www.Dracidoupe.cz


Předměty


Pomocná ruka 
Příprava pro tisk (tisknuto 4376x)
Autor: UnknowN
Přidáno: 16:33:02 23.02.2014
Skupina: Zbraně
Síla zbraně: 3/+1
KZ / OZ: -1
Délka: 1
Váha: 20 mn
Popis:

"Pomocná ruka" je zvláštní typ palcátu (lehká jednoruční zbraň), na jehož konci je místo obyčejné hlavice upevněná ruka "oživlé sochy" (viz bestiář PPZ). "Pomocná ruka" může být s touto speciální hlavicí přímo vyrobena (tvůrce očaruje pouze kus kamene / kovu ve tvaru ruky), nebo může být získána od příslušné sochy - v tom případě se o pravé "pomocné ruce" dá hovořit pouze ve dvou případech: Za prvé tehdy, pokud je socha samotná stále "živá" a své ruky se vzdala dobrovolně, a za druhé tehdy, pokud byla ruka získána od zničené sochy opět magicky rozpohybována. Jinak se hovoří buďto o "mrtvé ruce" (když je původní socha mrtvá, a ruka nebyla dále očarována), nebo o "zákeřné ruce" (když je původní socha stále živá a není zrovna nadšená z toho, že její ruku používá někdo jiný). Rozdíl spočívá v tom, že "pomocná ruka" se stále může hýbat v plném rozsahu svých kloubních možností dle vůle svého uživatele, a lze jí tak například použít k manipulaci s předměty z bezpečnější vzdálenosti, bez rizika dotykových otrav apod, zatímco "mrtvá ruka" se vůbec nehýbe (takže u většiny materiálů nemá přílišného smyslu) a "zákeřná ruka" se dokonce pohybuje proti vůli svého majitele, jakoby ji daná socha měla na dálkové ovládání (ve spánku se tak může klidně s pomocí prstů odpinožit ke krku postavy a ten pak pevně sevřít).

Další zvláštní vlastnosti "pomocné ruky" se odvozují od schopností příslušné "oživlé sochy":

Pomocná ruka - křišťálová

  • Touto zbraní lze zraňovat neviděné hrůzy (mají vůči ní zranitelnost = 1)
  • Má stisk jako postava se silou +5*
  • Na přítomnost neviděných reaguje vzrušenou gestikulací (prsty ukazuje směr, případně počet)*.

Pomocná ruka - železná

  • Má stisk jako postava se silou +6*

Pomocná ruka - kamenná

  • Umí vystřikovat lávu z konečků prstů - maximálně však pět dávek, po jejich vypotřebování musí pět směn vstřebávat kamení (vstřebává podobně jako kožožrout z PPZ) a to ve svém nitru dalších šest hodin tavit. Parametry jednotlivých dávek jsou 3/+3 + bonus za obratnost uživatele, dostřel 3/7/11.*
  • Má stisk jako postava se silou +5*

*"Mrtvé" ruce tyto vlastnosti nemohou využívat vůbec, "zákeřné ruce" je používají tak, jak se to hodí jim - postava nad nimi nemá kontrolu.

Technicky vzato není problém "pomocné ruce" kombinovat i s jinými než palcátovými násadami - Pro extra dosah mohou být připevněné na koncích holí, pár těchto rukou spojených řetězem může nahrazovat samosvorná pouta, "pomocná ruka" na konci lana může plnit funkci inteligentní kotvičky... Jen je třeba mít na paměti, že pokud chce postava ovládat "pomocnou ruku" na dálku, je třeba k ní mít ještě speciální prsten, který zprostředkuje kontakt, jinak lze ruku ovládat pouze pokud se postava přímo dotýká násady, na které "pomocná ruka" spočívá.

Další speciální použití:

  • "Pomocnou rukou" lze házet vrhací zbraně - ty mají +1 k SZ a o 2/4/6 sáhů větší dostřel díky větší švihové páce (funguje podobně jako prak - lze použít ve formě palcátu, hole, řemdihu, atd.).
  • "Pomocná ruka" může v prstech sevřít nějaký těžký nebo ostrý předmět, a tak upravovat parametry zbraně (například dýka, těžký kámen, ale třeba i flakónek svěcené vody, který při prvním zásahu rozmázne o cílového nemrtvého).
  • Zloděj může přes "pomocné ruce" na dálku používat schopnosti jako "zneškodnění mechanismu", "otevření objektu" a "vybírání kapes" (s odpovídajícím dálkovým postihem a případným postihem za použití pouze jedné "pomocné ruky").

Pozn.: "Pomocné ruce" jsou magický předmět spadající do kategorie "cizích předmětů" - tzn. jejich výroba spadá do rukou cizích postav a neřídí se běžnými pravidly pro kouzelné předměty na bázi démonů.


Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
Počet zobrazených příspěvků: 1-3 / 3
Ikonka uživatele UnknowN    [pošta] NEW     10:46:50 03.03.2014
Dakeyras: Není to celá paže, ale jenom ruka (dlaň s prsty / pěst), takže sama o sobě ten předmět nijak nehází - jenom umožňuje držet vrhaný předmět v o něco větší vzdálenosti a jediný efekt je tak opravdu pouze v prodloužení vrhacího ramene.

Mentální rozkaz se šíří dotykem u klasických zbraní pro boj tváří v tvář (přes násadu), ve speciálních případech potom na dálku přes prsten. U zákeřné ruky (tzn. té, kterou stále ovládá původní socha) má socha mentální spojení na dálku dané tím, že je ruka pořád svým způsobem součástí dané sochy (tzn. spojení jen prostým oddělením nezaniká).

Ikonka uživatele Dakeyras    [pošta] NEW     16:25:31 02.03.2014
tak bral bych zmínku o obratnosti. přece jen dost silně záleži na obratnosti dané paže, nejen toho kdo ji drží.

také si nejsem jist tím jak je to s "ovládáním" zákeřné paže - jak ji předám mentální rozkaz, když nejsem tvůrce? když nepředám takový rozkaz, nemůžu házet, uchopovat a vlastně nic jiného, než paži používat jako onen palcát, možná spíše jako řemdyh.

Ikonka uživatele UnknowN    [pošta] NEW     16:33:02 23.02.2014

Vyrobeno v UnknowNii

Alergologické informace:

Může obsahovat stopy magie
Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
27 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.37718081474304 sekund.
© 2002 - 2009 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách