www.Dracidoupe.cz


Předměty


Plášť proměn 
Příprava pro tisk (tisknuto 1667x)
Autor: Mavev
Přidáno: 17:07:27 23.04.2003
Skupina: Artefakty
KZ / OZ: +1
Váha: 25 mn
Průměrné hodnocení: 2.76
Popis:

Plášť proměny

Pověst :
Kdysi dávno v dobách kdy magie byla mocnější než je dnes a kdy theurgové a kouzelníci používali magii k lepším účelům než dnes. Žil v jedné z mnoha elfích říších, tato byla Arosie, v jejím hlavním městě - stejného jména Arosie, theurg jménem Brix. Kolovali o něm nejrůznější pověsti o jeho umu ale také o jeho chorobné šílenosti. Sousedi vyprávěli že jako člověk a společník je to šílenec, který by zasloužil pěkně zmlátit, ale jako theurg to prý byl naprostý génius. Svůj první kouzelný předmět vyrobil už jako 11 let staré dítě. Byl to prstýnek, který svému majiteli propůjčil schopnost měnit barvu kůže podle své libosti. Pomocí tohoto prstenu strašil své vrstevníky i leckterého dospělého člověka. Jednou prý vybafl na krolla, který byl ve městě na nákupu zbraní a různého vybavení. Krolla tento prstýnek tak zaujal, že za něj theurgovi zaplatil veškerým svým majetkem, což činilo asi 500 zlatých. Býval by mu ho samozřejmě vzal i s rukou, ale v okolí bylo dost strážných a tak musel udělat poctivý obchod. Samozřejmě toužil dostat své peníze zpět (vždyť to byli jeho celoživotní úspory). Za půl roku se kroll vrátil a vydal se do míst kde potkal Brixe. Samozřejmě ho tam opět potkal, kroll na Brixe zaútočil, ale theurg byl plně vybaven utekl za roh, kde vyvolal Salamandra, který krolla usmažil. (A z krolla byla krollí topinka)  Brix dávno toužil být po nocích jako zvíře a ve dne být jako obyčejný člověk. A proto toužebně čekal až bude moci tvořit artefakty. Jeho první artefakt byl tento - Plášť proměny. Používal ho k tomu aby se mohl stát alespoň na chvíli zvířetem. Po přibližně jednoměsíčním používání se Brix ztratil. V jeho domě byla nalezena hromádka šatů, měšec zlaťáků, jeho magický tesák a plášť proměny.
Všechny jeho magické předměty byli pohřbeny do jeho hrobky (kde nebylo jeho tělo) jelikož nikdo přesně nevěděl jak fungují. Ovšem Brixova hrobka byla vykradena a jeho magické předměty se dostaly mezi dobrodruhy. Většina z nich už svou magickou schopnost dávno ztratila ale plášť je stále funkční. Pak byl tento plášť spatřen u jednoho druida. Ale jako Brix zmizel jednoho dne i tento druid. Stejně jako u theurga zbyla po něm jen hromádka šatů a jeho srp. Při prozkoumávání jeho chatrče se v okolí potloukal vlk. Poté se plášť nacházel u jednoho nejmenovaného a oblíbeného šlechtice. I ten záhadně zmizel. Jelikož byl velice oblíbený uskutečnila se poprava jeho rádoby vrahů. Asi měsíc po této popravě byl v místních lesích uloven lev. Záhadou ale je, že se lev těchto lesích a krajině nikdy neobjevil. Naposledy zde byl nějaký lev spatřen asi tak před 500 lety. Naposledy byl plášť spatřen u barda, ten se také záhadně ztratil a dnes už nikdo neví kde by se mohl plášť nacházet. Může být naprosto kdekoliv, třeba …

Popis :
Jedná se o dlouhý plášť s kapucí sahající majiteli až skoro na zem. Je šedivé barvy se zeleným nádechem, spona je ve tvaru vlka a je krvavě červená. Tato spona je zároveň srdcem tohoto artefaktu.
Při každém nasazení kapuce ( to musí hráč oznámit PJ ) existuje určitá šance že se postava promění v nějaké zvíře viz. níže !
• 1% - 25% = nic, žádná změna, prostě bez účinku
• 26% - 50% = proměna ve vlka
• 51% - 75% = proměna v hnědého medvěda
• 76% - 95% = proměna ve lva
• 96% - 100% = proměna ve krysu ( musí být nějaká sranda )
Proměněná postav má stejné vlastnosti, schopnosti a parametry jako zvíře v něž se proměnila, kromě životů ty postavě zůstávají stejné jako před proměnou. Postav v podobě zvířete nesmí používat své schopnosti ( léčení zranění, vícenásobné útoky, atd.), které měl před proměněnou, nesmí ani kouzlit a postav dokonce vůbec nesmí-respektive nemůže mluvit. Proměna proběhne během jednoho kola a nelze ji nijak zastavit. Trvá 3-8 hodin (1k6 + 2 hodiny ). Veškeré věci i plášť, které měla postav na sobě se promění s ní (až na jednu výjimku a tu vysvětlím níže) a jsou proměněny třeba ve chlup či dráp. Stvořitel tohoto pláště byl šílenec, je určitá šance že proměněná postav už v podobě zvířete zůstane navždy - teda až do své smrti. Po každém úspěšném použití pláště (změnu ve zvíře), si postava hází na pravděpodobnost, že zůstane v podobě zvířete dokonce svého života. Tato šance je 20% a při každém dalším použití stoupá o dalších 10%. (o této informaci by neměli hráči vůbec vědět). Pokud je postava proměněná ve zvíře natrvalo, její veškeré předměty zůstanou ležet na místě kde stála a zůstane tam i plášť proměny. Tuto proměnu nelze nijak zrušit. Způsob jak zvrátit proměnu znal jenom Brix a ten je teď bůhví kde.
Poznámka pro PJ : Pokud nechcete být k hráčům krutí tak si nějaký způsob jak trvalou proměnu zrušit vymyslete.
Dále tento plášť poskytuje svému nositeli další výhody a to tyto :
• bonus k OČ +1
• bonus k ÚČ +1
• bonus k útočnosti +2
• počet maximálních životů stoupne o 5
• vícenásobný útok a to 2krát za jedno kolo
Tyto výhody a schopnosti se zruší jakmile nositel plášť sundá.

PS : Kdysi jsem napsal že už se o žádný artefakt nepokusím. Ale kámoši mi řekli ať to zkusím, no a já to zkusil a výsledek? No posuďte sami.


Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
  [Předchozí]
Počet zobrazených příspěvků: 1-10 / 15
Ikonka uživatele Mavev    [pošta] NEW     19:53:04 27.11.2005
Desaan :
Úvodem je to přes rok a půl staré, vznikalo to v mých počátcích účinkování tady na serveru...:-)
1)No neměli to máš pravdu....

2) ach čeština můj věčný problém...

3) na tohle se v té době nehrálo...:-)

nevadí...měs tačí že se ti to líbí...

Ikonka uživatele Desaan    [pošta] NEW     19:58:24 20.07.2005
Sice to hodnotím dost pozdě, ale pokusím se o co nejpřesnější hodnocení...

1)K té tvé pověsti. Neměli by tam být závorky, působí to divně.

2)Je tam pár chybiček, ale to je v pohodě. Kdo se nesplete? Ale je to lepší bezchybné, dělá to na čtenáře lepší dojem.

3)Chtělo by to podrobněji popsat samotný plášť. Co vydrží materiál, ze kterého je plášť vyroben?

To byla kritika.

Teď je na řadě chvála. Je to celkem dobře napsané a promyšlené. Škoda, že už nemohu hodnotit...

Ikonka uživatele Chesus    [pošta] NEW     12:51:44 22.01.2005
Tak Mavev. Toto je zas jeden z tvojich lepsich prispevkov. Mne sa to paci. Sice by som ho nechcel pouzivat (Vies, netusim byt zozreny nejakou mackou:-) ), ale urcite existuje plno ludi, ktory ho budu s radostou nosit. Nenechaj sa odradit kritikou (ved aj ti si dobry kritik) a pocracuj v tvorbe.

S uctou Chesus

Ikonka uživatele Mavev    [pošta] NEW     12:42:07 26.04.2003
: PJ_Vlastik : Je to magickej plášť. To je jako kdyby ses ptal proč obranna za štít!!

Ikonka uživatele T.    [pošta] NEW     18:49:55 25.04.2003
Není to špatný nápad - na něčem podobném pracuji, ale je tu docela prima odkaz a to Dílna.

Příště zkus vynechat zbytečné poznámky typu - musí být nějaká sranda a zaměř se spíše na Historii Artefaktu.

S pozdravem S.A.Terátor

Ikonka uživatele deshi    [pošta] NEW     9:03:52 25.04.2003
Hrač DrD:

Proč pořád potřebuju ty věci okolo? Protože chodím na tenhle server proto, abych si odtud něco převzal, dal to hráčům a aby si zahráli něco jiného, něco, co ještě neznají.

Protože mám v ružině alchymistu a ten hledá magenergii všude, kde se dá (ostatně je to jeho schopnost, tak proč ne?), protože mám tři válečníky, kteří hledají všchny možné informace o artefaktech, protože mám hraničáře, který si píše historii kraje, jak ji vyslechne od obyvatel. Zkrátka, když to chybí, tak

a) musím si to domýšlet a to si to už radši udělám sám
b) není předmět popsán kompletně a tolik práce to zase nedá

Možná to bude tím, že spousta lidí si řekne "jé artefakt" já taky nějaký vymyslím, ale o výrobě artefatů ví pouze to, že se dají udělat. Když si to vezmeš, tak artefakty vymýšlí až EXPERTI jako postavy, ale tenhle server se jimi jen hemží a podle toho také vypadá jejich kvalita.

Neříkám, že musíš hrát dračí doupě deset let, abys mohl vymyslet artefakt, ale měl by ho dělat někdo, kdo již má s magickými předměty trochu zkušeností ze hry ...

S úctou deshi

Ikonka uživatele PJ_Vlastik    [pošta] NEW     20:30:01 24.04.2003
Za tu pověst dávám 2* a za zbytek 1*. Protože je to nedomyšlené. Když ten plášť nekdo použije a promění se navždy ve zvíře tak to může rovnou začít s novou postavou. A to je to. Já sy myslím, že z každé proměny by mělo být východisko.
A potom ty bonusy za ÚČ a OČ. To ten majitel získá nějakou větší sílu? Nebo díky čemu se stane silnějším v boji...

Ikonka uživatele Hrač DrD    [pošta] NEW     17:10:11 24.04.2003
Ty bonusi k ÚČ a ÚTOČ jsou blbost. Skutečně dobrý a vyvážený nápad. Hodnocení: 4* za nápad, 3* za spracování, ale dám 4*, protože okolní reakce se mi zdají moc záporné.

Deshi: Proč porád potřebuješ ty věci okolo (mágenergie...). PJ si je lehko domyslí. Myslí, že tenhle web je o nápadech ne?

s pozdravem Hráč DrD

Ikonka uživatele Degard    [pošta] NEW     15:17:16 24.04.2003
No da se rict ze to neni prilis dodelane, chybi spousta veci. A rozhodne by to sneslo dale dodelat.

Orbit

Ikonka uživatele ravager    [pošta] NEW     9:43:58 24.04.2003
mno, nebudu se opakovat po ostatnich, jen bych rad rekl, ze mi to pripada tak trochu jako proklety predmet.
Apropo, nejak se nam ti sileni alchymiste mnozi...to by chtelo vypracovat studii"vliv syrove magenergie na mozkove pochody"
a ty drsne valecnicke bonusy...k tomu snad ani neni co dodat. takze hodnotim tak jak hodnotim za ten vymyslenej pribeh( aspon neco)

  [Předchozí]


Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
27 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.83579206466675 sekund.
© 2002 - 2009 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách