www.Dracidoupe.cz
Fórum ¤  Ankety ¤  Chat ¤  Moudrá sova ¤  Soutěž O Hlavu Zlatého Draka ¤  Co je to Dračí Doupě? ¤  Tvůrci a Redakce ¤  Uživatelé ¤  Dračí líheň ¤  Novinky ¤  Čekající díla ¤  Dračí manuál ¤  Otázky a Odpovědi ¤  Vyhledávání ¤  Rekordy a statistiky
Chat
Moudrá sova
Dobrodružství
Hřbitov
Fórum
Články
Rozvoj DrD
Bestiář
Předměty
Kouzelník
Kouzelník
Alchymista
Alchymista
Válečník
Hraničář
Hraničář
Zloděj
Nová povolání
Nové rasy
Dovednosti
Downloady
Galerie
Fotogalerie
Linky
Seznamka
Inzerce

Grigova hůl 
Příprava pro tisk (tisknuto 1705x)
Autor: Sniper
Přidáno: 15:08:17 18.12.2002
Skupina: Zbraně
Síla zbraně: 5/-1
Délka: 2
Váha: 27 mn
Průměrné hodnocení: 4.7
Popis:    "Grigusi, ty potvoro, kam si myslíš že jdeš?"
   "He, no já, uhm... vždyť se jdu jen ven projít, to není zakázané, ehm.. nebo tady snad ano?"
   "Samozřejmě že ne, ale koukej zaplatit! Toho vína, co jsi vypil, nebylo zrovna málo. Tohle je normální hospoda a normální člověk před odchodem zaplatí. Ten, co se plíží pryč bez zaplacení, je jen obyčejný zloděj - a to ty přece nejsi, že?"
   "No, ehm... samozřejmě že ne, um... vždyť mě znáš..."
   "Právě že tě znám... Tady máš účet."
   "COŽE??? Tolik jsem toho dnes snad nevypil!!"
   "To máš pravdu, jsou tam započítány i nedoplatky z tvých posledních návštěv. Být tebou tak platím rychle - už mě tvé chování přestává bavit a jsem připraven i na to, kdyby jsi chtěl odejít bez placení!"
   "Uh, no já ti chtěl všechno zaplatit, samozřejmě, ehm... ale mám u sebe jen půlku. Na tady. Pro zbytek si skočím domů, hned to donesu, neboj..."

   "Tak tohle jsou přesně situace, které nenávidím. Doufám, že mi má nová hůl pomůže se tomu vyhnout. Ano, je to krásný kousek. Kovář se divil, když jsem si ji u něj na zakázku nechal vyrobit, ale peníze hýbou světem. Je jen o něco vyšší než já a ten železný orel na jejím konci vypadá skvěle. Kvalitní dubové dřevo, dobrá řemeslnická práce a taky trochu mého alchymistického umu. Výroba trvala dlouho, ale povedlo se. Nyní se můžu kochat tímhle skvělým kouskem.
   Nejen že je pěkný, ale je i praktický. Vůbec nemám rád lidi co mi odporují. A tahle věcička to změní. Stačí s ní mírně mávnou směrem k cíli a soustředit se na slovo "husius (mám tě!)" hůl se pokusí ovládnou člověka - není to ale normální ovládnutí - ona ho prostě jenom přiměje, aby řekl opak toho, co si o mě myslí, nebo co ode mě chce. Bere to jako úplnou samozřejmost a zachová se podle toho. Ne každého se ale podaří ovládnout - někteří mají silnou vůli. Proto jsem do té hole dal i monitorovací kouzla - zatím mě vždy upozornila, když jsem byl neúspěšný. Ano, teď zas půjdu vydělat si peníze..."

   Tato magická hůl může být zdrojem bohatství i zkázy - záleží na moudrosti uživatele - kdy, kde a jak ji použije. Hůl obsahuje 50 magů (každou půlnoc se doplní 10, za úplňku 40), jedno použití stojí 20 magů. Oběť si házi proti pasti int~9~nic/ovládnutí. Ovládnutí skončí po vyřčení jedné myšlenky (pokud je postava víc jak 2 kola ticho, kouzlo je promarněno). Pokud postava při hodu proti pasti hodí 10, nastává pro sesilatele kritický neúspěch - kouzlo je promarněno, cíl si uvědomí, že ho chtěl uživatel ovládnout, ale uživatel si myslí, že se kouzlo povedlo. U kouzelníků (cílů) nastává pro sesilatele vždy kritický neuspěch (aneb staré známé heslo dobrodruha:"Nesnaž se podvést mocné čaroděje!").
   Pokud je kouzlo úspěšně sesláno a oběť splní opak své původní myšlenky, tak si po směně hází proti pasti int~11~nic/uvědomění si svého činu - pokud se jí v budoucnu někdo zeptá, proč se tak divně zachovala, hází si proti stejné pasti, ale snížené o 1 (vícenásobné položení otázky kumuluje snížení pasti). Dříve nebo později si tedy cíl uvědomí, co udělal.
   Přesto může být zdrojem bohatství - mocní lidé (s heslem:"Já ovládnu svět!") jsou za ni ochotní zaplatit vysoké částky.

   Poznámka: dejte tuhle hůl tomu, kdo ji nepoužije proti své vlastní družině, mohly by vyvstat nemilé problémy – pokud se ale již tak stane, nechte je, ať vám (pouze vám) řeknou své myšlenky a budoucí činy a vy jim vysvětlete, jak budou změněny (takové situaci je ale dobré předejít, některým hráčum se zásahy do jejich činů nemusí líbit).

Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
  Další
Počet zobrazených příspěvků: 1-10 / 46
Ikonka uživatele kaski    [pošta]      7:23:38 21.08.2005
Vynikající nápad, dobré zpracování.Nepřemrštěné, vyvážené.Praktické a konečně i něco, při čemž se pobaví PJ..Jsem spokojen.

Ikonka uživatele Daevorn    [pošta]      19:49:17 02.05.2005
Ohodnotím to len stroho: Bravó!

Ikonka uživatele Beastmaster    [pošta]      20:05:31 07.03.2005
Myslím že až moje družina potká nejlepšího zbrojíře v zemi bude se jmenovat Sniper, máš dobrý nápady a perfektně propracovaný

Ikonka uživatele Démon    [pošta]      19:36:07 15.06.2004
Fakt parádní věcička.......5*

Ikonka uživatele Bill    [pošta]      20:05:29 15.03.2004
Tak to je ESO!!!

Ikonka uživatele Alchymedes    [pošta]      15:01:18 24.01.2003
Je to dobrý a propracovaný i ten příběh,ikdyž je mi konec úplně jasný.

Ikonka uživatele Sniper    [pošta]      13:30:15 15.01.2003
Jo ten začátek (až k milému Arthurovi) je celkem pěkný, to jo...

Ikonka uživatele Silverdan    [pošta]      19:43:27 10.01.2003
Je to paradni vec!!A koukam ze mas peknou sbirku 5 *?:-)))

Ikonka uživatele Elánius    [pošta]      20:27:48 04.01.2003
Vypadá to, že všechny nedostatky už napsal smeety, takže...Davam 4

Ikonka uživatele Fergus    [pošta]      13:18:57 04.01.2003
Docela se mi to líbí. 4*

  Další


Aktuality

Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo
--
16 přihlášených uživatelů.
uživatelů je na chatu.


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold

Novinky
Fórum ¤  Chat ¤  Moudrá sova ¤  Soutěž O Hlavu Zlatého Draka ¤  Co je to Dračí Doupě? ¤  Tvůrci a Redakce ¤  Uživatelé ¤  Dračí líheň ¤  Novinky ¤  Čekající díla ¤  Dračí manuál

Vygenerováno za 0.69697499275208 sekund.
© 2001-2007 Almad, James Timqui a Tomash, design © 2001 by Lightbringer.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.