www.Dracidoupe.cz


Předměty


Agro-ghűna 
Příprava pro tisk (tisknuto 1591x)
Autor: Sniper
Přidáno: 19:49:14 29.06.2002
Skupina: Zbraně
Síla zbraně: 6/+3
Délka: 1
Váha: 95 mn
Průměrné hodnocení: 4.23
Popis:    Mnohé rasy byly vytvořeny bohy, šplhaly k vrcholu, upadaly a zanikly. Všechno na jakémkoliv světě mělo období vzestupu a pádu, každá rasa, každý stát, každá kasta, prostě úplně vše, co kdy existovalo. Nic není vyňato z koloběhu úspěchu. Vše se překotně vrhá na vrchol hory a následně padá po stráni dolů, někdy rychle, někdy pomalu. Nic nemá právo to měnit, protože tak to ustanovili bohové.
Výňatek ze zápisů neznámého filozofa


   Ačkoliv se říká, že koloběh úspěchu nemůže nic změnit, přesto se zapomíná na to, že sami bohové tuto moc mají. Krásné trpasličí kladivo, které bylo vykováno již v zapomenutých dobách neznámým mistrem kovářem, bylo bohy vybráno, aby se stalo prostředníkem jejich moci v rukách smrtelníků. Již tak kvalitní práce byla očarována bohy, aby se stala artefaktem, který by na světě neměl obdoby.
   Hlavice tohoto kladiva nese očarování, které je nepochopitelné obyčejnými smrtelníky: ÚČ 6/+3 a OČ:0 platí pouze na "průměrné rasy". Na ty, které jsou na "vrcholu hory úspěchu" se toto kladivo mění v krvelačnou zbraň - její nosič ví, jak danou rasu nejefektivněji zasáhnou a jak se správně bránit (ÚČ: 8/+5 OČ:+3), takže jejich porážení se stává jednoduchou záležitostí. Naopak, proti těm, kdo jsou na "počátku šplhání" či na "konci pádu" má toto kladivo daleko menší účinky. Uživatel se nedokáže pořádně trefit a nestíhá uhýbat (OČ: 3/0 ÚČ:-2), takže snadno prohraje na první pohled jednoduchý souboj. To které rasy to jsou, musí vybrat PJ (doporučuji použít tento předmět pouze tam, kde má PJ promyšlenou historii, politiku i sociologii celého světa).
   Tuto zbraň najde většinou skupina ležet v nějaké stoce či kanálu, bez jediného uspokojivého vysvětlení, jak se zde mohla vzít a proč tu stále leží. Po 7-15 měsících bohové rozhodnou, že by zbraň znovu měla vyměnit uživatele. Zbraň začne průsvitnět, po třech dnech se stane neviditelnou a po pěti prostě zmizí (velice nepříjemné pro hrdinu, když mu pod rukou zmizí zbraň). Nikdo se za svůj život s touto zbraní nesetká dvakrát, pouze se může doslechnout, kde se znovu objevila, ale nikdy ji nemůže získat zpět.

Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
Počet zobrazených příspěvků: 1-6 / 6
Ikonka uživatele macek_tm    [pošta] NEW     19:12:56 25.07.2002
Tohle se mi líbí, 4 hvězdy dávam proto, že jsem tu krátce a je to první kvalitní příspěvek, na který jsem narazil. Tak si tu pátou schovam na něco extrasupr, pokud tu něco takového je. Ale tohle je opravdu povedený

Ikonka uživatele Sniper    [pošta] NEW     10:38:45 15.07.2002
Erkenel: Popis zbraně chybí, protože jsem měl k odeslání nachystaný i obrázek. Bohužel se však vyskytly problémy (z Murphyho zákonů zcela samozřejmé) a já jsem byl poté na dva týdny odříznut od světa. Pokusím se to brzy napravit.
Nemám rád lidi jako je Kick - dají dvě hvězdičky a ani neřeknou proč!

Ikonka uživatele Gidbin    [pošta] NEW     17:27:48 02.07.2002
Jo, pěkný... Už nevím co psát...

Ikonka uživatele Maglor    [pošta] NEW     10:21:02 01.07.2002
Vcelku neni co dodat... pekny napad, pekny uvod, slabsi popis, stejne jako u LUKu ZLATEHO LISTI. Chce to jeste kapku a konecne budu moct dat 5*

Ikonka uživatele edems    [pošta] NEW     15:51:23 30.06.2002
Souhlas s Erkenelem, takový nápad už tu dlouho nebyl. Ten popis není sice nejpodrobnější, ale to už si každý PJ domyslí (vzhledem k tomu, pro jaké PJe je tato zbraň určena :-) Akorát se mi až tak nelíbí ten způsob změny uživatele, to bych vymyslel nějak jinak než mizením. Ale to už je věc názoru...

Ikonka uživatele Erkenel    [pošta] NEW     13:19:26 30.06.2002
Velice zajímavý nápad, trošku mi chybí popis zbraně.
A hlavní problém je že se to opravdu v normálním světě nedá moc použít. Podle klasických pravidel není žádná rasa na vrchlu ani v propadu. Takže se to dá použít leda na vytvořené světy už zkušených PJ kteří to mají, nebo teprve kvůli zbani dodělají.

ErkenelSoutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
2 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook


Vygenerováno za 0.59211993217468 sekund.
© 2002 - 2004 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách