www.Dracidoupe.cz


Předměty


Kámen úrazu 
Příprava pro tisk (tisknuto 2137x)
Autor: Saharus
Přidáno: 16:00:13 23.05.2009
Skupina: Kouzelné předměty
KZ / OZ: -5
Váha: 20 mn
Průměrné hodnocení: 1.14
Popis:

Nevinně vypadající překrásný kámen vyskytující se v mnoha barevných formách. Kámen úrazu je artefakt, často zpracovaný do podoby náhrdelníku, nicméně to není pravidlem. Tento drahokam má jedinečné účinky - dává postih na veškeré hody a to ve výši 5 ( tedy -5), a to ve všem kromě kouzlení. Postava si neuvědomuje co její absolutní neschopnost způsobuje.

Další zajímavou vlastností je to, že u všech úspěšných hodů (tedy musí být hozena vysoká čísla) bude dvojnásobek zkušeností.

Praktické využití: Díky nevinnosti tohoto překrásného daru lze použít pro úkladné vraždy politiků a jiných osob kdy se občas stane, že nositel zakopne a zlomí si vaz...

PS: Tento předmět není široce známý a tudíž na něj postavy mohou narazit náhodou nebo na vysoké úrovní a pouze vzácně jej poznají, většinou pomocí magie.

Magenergii sbírá ze svého okolí nicméně po malých kouskách, aby nebyl rozpoznán.


Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
  [Předchozí]
Počet zobrazených příspěvků: 1-10 / 16
Ikonka uživatele Zombie    [pošta] NEW     9:39:02 12.06.2009
Slovan: Že se jedná o artefakt je bohužel uvedeno hned v druhé větě: "... Kámen úrazu je artefakt ..."

Ikonka uživatele Slovan    [pošta] NEW     22:21:23 10.06.2009
Není psáno, že to je artefakt, ale pravda že předmět blíže osvětlen není, aby bylo naprosto bezpečně možné jej hájit jako kouzelný předmět, nicméně, je to tam napsané a jako kouzelný předmět to fungovat může, tedy "slabší artefakt" bez srdce. Skutečnosti ohledně případné sféře či magenergii nejsou zmíněny, pravda :-( -1* za to, že jsem hajzl patron.

Ikonka uživatele Zombie    [pošta] NEW     17:21:39 09.06.2009
Nápad dobrý (2*), ale na artefakt mi tam chybí hodně věcí (-1*), např.: srdce, sféra, celková magenergie předmětu, aktivní magenergie včetně macimální meze (když už ji sbírá).

Ikonka uživatele Slovan    [pošta] NEW     14:19:47 09.06.2009
Tak vám nevím, ale asi jsem se právě dostal do menší opozice, neb se s některými kritiky neslučuji.

Netvrdím vůbec, že by dílko bylo dokonalé, že by nemělo mouchy. Například by chtělo, Saharusi, některé skutečnosti zkonkretizovat, jako třeba "postih na všechny hody". No, já bych dal třeba jen na hody proti pasti, co se týče fyzických vlastností, nebo i jiné hody, okrem fyzických vlastností (sil, obr, odl, žvt). A i kdyby jsi měl na mysli něco víc, rozhodně by pomohlo, kdyby jsi to stejně konkrétně vypsal.

Co se týče dvojnásobku zkušeností, to je možná trošku přepísklé, ale rozhodně chápu tvůj úmysl brát to jako kompenzaci toho postihu (podle mě ale zbytečně velkého), i když bych to vyřešil jinak.

Moc to neokecáváš balastem, který mi to tu vůbec nechybí. Jasné, stručné, chtělo by to ale přeci jen více popsat samotný kámen, kde se vzal, tu se vzal, z čeho vlastně je...Jinak chválím poměrně prostý vtipný nápad, který po určitém zpracování by šel využít možná lépe, než spousta jiných děl, které se zde vyskytují - a podle toho já díla hodnotím. Takže takhle se, drazí pánové a autore, stavím do opozice. Nezatracoval bych to a autora naopak podpořil, protože v něj věřím ;) A i když vím, že jsem hodnotil nadmíru, je to z důvodu, že chci trošku vyvážit počínání jiných hodnotících. Ačkoliv to není nejsprávnější, přiznávám se, důvody jsou i jiné a to je podle mě autorův potenciál, jeho nováčkovství, jeho první dílo a že by krom té kritiky měl slyšet i něco jiného a myslím si, že si to zaslouží. 3* za nápad, za vtipné zapůsobení, za víru v lepší zítřky + 1* za to, že jsem hajzl jeho patron.

Hodně štěstí

Ikonka uživatele Demonic    [pošta] NEW     11:12:32 30.05.2009
Tuvy: A možná právě proto má dradoupě nouzi o nové autory...

Ikonka uživatele Tuvy    [pošta] NEW     12:43:21 29.05.2009
Demonic: Ani to rozhodně nepovažuju za důvod ke schválení dobrého názvu bez dalšího.

Ikonka uživatele Demonic    [pošta] reputace: 1
Folcwine: +1
NEW     1:22:08 29.05.2009
Mno... dílko moc komentovat nebudu, všechno podstatné již bylo vyřčeno. Nicméně neodpustím si, abych nepochválil název, to je špička, takhle originální název se málokdy vydí, a přiznejme si to, valná většina uživatelů se rozhoduje jestli dílko přečíst právě podle názvu. Bohužel vzhledem ke zpracování nenohu dát více než 1* , nicméně si myslím, že kvalita tohoto dílka je dána spíše Saharovou nedočkavostí než neznalostí nebo nedej bože neschopností. Pokud dostaneš nějaký další nápad překonej svojí netrpělivost a pošli své dílko někomu z rádců (klidně i mně, pokud uznáš, že jsem toho hoden).

K diskuzi: Musím říct, že jste mě překvapili. Když jsem vyděl tu jednu hvězdu, říkal jsem si, a jéje ti ho zas sepsuli. A co nevidim? Milý přístup a místo ostré kritiky slušný přístup a vysvětlení chyb spolu s návrhy jak dílko zlepšit. Repka nahoru.

To Tuvy: Možná proto že každý nějak musí začít. Neber si to osobně, ale spoustu potencionálně dobrých autorů na můj vkus až příliš drsné nároky odradí. A vzhledem k tomu, že Saharus komunikuje, své chyby příjímá, chápe je a snaží se z nich poučit, soudím že má potenciál. A už jen kvůli tomu souhlasím se schválením. Toť Vsjo

S pozdravem
Demonic - The Lonely Warrior

Ikonka uživatele Tuvy    [pošta] NEW     1:00:10 29.05.2009
Hm.
Takže tu máme pěkný název...


... a to je bohužel všechno.

Nelze se vyjadřovat, v čem je dílko dobré a v čem má dílko chyby - žádné dílko tu není. Jen název a pár vět (ty ani nepočítám, jejich obsah by beztak dílko jen ještě potopil).

Ne, nedám 1* za hezký nápaditý název.

Nechápu ani, jak mohlo být dílko schváleno - kurňa dyť je to horší než "Azrarikovi meče +3 celé ze stříbra, které vyrobil Azrarik, když mu bylo šest." !

S pozdravem
T.

Ikonka uživatele Saharus    [pošta] NEW     19:15:44 28.05.2009
Já vím, dělal jsem to dřív než jsem sáhl po pravidlech pro PJ (teďka mám plné ruce se školou a přípravou světa jako začínající PJ), takže jakmile bude trocha času tak to trošku víc promáknu a budu se snažit aby to bylo lepší.
Dík za kritiky, berou se na vědomí.

Ikonka uživatele Břečťan    [pošta] NEW     1:26:26 28.05.2009
Hodně smůly, hodně zkušeností. Osud typicky hrdinský.
Musí to být artefakt? Nestačil by prokletý kouzlený předmět? S postihy jen, když se týkají možnosti fyzické újmy? Protože politik, který řeční na tribuně a má postih -5 na přesvěčení davu je dřív politická mrtvola, než mrtvola skutečná po pádu ze schůdků :-D
Promiň, že si z tebe dělám legraci, ale nedalo mi to :-)
Osudovostí mi mi to trochu připomíná bludný kořen.

  [Předchozí]


Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
8 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.78282690048218 sekund.
© 2002 - 2009 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách