www.Dracidoupe.cz
Fórum ¤  Ankety ¤  Chat ¤  Moudrá sova ¤  Soutěž O Hlavu Zlatého Draka ¤  Co je to Dračí Doupě? ¤  Tvůrci a Redakce ¤  Uživatelé ¤  Dračí líheň ¤  Novinky ¤  Čekající díla ¤  Dračí manuál ¤  Otázky a Odpovědi ¤  Vyhledávání ¤  Rekordy a statistiky
Chat
Moudrá sova
Dobrodružství
Hřbitov
Fórum
Články
Rozvoj DrD
Bestiář
Předměty
Kouzelník
Kouzelník
Alchymista
Alchymista
Válečník
Hraničář
Hraničář
Zloděj
Nová povolání
Nové rasy
Dovednosti
Downloady
Galerie
Fotogalerie
Linky
Seznamka
Inzerce

Královo slovo *Aran quetta* 
Příprava na tisk (tisknuto 251x)
Přidáno: 17:12:20 23.12.2020
Magenergie:8 Magů
Past:Roz + int ~ 6 ~ 0
Dosah:Níže
Rozsah: Níže
Vyvolání:0 Níže
Trvání:Níže
Skupina:Psychická magie
Autor: oukej
Popis:
Jméno kouzla: Královo slovo
Kouzelná slova: *Aran Quetta*
Magenergie: 8 magů
Past: roz+int~6~0
Dosah:viz. níže
Rozsah:viz. níže
Vyvolání:viz. níže
Trvání:viz. níže

Celé kouzlo funguje na nasledujícím principu: kouzelník který chce kouzlo použít zašeptá kouzelná slova při čemž přichází o magenergii za vyvolání a nejpozději do 2 směn musí kouzlo použít, jinak o magenergii přichází a kouzlo musí vyvolat znovu.

Kouzlo probíhá následujícím způsobem: Kouzelník, který použil toto kouzlo, přijde k libovolné postavě a poví jí že pan král jí nařizuje věc, kterou kouzelník řekne. Příklad: Kouzelník Erënar potřebuje meč a tak přijde do kovárny a řekne kováři: Pan král nařizuje aby jste mně, jako jeho poslu odevzdal nejlepší meč. A postava na kterou bylo kouzlo úspěšně sesláno je plně přesvědčena že kouzelníkovo nařízení skutečně vzešlo od samotného krále.

Jelikož kouzlo vymyslel jistý kouzelnický učeň, ktrému před dokončením jeho úplného vzdělání záhadně zemřel učitel a on se následně dal na ztezku zločinu, tak kouzlo bylo navrženo pro snadnější vykrádání vesnic. Tento kouzelnický učeň se pokoušel vytvořit kouzlo díky kterému by mohl jakýmkoli náznakem hrozby ze strany šlechty donutit obyvatelstvo, aby mu nosilo své cennosti. Jeho neúplné vzdělání mu to však neumožnilo a tak vzniklo Kouzlo podobné, ale však s několika nevýhodami.

• Věta, kterou kouzelník nařizuje jménem krále musí začínat přesně v jednom z následujících tvarů: pan král* nařizuje ... ,Nebo: paní královna* nařizuje ...

• kouzlo lze zacílit pouze na jednu osobu, ale může působit na każdého kdo kouzelníka slyší. Postava na kterou je kouzlo přímo mířeno si jako obbykle hodí na past.

• Všichni v okolí, kdo ono kouzlo slyšeli, ale nebylo na ně přímo mířeno si hází na past s bonusem +2. Pokud uspějí kouzlo na ně neplatí a vše co slyší na ně nemá žádný efekt. Pokud neuspějí budou si též myslet, že ona věc byla nařízena králem, ale nebudou daný úkol plnit. (Budou "vědět", že kovář má odevzdat meč králi. Ne že též přinesou meč pro krále)

• Všichni kteří kouzlo znají** tzn. Vědí jak funguje a jaké má účinky mají k hodu na past +50%.

• Očarovaného po úspěšném seslání kouzla nemůže nikdo (ani sám kouzelník) přesvědčit že byl jen podfouknut/očarován a bude stále "vědět" že to skutečně žádá král.

Z povahy kouzla je patrné, že není vhodné pro víc využití na menším území a nejjistěji působí na nižší a méně vzdělané vrstvy společnosti. Tato forma kouzla později byla používána potulnými zloději, kteří přišli ve vesnici do několika náhodných stavení, použili kouzlo a zase šli o vesnici dál.

*poznámka: kouzlo lze libovolně upravovat aby lépe vyhovovalo vládě zdejšího hraje. Např. Místo pan král nařizuje může být použit jakýkoli jiný titul takže znění kouzla může být třeba: pan císař nařizuje, nebo pan vévoda nařizuje. Důležité je aby zbytek kouzla zněl: Pan/paní .... Nařizuje .........

Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
Počet zobrazených příspěvků: 1 / 1
Ikonka uživatele UnknowN    [pošta]      17:12:20 23.12.2020
Na jednu stranu je toto kouzlo méně všestranné než třebas pravidlová Hypnóza (ke kterému má asi nejblíže), už jenom proto, že někteří tvorové si z autority nic nedělají, na druhou stranu má ale zase výhodu v tom, že se dá předseslat a kouzelník se pak neprozradí při vlastním použití - maximálně se při neúspěchu může dostat do problémů tím, že se neoprávněně ohání titulem zdejšího panovníka.Aktuality

Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo
--
9 přihlášených uživatelů.
uživatelů je na chatu.


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold

Novinky
Fórum ¤  Chat ¤  Moudrá sova ¤  Soutěž O Hlavu Zlatého Draka ¤  Co je to Dračí Doupě? ¤  Tvůrci a Redakce ¤  Uživatelé ¤  Dračí líheň ¤  Novinky ¤  Čekající díla ¤  Dračí manuál

Vygenerováno za 0.20969009399414 sekund.
© 2001-2007 Almad, James Timqui a Tomash, design © 2001 by Lightbringer.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.