www.Dracidoupe.cz


Kouzla


Přivolej Matronu *Expecto Matronu* 
Příprava na tisk (tisknuto 452x)
Přidáno: 16:17:43 26.05.2008
Magenergie:10 + viz níže
Past:Int ~ 6 (10 ) ~ 0
Dosah:10 sáhů + 1 sáh za každou úroveň
Rozsah: o poloměru dosahu
Vyvolání:3 kola
Trvání:20 kol
Skupina:Iluzivní magie
Autor: Tuvy
Průměrné hodnocení:3.44
Popis:Jméno kouzla: Přivolej Matronu
Kouzelná slova: *Expecto Matronu*
Magenergie: 10 + viz níže
Past: Int ~ 6 (10 ) ~ 0
Dosah: 10 sáhů + 1 sáh za každou úroveň kouzelníka
Rozsah: koule o poloměru dosahu
Vyvolání: 3 kola
trvání: 20 kol
Obor magie: IL

Příběh:
Tři trollové seděli u ohně a opékali si skopové. „Dneska skopový, včera skopový, ať se picnu, jestli zejtra zasejc nebude jen skopový,“ stěžoval si jeden. Pak začali postupně přicházet prcajzlíci, a trollové je chytali chytře do pytle a hádali se, jak je připraví. Vypadalo to, že už se konečně dohodli, že si na ně na všechny postupně sednou a rozmačkají je na kaši. A do svítání bylo daleko. Už si pomalu jeden z trollů sedal na prvního, když oheň explodoval. Z plamenů, kouře a rozvířených uhlíků se nad trolly vztyčila ohromná obludná postava tlusté ošklivé ženské. Než stihli cokoliv udělat rozezněl se její křik údolím: „Ty špinavý malý kamenný zmetku!Zase sis neumyl ruce a hraješ si s jídlem! A co ti tvoji kamarádi – kolikrát jsem ti říkala, aby sis nehrál se Šutrem!!!“ Její křik ještě hodnou chvíli pokračoval a lehce přehlušil lámání stromů a další projevy utíkajících trollů.

Toto kouzlo vytvoří poloprůhlednou postavu obrovské matrony (například tlusté ošklivé protivné ženské kolem 45), která začne hned protivně nadávat všem ostatním v dohledu (kromě sesilatele). Matrona má jedinou schopnost - zastrašení. Pro tuto schopnost je brána jako bojovník na 6. úrovni s charismou 3.

Základní kouzlo za 10 magů vyvolá jen anonymní nikomu neznámou matronu člověka velikosti B.

V případě, že kouzelník vloží do kouzla dalších 10 magů, je kouzlo daleko přesvědčivější (matrona není poloprůhledná) a nebezpečnost pasti se zvýší na 10.

Kouzelník také může zvětšit postavu matrony a tím zvýšit její virtuální úroveň pro zastrašování. Za zvětšení postavy matrony o jednu velikostní třídu je potřeba zaplatit dalších 5 magů.
Matrona velikosti C je brána jako bojovník na 8. úrovni.
Matrona velikosti D je brána jako bojovník na 15. úrovni.
Matrona velikosti E je brána jako bojovník na 25. úrovni.

Poslední a nejmocnější možností tohoto kouzla je personifikace matrony. Kouzelník musí seslat kouzlo s dalšími 20ti magy, ale vyvolaná matrona přijde každému, na koho působí, jako žena, kterou ve svém životě nejvíce respektuje (v podstatě vždy to je matka, které se bojí i největší a nejdrsnější krollí bouchači, tím spíš, pokud svou matku zabili). Efekt je stále stejný (začne nadávat a PJ hází na zastrašení), pouze v tomto případě se bere int. zastrašovaného jako o 4 stupně nižší (minimálně 1).

Bonus:
Existuje také legenda o kouzle „Expecto Chuck Norris“ jehož síla by měla stačit na zastrašení kohokoliv (vč. zlatého draka). Nikdo ale nemá odvahu na to zjišťovat si o něm podrobnosti a sféry o něm odmítají mluvit.


S pozdravem
T.

Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
[Další]
[Předchozí]
Počet zobrazených příspěvků: 11-20 / 23
Ikonka uživatele Tuvy    [pošta] NEW     12:38:53 27.05.2008
Erlandil: Díky ti za to.

Ikonka uživatele Erlandil    [pošta] NEW     12:37:13 27.05.2008
technická poznámka k dvojí hlavičce: nechávám jí tam záměrně, protože 1) něco se do parametrové tabulky zapisuje pouze obtížně; a 2) si to každý může snáz vykopírovat, když bude chtít, aniž by si pak musel hrát s html tabulkou

Ikonka uživatele Tuvy    [pošta] NEW     11:43:42 27.05.2008
Děkuji za příspěvky.
Příběh vskutku je variací na scénu z Hobita, nijak si nehraje na něco jiného. Snad se vám líbí.

Pokud jde o projevy Matrony, snad lze z textu vyvodit, že jde o projevy audiovizuální - Matrona je vidět a nadává nahlas. Pokud jde o svícení ve tmě, zde bohužel matrona nepotěší, aby byla vidět, je nutná přítomnost nějakého vnějšího zdroje světla. V absolutní tmě nebude matrona vidět.

tjcomba, se kterým mám zkušenosti jakožto s nulákem, prosím o důvodné vysvětlení jeho hodnocení.
T.

Ikonka uživatele Fafrin    [pošta] NEW     11:03:13 27.05.2008
Aby dílo bylo špičkové, nesmělo by obsahovat pravidlové nedodělky. Personifikace - zde bych to místo na PS zacílil na PO, čímž by se člověk vyhnul problémům s cenou za žvt cíle (a matky nadávají všechny stejně). Jinak co se týče nápadu, použitelnosti a zpracování (až na dvojtou hlevičku) mislím není co vytknout. Kouzlo inteligentně pracuje již s existujícímy mechanismy, což je velké +

Ikonka uživatele Shadowmage    [pošta] NEW     0:32:15 27.05.2008
Proč by všechno zastrašování muselo být abstraktní hřmění, bleskání se, dunění nebo chvění země? Vyvolání "strašáka" ještě v pravidlech není, je to tedy nová varianta, to hodnotím jako plus.
Příklad mi přijde jako povedeně upravená variace na Gandalfův zásah proti zlobrům, zajmuvším trpaslíky v Hobitovi. Ke kouzlu sedí.
Další plus je možnost kouzlo upravovat podle situace, vlastně všechny parametry: dosah, sílu strašáka i konkrétní zaměření proti danému cíli.
A Chucka Norrise lze v díle podobného zaměření čekat, personifikuje absolutní moc a hrůzyplnost. Pokud je dílo určeno pro "srandahru" , pak tu nevidím sebemenší problém.

Proto je podle mě dílo kvalitní, aby bylo špičkové, mohl by tu být minipříběh, kdo kouzlo vymyslel (a jakou povedenou máti měl), zmínka, zda matrona zastrašuje čistě zvukově (hluší mohou být v klidu) či audiovizuálně (hluchý/slepý nižší past podle přijímaného signálu). Také: je matrona vidět ve tmě, je nějak světelně výrazná?

Ikonka uživatele Erlandil    [pošta] NEW     22:04:42 26.05.2008
Nathaka: otázka názoru, ale v pořádku... psal jsem to jako prosbu. 4* potřebují komentářzdaleka méně než třeba 2*. tam už asi uživatel narazil na nějaké závažnější nedostatky, tak by bylo fér je napsat.... nicméně zabíháme do OT

Ikonka uživatele Nathaka Warrior    [pošta] NEW     20:55:41 26.05.2008
Erlandil: Pětka není pro díla, kterým nic nechybí. To mohou být i díla průměrná. Pětka je pro díla, která mají něco navíc. Toto dílo má navíc především vtip a využitelnost. To je čtvrtá hvězda k průměru. To k mému hodnocení.

Ikonka uživatele Erlandil    [pošta] NEW     20:25:19 26.05.2008
btw: prosil bych hodnotící uživatele, aby psali odůvodnění. u 5* se to dá tolerovat, ale pokud si myslíte, že něco chybí, prosím napište to. děláte to pro autora, ať ví, na co si třeba příště dát pozor nebo co by se dalo zlepšit

Ikonka uživatele Erlandil    [pošta] NEW     20:22:27 26.05.2008
Tuvy: ano, IL + PS jako typ magie by to řešilo, ale jen částečně. kouzlo nemělo být cíleno na prostor, ale na jednotlivé bytosti. vím, na skupinu by to vycházelo dráž, ale o tom magie je (PS zvlášť, protože tam se ve většině případů přehazuje ještě roz a magově platí žvt.!!)

Ikonka uživatele Tuvy    [pošta] NEW     17:51:42 26.05.2008
Erlandil: Díky za schválení. K tvým otázkám:

2) Vyvoláváním iluze o velikosti A je možná pouze jako personifikovaná nezvětšovaná matrona v očích trpaslíka. Základní kouzlo vyvolává vždy B - stejně jako nemůžeš seslat půlku zeleného blesku.

3) Personifikace přidává kouzlu prvek PS magie - chyba je v nemožnosti takovou věc zapsat do formuláře či hlavičky (něco jako položka "Obor magie: IL (+PS)" mohla pravda být dodána, ale asi by to ještě víc mátlo).

Falhir:

- levné zvětšování - koukni jak se mění schopnost zastrašování s růstem úrovní. Jde o podstatně malé změny, tedy magová náročnost 5ti magů je myslím odpovídající.

- a) - charisma zůstává - myslím, že je to pochopeno správně.
- b) - nebezpečnost pasti se nevztahuje u iluzí k vyvolání, ale k prohlédnutí iluze. Neprůhledná matrona = hůře odhalitelná iluze = větší % cílů jí podlehne a bude zastrašováno = vyšší efektivita kouzla. Co víc dodat?

Ad - Chuck a celková "humornost" - uvědomte si, že ne pro všechny světy vše určeno jest. Pokud je pro vaši hru toto kouzlo nepoužitelné, protože hrajete vážnou hrdinskou fantasy (bez gayů, průjmu, opilých nekromantů a zvrhlých alchymistů), není to problém tohoto kouzla. V naprosté většině svých her bych ho taky nepoužil, ale při občasné "srandahře" kterou se spíše bavíme, než hrajeme, se kouzlo uplatní - a zpracování jako takové je v tom případě přesně to, po čem tu celou dobu křičíte - stručné a výstižné (myslím).
Z toho důvodu je přidán i dodatek o Chuckovi - i zde na serveru jsou lidé, kteří tento humor chápou a jestli vás ostatní podobná poznámka uráží, opět nevěřím, že chyba je v díle. :-)

S pozdravem
T.

[Další]
[Předchozí]


Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
16 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.82480502128601 sekund.
© 2002 - 2009 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách