www.Dracidoupe.cz


Kouzla


Nová část těla **Sina ranco** 
Příprava na tisk (tisknuto 532x)
Přidáno: 7:47:46 21.07.2005
Magenergie:0 viz níže
Dosah:dotyk
Rozsah:1 končetina
Vyvolání:15 kol
Trvání:6 měsíců
Skupina:Materiální magie
Autor: Mavev
Průměrné hodnocení:3.92
Popis:

Toto kouzlo slouží především pro kouzelníky, kteří se často setkávají s boji, kde za oběť padají končetiny, či jejich části, nebo ušní boltce a zuby (dále v textu budu vždy používat slovo končetina, tím jsou myšleny všechny výše popsané části těla). Kouzelník se při sesílání kouzla musí plně soustředit a dotýkat se raněného poblíž místa zranění. Během sesílání se rozzáří zraněná končetina či její zbytky a kouzelníkovo předloktí jasně červeným světlem. Světlo je jakoby červeně svítíc pochodeň. A po 15 kolech sesílání světlo zhasne a terč má nyní zpět končetinu. Respektive je to plně funkční magická protéza. Upozorňuji, že toto kouzlo není léčitelské a tudíž po vytvoření protézy nepřibudou postavě žádné životy

Takto vytvořená končetina je plně funkční a postava v ní má plný cit. Cítí bolest, teplo i chlad a ostatní vjemy, které by cítila s normální končetinou. Nová končetina se od původní liší jen v barvě žil, cévek a tepen. Ty jsou místo obvyklé zelenomodré, jasně červené. Kouzlo lze seslat i na neošetřenou ránu (např. na stále krvácející) bez jakkéhokoliv postihu(repsketive kromě postihu na nepřijetí viz. níže), ale jak jsem již psal výše, postavě ubyli životy a tímto kouzlem ji žádné nepřibudou. Po uplynutí doby trvání kouzla se končetina jednoduše rozplyne a rána se bude chovat jako by byla 6 měsíců ovázána, tudíž bude zacelena. Ovšem ne tak hezky jako jsou profesionálně amputované končetiny, prostě bude jen zacelená tj. nebude krvácet.

Ale terč se musí se svoji novou končetinou sžít, což má za následek, že terč je po dobu 2k6-Odl týdnů fyzicky indisponovaná. V praxi to znamená, že má postih -1 až -5 k útoku, k obraně, k hodům na past a k pohyblivosti. Záleží na tom jakou novou končetinu má, jedná-li se o nohu těžko bude mít postih k útoku, jedná-li se o jazky postav může špatně artikulovat, atd... Ovšem platí, že poslední a rozhodující slovo má PJ.

Dalším postihem je snížení maximálního počtu životů, opět v závislosti na chybějící končetině. Opět nechávám na fantazii PJ, protože netuším jak řešíte životy.

Pokud je na postavu ihned po skončení trvání tohoto kouzla sesláno znovu aby vytořili stejnou (ve smyslu tu samou) končetinu, doba zvykání si na novou končetinu se zkracuje na 1 den a s tím i příslušné postihy.

Tabulka magenergie

KončetinaPočet magů
prst ruce36 magů
ruka80 magů
prst na noze30 magů
noha100 magů
ušní boltec či zub25 magů
jazyk 30 magů
penis55 magů
Je ovšem možné, že tělo danou končetinu odmítne, jaká je šance to ukazuje tabulka. Základní šance na odmítnutí je 50% - 3xbonus za odolnost+opravy podle tabulky.

Tabulka přijetí části

SkutečnostOprava pasti
stáří postavy do 10 let+15%
stáří postavy od 10 do 25 let-20%
stáří od 26 do 55 let0%
stáří nad 56 let+10%
1 přidaný mag-2%
zranění staré 1 den a méně -15%
zranění staré 2dny až 8 dní -5%
zranění staré 9-30 dní +0%
zranění staré 31dní až rok +25%
zranění staré rok a více +50%
postava již vlastní jednu magickou končetinu(nepočítejte prst)+25%
postava již vlastní dvě až tři magické končetiny(nepočítejte prst) +105%
postva již vlastní více jak tři magické končetiny(nepočítejte prsty) +185%

Pokud je končetina odmítnuta, postava má obrovské bolesti, a během 1k6+2 dní začíná končetina hnít a strašlivě smrdět, asi jako mrtvola na přímém slunci. Po uplynutí této doby končetina uhnije, odpadne a postava je zraněna za 3k6 životů (obrovský úbytek krve) a hrozí otrava krve. Past je Odl 6 nic/ otrava krve + příslušné následky, kterým může být i smrt.

S nové končetiny vyzařuje magenergie, a proto je ji alchymista schopen vidět. Ale již ji nedokáže vydestilovat, protože po oddělení končetiny od těla veškerá magenergie vyprchá a končetina se jednoduše rozplyne. To samé (končetina se rozplyne) se stane i po smrti postavy Pomocí tohoto kouzla není možné vyčarovat cosi jako třetí ruka na zádech, nebo nová noha na hlavě, jedná se o kouzlo, které vytváří novou část těla nahrazující tu původní ztracenou. Rovněž není možné vytvořit novou hlavu a tím oživit postavu.

Kouzelník musí ovládat minimálně 5 kouzel z vitální magie jinak se nemůže toto kouzlo nauičt. Kouzlo je expertní úrovně.

A na závěr děkuji všem, kteří mi pomáhali, hlavně děkuji Archerovi, Igimu a Lordu Gamestarsovi. Omlouvám se ostatním, že nezveřejňuji jejich jména, ale nemohu si vzpomenout a výše zmínění jsou v živé paměti.

Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
[Další]
[Předchozí]
Počet zobrazených příspěvků: 11-20 / 30
Ikonka uživatele Marl    [pošta] NEW     19:01:00 04.09.2005
bomba,konecne budu moje sverence pripravit o nejakou tu cast tela8)

Ikonka uživatele sicco    [pošta] NEW     20:36:52 01.09.2005
Souhlas s Moriquiendilem, VP se kouzlo nehodí. Možná nějakému čaroději-léčiteli v bažinách. Ale nápad dobrý a to se taky cení. 3*

Ikonka uživatele Moriquendil    [pošta] NEW     15:01:21 28.08.2005
Neviem, kam sa podejú príbehy o Berenovi jednorukom, či o Frodovi deväťprstom? Vsetko sa dá dohromady ako u Vadera. Je to veľmi potrebné kúzlo, ale ja neviem ešte som ako Pj postavu o končatinu nepripravil (nie to o penis). To by ma asi niekde v rohu zavraždili, že vraj oko za oko. Ja by som toto kuzlo bral ako veľmi výnimočné a neviem či by som ho povolil postave.

Ikonka uživatele Alexej    [pošta] NEW     22:04:18 15.08.2005
Celkem se mi to líbí a veškeré chyby, ketrých jsem si všimnul už tady byly řečeny, takže vesměs nemám co dodat.

Ikonka uživatele Mavev    [pošta] NEW     22:48:44 05.08.2005
Vzhledem k špatnému zařazení do oboru magie, je chyba i v textu. Místo 5 vitálních kouzel má být 5 kouzel materiální magie...

Ikonka uživatele LG    [pošta] NEW     14:31:24 31.07.2005
Tak a dost! To už je podruhé, co jsem se dost krutě seknul v určení druhu magie. Tím pádem si dneska večer vezmu pravidla a pořádně to nastuduji. Tímto bych se chtěl omluvit Mavevovi, že jsem ho v te vitální magenergii utvrdil. Promin, moje chyba.

Každopádně hlasovat nebudu, ale myslím, že to na ty 4* má.

Ikonka uživatele Worldman    [pošta] NEW     10:43:30 28.07.2005
Velmi zajímavé kouzlo a je dobře zpracováno, nemám k tomu moc co dodat. Akorát by to mohlo možná stát trochu víc magů vzhledem k době trvání. V každém případě se to dá použít a já dávám 4*.

Ikonka uživatele Findred z Celenu    [pošta] NEW     22:59:01 27.07.2005
Jen několik připomínek...
1.) ...jedná-li se o nohu těžko bude mít postih k útoku... Jsi si tím tak jist? Tady bych řekl možná ke střeleckému útoku, ale boj tváří v tvář je podle mě dosti náročný nejen na ruce, ale i na nohy.

2.) Jak bude vypadat vytvořený zub? Bude lehce načervenalý nebo obyčejný? A může alchymista vidět magenergii v zubu i přes kůži? Nějaké postihy (to už bych nechal na každém PJ)?

Jinak je příspěvek určitě použitelný. Také je poměrně složitý, což je myslím hezky vyváženou potřebnou magenergií, vyvolávací dobou a počtem kouzel, které musím z vitální magie umět (5).

3.) Trochu mi z toho vyčnívá právě doba trvání. Přece jenom 30 magů třeba na 6 měsíců jazyka (uvědomme si, že ten právě zaručuje, že můžeme mluvit) je dosti málo.

4.) Také by mě zajímalo, jak funguje smysl chuť, který je na jazyku závislý? Normálně?

To je myslím vše, co k tomu mohu říci, jsou to však většinou věci, které by pouze obohatili příspěvek a do jeho základní struktury jejich absence příliš nezasahuje.

S pozdravem

Findred z Celenu

Ikonka uživatele Lazi Vlaad    [pošta] NEW     22:25:07 27.07.2005
Mě se to líbilo už od začátku v dílně... měl jsem sice pár připomínek které by tomu dodali možná trochu zajímavosti, ale i tak je to fajné a pekné... ale možná bys tam mohl napsat nějakej příběh... u tohohle by to bylo dobrý... přesto jsem hlasoval tak jak jsem hlasoval...

Ikonka uživatele Elmar    [pošta] NEW     19:10:54 22.07.2005
Fajn kouzlo, přijde mi to jako docela dobrej nápad. I když je mi tam pár věcí nejasných říkám Ok-4*

[Další]
[Předchozí]


Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
6 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.80393600463867 sekund.
© 2002 - 2009 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách