www.Dracidoupe.cz


Kouzla


Svěcená voda *Bendito regar* 
Příprava na tisk (tisknuto 415x)
Přidáno: 22:44:51 02.09.2003
Magenergie:2 (viz níže)
Dosah:
Rozsah:1 flakónek
Vyvolání:4 kola/1 flakónek
Trvání:(viz níže)
Skupina:Vitální magie
Autor: deshi
Průměrné hodnocení:3.65
Popis:Toto kouzlo patří mezi tzv. bílá nekromantská kouzla, přesto se jej učí i většina temných nekromantů, neboť jeho účinky na nemrtvé jsou zřejmé a v případě, že se jeho výtvor vzbouří, velmi vítané.

Tímto kouzlem očaruje kouzelník určité množství vody nebo oleje. Ten se poté dá natřít na zbraně, které tím získávají na síle při boji s nemrtvými.

Aplikace na pravidla DrD verze 1.6

Kouzelník tímto kouzlem posvětí množství vody (za 2 magy) nebo oleje (za 3 magy), které se vejde do jednoho flakónku. (1 čtvrtka obsahuje 10 flakónků). Vody (oleje) může být samozřejmě více, ale úměrně se zvýší cena kouzla a doba potřebná na jeho vyvolání. Při vyvolávání se v posledním kole musí kouzelník dotknout tekutiny nebo nádoby, ve které je přechovávána.

Svěcená voda se používá jako svěcená voda popsaná v pravidlech.

Svěcený olej, krom toho, že se dá ve flakóncích používat jako svěcená voda, má následující použití. Jelikož je daleko více viskózní než voda, dají se s ním potírat zbraně. Olej na zbrani vydrží v pochvě 2 směny, na volně nošené zbrani 1 směnu a při boji 1k6 kol. Poté se setře nebo skape a není již použitelný. Jeden flakónek vystačí na potření jedné zbraně nebo namočení 5 šípů. Potře-li se zbraň olejem z více flakónků, má to stejný efekt, jako by se potřela jedním.

Zbraň potřená olejem získává zranitelnost E (jako svěcená voda), působí tedy na nemrtvé. V případě, že je nemrtvý zranitelný danou zbraní před potřením, přidává se při úspěšném zásahu k útočnosti 1k10+1 za svěcený olej. V případě, že nemrtvý není normálně zranitelný zbraní, je při úspěšném zásahu potřenou zbraní zraněn pouze za 1k10+1 životů.

Kouzelník nemusí umět žádné jiné kouzlo z oboru vitální magie, aby se mohl Svěcenou vodu učit.

Příklad:
Válečník Orin prozkoumává starou kryptu a tak si potře svůj železný bastard svěceným olejem. Ten by mu vydržel 1 směnu, jelikož jde s taseným mečem v jedné a s pochodní ve druhé ruce. Po půl směně ale narazí na kostlivce a přízrak. Kostlivec je zranitelný mečem i svěcenou vodou, přízrak je proti obyčejným zbraním imunní, avšak svěcená voda jej zraní. Orin má úč 10/0, kostlivec oč 3, přízrak 7.

Orin nejprve zaútočí na kostlivce, padne mu 3, kostlivec hodí 4. Kostlivec je tedy zraněn za 6 žt (13-7) plus 1k10+1 žt (svěcený olej). Druhý útok vede proti přízraku. Hodí na útok 6,5 a přízrak hodí 1. Orin tedy zasáhl, ale přízrak je zraněn pouze za 1k10+1 životů.

Poznámky K sepsání tohoto kouzla mne vedlo to, že jsem chtěl mít už konečně „pořádek“ v chrámech a svěcené vodě vůbec. Existence tohoto kouzla neříká, že stvořit svěcenou vodu nejde jinak.

V mnoha světech jsou bohové, kteří propůjčují svým knězům schopnost světit vodu. V tom případě to berte tak, že bůh knězi dodává potřebné magy na seslání kouzla.

Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
[Další]
[Předchozí]
Počet zobrazených příspěvků: 11-20 / 46
Ikonka uživatele deshi    [pošta] NEW     3:41:08 26.09.2003
Sidarius:

no když to bereš za mstu ... imho mám těch bodů na den deset, takže kdybych se mstil ....ale nech císaři, co jeho jest

S úctou deshi

Ikonka uživatele Sidarius    [pošta] NEW     22:24:20 24.09.2003
Ps.:

Oheň může použít jenom kouzleník (samozřejmě pokud ho nekouzlí démon), ale posvětit může takto meč, který použije bojovník (u kouzleníka je OPRAVDU problém se dostat sáh daleko, proto je to kouzlo tak LEVNÉ)

Ikonka uživatele Sidarius    [pošta] NEW     22:15:45 24.09.2003
Deshi:

Stačí napsat, už se to probíralo a už se se mnou nebavit (já, kdyby mě to zajímalo, tak bych si to tam našel) - jestli v tom spíš není msta za tu dvojku ;=)

No má osobní stupnice je asi taková:

O - opravdový shit, bez nápadu, bez hlavy a paty
1 - nic moc kouzlo, žádná originalita,
2 - ne zas tak špatné kouzlo, už s trochou originality a promakanosti, které bych si však do svého světa nevzal
3 - průměrné kouzlo, takových je v DrD pravidel plno
4 - dobré a originální kouzlo (ale ne dokonalé)
5 - dokonalost sama :)))

Ikonka uživatele Megahu    [pošta] NEW     17:48:00 24.09.2003
deshi: Jasne... to s tim trvanim do pouziti snad kazdy pochopil. Ja mel namysli pouze to trvani, coz jsi mi uz vysvetlil. Kdyby to byl ten alchymisticky lektvar, tak by tu nebyla o nicem rec (jsou vecne), ale precijen kouzlo... o tom se jiz da polemizovat... ;o)

Zdar Megahu

Ikonka uživatele deshi    [pošta] NEW     14:05:49 23.09.2003
Sidarius:

dostal jsem se sem až teď, takže sorry za opožděnou reakci.

Svěceným olejem musíš zasáhnout zbraní a tedy bojuješ nablízko (je více zbraní s dosahem 1) tudíž proto jsem udával 2 magy za oheň, aby byla vzdálenost stejná, jinak samozřejmě s rostoucí vzdáleností je náročnost kouzla oheň větší.

A co se reputace týče: diskuse, má-li být smysluplná, nemá být o tom, že přijde jeden, něco s autorem probere a přijde druhý, a začne probírat to samé. To je tzv. "nošení sov do Athén" - zkrátka zbytečná práce. Takže reputaci nemáš dolu za tvůj názor, ale za to, že opakuješ věci, které říkají jiní, bez toho, aniž by sis je přečetl.

Navíc když si vezmeš, že tvorba svěcené vody je kouzlo a navíc kouzelnické, tak je asi jasné, že knězem je kouzelník. Navíc v poznámce je, že to jde udělat jinak.

btw: když se ti něco líbí a dáš dva, tak by mi jen zajímalo, jaké slovní přirovnání máš u 5* (za což toto kouzlo nepovažuji, to jen aby nedošlo k omylu "poté, tedy proto")

S úctou deshi

Ikonka uživatele deshi    [pošta] NEW     12:17:24 23.09.2003
Megahu:

ahak, jaksi jsem to nenapsal přímo. předpokládám, že voda má trvání "do použití", takže teoeticky věčně, pokud bude někde ležet bez použítí a najdu ji za 1000 let, tak to bude pořád fungovat.

Ovšem je to dobrá připomínka a jestli budu psát nějaké to pojednání o svěcené vodě, neopomenu to tam nějak rozepsat. Díky.

S úctou deshi

Ikonka uživatele Megahu    [pošta] reputace: 1
nedohledatelné: +1
NEW     15:45:24 22.09.2003
Zda deshi...
Chybi mi tu jedna vec, a to trvani kouzla. V popisu je, za jakou dobu stece olej. V diskusi (proletle) jsem taky na nic nenarazil. Je tredy trvani tohoto kouzla stale? Je ve svecene vode/oleji vazana magenergie naveky? Osobne bych ji nedal vecnou trvanlivost, ale neco v rozmezi 1-12 mesicu...pak uz by byla neucinna... Ono totiz neexistuje moc podobnych kouzel, ktere by trvali vecne, ikdyz vitalni kouzla jsou dost omezena skupina a mnoho z nich ma trvani stale... Tusim, ze jde v tomto pripade o odebirani nezivotu, ale diky tomu, ze kouzlo nepusobi primo, tak mi to prijde podobne spis "Nebezpecnemu ovoci", nebo podobnym kouzlum, ktere stale trvani nemaji...
No je to trochu namet k zamysleni...

Zdar Megahu

Ikonka uživatele Sidarius    [pošta] NEW     23:07:18 18.09.2003
PS.:

Nezdá se mi moc "fér" snižovat reputaci za to, že si nečtu diskuzi ke kouzlu!!! Opravdu nemám čas si číst všechny diskuze ke kouzlům co jsou. Pokud si měl dodatek ke kouzlo mělo to tam být. Nemůžeš mě vinit za to, že si nečtu názory. Já pouze napsal vlastní (a za to si mi snížil reputaci) Opravdu moc děkuji!!!

Ikonka uživatele Sidarius    [pošta] NEW     22:53:49 17.09.2003
Milý Deshi,

takže oheň stojí 2 magy za sáh což znamená, že kouzelník by musel stát hned vedle oběti aby ji zasáhl :) Většinou pálí tak z minimálně čtyř sáhů a pak to stojí už celých osum mágů (za stejné poškození).

Celou diskuzi jsem bohužel nečetl (kdybych to dělal u každého kouzla, tak bych asi nedělal nic jiného), mělo to být v popisu (ten jsem celý četl ;)

Jinak kouzlo se mi líbí (narozdíl od mnoha jiných bez hlavy a paty), ale zdá se mi prostě moc výhodné, já jako PJ bych ho postavám nedovolil (a to nejen proto, že mám rád nemrtvé a často je používám :)))

Ikonka uživatele deshi    [pošta] NEW     23:05:35 16.09.2003
Ctěný Sidarie,

takže k té výhodnosi nebo ne. Za tři magy máš olej, který je na zbrani 1k6 kol a propůjčí jí zranění svěcené vody. To je sice hodně, ale jaksi jsi opomněl, že MUSÍŠ zasáhnout, čili nemáš 100% šanci. A vezmeš-li si OČ nemrtých, kteří jsou zranitelní zbraněmi, tak mi jistě dáš za pravdu, že ve hře, kde barbar nemá superbastard 40/+25 souboj s takovou muminí není jednoduchá záležitost.

Krom toho kouzlo oheň zraní za 1k6+1 za kolo a hoří 1k5 kol v jeho bojové verzi a stojí POUZE 2 mgay a je 100% a navíc ohněm zraníš širší škálu nepřátel než svěcenou vodou.

ALE hlavně, kdybys sis přečetl celou diskusi, tak bys zjistil, že toto kouzlo je pro světy, kde KOUZELNÍK plní úlohu KNĚZE.

A co se svěcení oleje týče, můj výmysl to není, viděl jsem to v jiných hrách :o))) Ale tvůj názor ti neberu.

S úctou deshi

[Další]
[Předchozí]


Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
5 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.78284096717834 sekund.
© 2002 - 2009 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách