www.Dracidoupe.cz


Kouzla


Zlo lidem *laatis mohum* 
Příprava na tisk (tisknuto 534x)
Přidáno: 16:03:13 19.09.2003
Magenergie:0 viz niže
Dosah:viz niže
Rozsah:1 neviděný
Vyvolání:2 směny
Trvání:stálé
Skupina:Psychická magie
Autor: Saladin
Průměrné hodnocení:3
Popis:

Toto kouzlo jednoznačně spadá do oboru černé magie a vyskytuje se na většině zakázaných svitků a ve většině zakázaných knihách magie. Rozhodně je to něco, co byste se neměli učit a ROZHODNĚ je to něco, co byste neměli kouzlit.

Kouzlo má naprosto jednoduchý, jednoznačný a přímý účinek. Vyvolá spící hrůzu. Konec. Jedná se o úplně normální nestvůru, s charakteristikami stejnými jaké uvádí popis v bestiáři a i se shodným chováním. Hrůza nemá ke svému stvořiteli žádný vztah a asi ani netuší, že je její stvořitel. Ostatně vzhledem k její inteligenci si toho vůbec mnoho neuvědomuje. Pokud má tedy sesilatel přesvědčení jiné než ZkZ a jsou pro to vhodné podmínky, je pravděpodobné, že na něj hrůza zaútočí.

Jistou nepříjemností tohoto kouzla je jeho cena. Nemyslím jeho cenu v magech, má ještě druhou cenu. Napětí na rovině dobra a zla vyvolá silnou zpětnou akci, která způsobuje vnitřní poranění mozku, projevující se silnými bolestmi hlavy, krvácením z nosu, uší apod. Zranění je 2k6životů a léčí se rychlostí 1 život za den. Nelze je vyléčit kouzly ani lektvary. Mentální vazba s neviděným navíc způsobuje, že poslední život se nevyléčí, dokud neviděný stále existuje. Vyvolání dalšího neviděného navíc stojí o jednu kostku životů více za každého neviděného, kterého jste vyvolali a který stále existuje.

Abych to upřesnil, neviděný je stvořen nepatrnou částečkou vaší vlastní mysli, jen nafouknuté zlem jako balón. A vůbec se to neprojeví na jeho zle - představte si, že ke kapičce bílé barvy přimícháte litr tuše, no ta bílá se ztratí.

Toto kouzlo má jednu zvláštnost. Tou je jeho dosah. Kouzelník může kouzlo seslat kamkoliv kam dohlédne a je schopen rozeznat předmět velikosti tenisového míčku. Není však nijak závazně řečeno, že se musí jednat o jeho vlastní zrak – Kouzelník může seslat kouzlo kamkoliv, kam dosáhne zrakovým vjemem a to může být klidně i pod vlivem libovolného kouzla, které tohle umožňuje, např. Cizí oči apod. (Slepí kouzelníci mají smůlu).

Magenergie závisí na přesvědčení kouzelníka. ZkZ postavy stojí vyvolání 13 magů, ZmZ to mají za 17 magů, neutrální za 24 magů, ZmD za 33 magů a ZkD za 50 magů. Asi bych měl podotknout, že se jedná o jedno z těch opravdu černých kouzel a pokud ho zakouzlí jiný než ZkZ kouzelník, má reálnou šanci, že klesne o jeden nebo více stupňů ke zlu, alespoň pokud nemá velmi dobrý důvod k zakouzlení tak zlého kouzla ... i zmateně zlé postavy si dvakrát rozmyslí. jestli vyvolají substanci čistého zla...

Tolik mé kouzlo. Teď mě můžete roztrhat...

Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
  [Předchozí]
Počet zobrazených příspěvků: 1-10 / 15
Ikonka uživatele UnknowN    [pošta] NEW     0:32:50 01.08.2013
Probuď neviděného
*Vejk un sín*

Magenergie: dle úvahy kouzelníka
Dosah: 10 sáhů
Rozsah: 1 neviděný
Vyvolání: 1 kolo
Trvání: ihned
Obor: VI

Popis:

Toto kouzlo, nezpochybnitelný nástroj zla, umožňuje s pomocí kouzelnické magenergie přímo zvyšuvat stupeň probuzenosti neviděných, a to v poměru 1 mag kouzla --> 1 probouzecí mag. Najde své místo zejména v repertoáru zákoně zlých kouzelníků a čarodějů, kteří tak mohou v maximální míře využít toho, že se v okolí jejich sídel zhmotňují takové perfektní nástroje teroru, a to ani nemluvě o případech, kdy tito zlí kouzelníci sami ovládají kouzla schopná neviděné vytvářet.

Jiný, než zákoně zlý kouzelník na sebe probuzením neviděného pouze přiláká pozornost. Neviděný probuzený zákoně zlým kouzelníkem (i kdyby to byla spící hrůza, která se ještě na nikoho nezaměřila) dál pokračuje ve své původní činnosti, ať už je to pronásledování svého cíle, nebo odevzdané čekání na nějakého vhodného kolemjdoucího. Toto kouzlo nijak neumožňuje kouzelníkovi neviděného kontrolovat.

Ikonka uživatele Folcwine    [pošta] NEW     13:52:14 15.06.2010
Celkem se mi kouzlo líbí, asi jedinými změnami, které bych provedl jsou:
- rituál, který potřebuje pentagran, nějaké materiální suroviny (aspoń v ceně 100zl)
- hrůza se vyvolá pouze do onoho pentagramu
- magenergii bych viděl na 30 magů minimálně

Pěkné temné kouzlo: 4*

Ikonka uživatele Edax    [pošta] NEW     11:51:36 30.08.2006
Tks tohle je trochu kouzlo na roztrhání psychyky, což se mi zase moc nelíbí.. Ale je to asi použitelné, jenže nevím, kdo by to používal, když z toho mají strach i temní kouzelníci..

Ikonka uživatele Alanil    [pošta] NEW     17:33:51 15.06.2005
Je to zaujímavé kúzlo. Problém je, nepoznám spíci hrůzu, lebo nemám pravidlá pr PJ, takže neviem, čo je na tom zlé. Ale asi tá spíci hrůza musí byť niečo veľmi zlé. Ale to kúzlo sa mi celkom páčí. Zvírazňujem celkom!

Ikonka uživatele Gallatos    [pošta] NEW     19:28:36 01.10.2004
Takovéto kouzla rád moc nemám! Ale co se dalo čekat od Saladina!

Ikonka uživatele Saladin    [pošta] NEW     2:56:49 08.03.2004
Myslím, že to mělo být opačně, že se jen někdo spletl. Už nevím, jestli jsem to byl já.

Ikonka uživatele obsidian    [pošta] NEW     13:21:44 28.02.2004
Saladin: Asi to nechapu ale zde v diskusi mas v jednom komentari nejdriv ze trvani je 2 smeny a hned pod tim ze trvani je stale.
Pro lepsi presvesdceni bych nezvysoval magenergii ale vetsi ztratu zivota. presvedceni bych snizoval ZkD,ZmD. Neutral mozna taky ale zmatene zly uz moc ne.
Takovato kouzla mam rad ale skoda tech chybek.
4*

Ikonka uživatele Saladin    [pošta] NEW     23:09:33 14.02.2004
Thror: Je tam chyba:)

Ikonka uživatele Thror en Erin    [pošta] NEW     13:32:41 13.02.2004
Podľa mňa je to OK, také silnejšie, ale nejak sa mi nezdá, že trvanie je 2 smeny? Nieje to uvedené v texte, ale v diskusii. Nemalo to byť vyvolanie? Dám tomu 4*.

Ikonka uživatele Saladin    [pošta] NEW     11:48:34 13.12.2003
Každé povolání a každá schopnost můžou být přehnaně silné, pokud to umíš zahrát. Od toho je tu Pj, aby to korigoval.

  [Předchozí]


Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
5 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.790776014328 sekund.
© 2002 - 2007 Almad, James Timqui a Alcator design © 2002 - 2007 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována,
publikována ani jinak využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků. Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu.