www.Dracidoupe.cz


Kouzla


Noční Vidění *Negatus Obscurus* 
Příprava na tisk (tisknuto 216x)
Přidáno: 19:20:32 11.06.2003
Magenergie:
Dosah:10 sáhů
Rozsah:1 tvor
Vyvolání:3 kola
Trvání:
Skupina:Poznávací magie
Autor: Regis
Průměrné hodnocení:3.94
Popis:

Toto kouzlo bylo vymyšleno jistým slavným nekromantem, který, aby dostál své pověsti, často prolézal podzemí kryt pláštěm temnoty a vracel ze obalen pláštěm prachu a pavučin, neboť při svých dobrodružstvích vymetl nejeden špinavý roh. Nakonec zemřel, když jedna z jeho mumií odmítla uznat svou prohru v šachu a na protest svého stvořitele zabila.

Po seslání tohoto kouzla získá příjemce schopnost vidět ve tmě. Předměty rozeznává naprosto ostře, jako za denního světla, jen spektrum barev je posunuto k odstínům šedi. Postava sice nemá žádné postihy pro boj, ale při prozkoumávání již mohou nastat menší potíže. Například dlaždice s podobným odstínem se postavě mohou jevit jako naprosto stejné a nemusím snad připomínat, jak málo se, co se týče vzhledu, liší většina kyselin od vody. Takových maličkostí si snad najde každý Pj dostatek. Za připomenutí jistě stojí, že na takto očarovaného tvora působí pohled medůzy, či baziliška, kterým by se ve tmě vyhnula. Taktéž pohled na mumii pro ni asi nebude nejpříjemnější:O) Toto kouzlo také nepůsobí na žádné magické tvory. Magenergie potřebná na toto kouzlo jsou 3 magy za směnu a 2 za každou další. V případě, že kouzelník sesílá toto kouzlo na někoho jiného, stojí první směna 4 magy.

Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
  [Předchozí]
Počet zobrazených příspěvků: 1-10 / 39
Ikonka uživatele UnknowN    [pošta] NEW     1:38:15 30.07.2013
Hlučné slyšení
*Lisenatum Differentiatum*

Magenergie: 15 magů
Dosah: dotyk
Rozsah: 1 postava
Vyvolání: 2 kola
Trvání: 1 směna
Obor: MA

Popis:

Toto kouzlo vyruší přehlušující efekty hlasitých zvuků, a umožní příjemci kouzla i v tom největším randálu rozlišit ty nejtišší zvuky - pokud by je byl schopný zaslechnout i v jinak bezhlučném prostředí.

V pravidlovém rámci se to projeví například tím, že příjemce kouzla může použít "Naslouchání" za jakýchkoliv podmínek. Ostatní použití už záleží spíše na tom, jak se zahrají - postava může například v sále přeplněném hovořícími lidmi vyslechnout jeden konkrétní rozhovor lidí, kteří spoléhají na to, že je přes ten hluk nikdo neuslyší.

Kouzlo však nedovede nijak odstranit efekty hmotných překážek - rozhovor, který postava vnímá jen jako mumlání na druhé straně tlusté stěny, bude i pod vlivem tohoto kouzla znít jako nezřetelné mumlání.

Ikonka uživatele Folcwine    [pošta] NEW     12:15:11 13.06.2010
Dobrodružství často může být postaveno na tom, že postavy pořádně nevidí a bojí se každého koutu. Takovýmto kouzlem PJ ztratí další možnost jak vybudovat atmosféru, tedy osobně bych kouzlo v této podobě nepovolil.

Upravil bych magenergetickou náročnost (zvýšil, aby to odpovídalo kouzlo světlo), omezil dosah na nějakých pár sáhu (dle dodané magenergie) a dále bych dal možnost osnění při vystavení příliš jasnému světlu (něco jako světloplachost). Pak bych kouzlo povolil.

3*

Ikonka uživatele Saladin    [pošta] NEW     11:05:07 21.09.2003
Lidi, trochu klidu, berte ten pribeh s nadsazkou, ja myslim, že ty dva řádky to kouzlo pěkně okořenily, třebaže možná bez valného smyslu vzhledem ke kouzlu.

Regis: Chtěl bych se přecijenom zeptat, jak je to s tím oslněním silným světlem, flashbangy sice v DrD nejspíš nepotkáte, ale je tu například několik kouzelnických kouzel spadajicích do kolonky prostý výboj - energetická magie, které by mohly mít změněné účinky, takový ty třpitivý záře, světla apod.¨

Jinak v jednoduchosti je síla *****

Saladin, s úctou.

Ikonka uživatele matryx    [pošta] NEW     13:05:44 23.08.2003
je to dobré-tak dobře vidět supr

Ikonka uživatele Apostri    [pošta] NEW     1:36:07 19.07.2003
Co je to za nekromanta kteryho zabije vlastni mumie se kterou a nad tim se nejvic pozastavuju hraje sachy, nemel by s by ji treba rovnou vzit do divadla a potom pozvat na veceri? Nemrtvy jsou veci ne nejaky zatraceny kamosi a nikdo si neporizuje sachovy pocitace co te zabijou kdyz se jim neliby tvuj tah.

Ikonka uživatele tavoc    [pošta] NEW     16:14:31 09.07.2003
Je to dobre urcite se to bude hodit.

Ikonka uživatele Korgen    [pošta] NEW     23:42:20 08.07.2003
Je to dobré, len ten príbeh trebalo kus prepracovať...

Ikonka uživatele Maglor    [pošta] NEW     3:43:05 28.06.2003
Dakar, proklety Dilvish: v čemže to přesně souhlasite se smťákem?

Ikonka uživatele Regis    [pošta] NEW     22:01:48 24.06.2003
Maglor: Asi máš pravdu - příliš jsem se zřejmě nechal ovlivnit obsáhlostí a komplexním popisem kouzel v pravidlech DRD:O)

Ikonka uživatele Regis    [pošta] NEW     21:51:44 24.06.2003
Dilvish: Je vždycky jednodušší říci souhlasím s někým, než napsat něco vlastního, viď? S čím souhlasíš? Že to není originální nápad, nebo snad s tím, nebo s tím, že se nekromant nezajímá o nic jiného, než nemrtvé? Nebo snad se vším? V tom případě by ste se měli dát se smrťákem dohromady - vždyť znáš to staré přísloví: "Vrána k vráně si sedá, ..."

Dakar: Teď jsi mě ranil, kdybych uvažoval jako ty, tak si asi nekoupím pravidla pro Dračí Doupě, protože se mi nelíbí obal. Ale jinak už to beru. Myslete si co chcete, mně se líbí a jsem schopen obhájit cokoliv, co se v něm stalo.
BTW: Dejte mi vědět, až se smrťákem a dilvishem založíte trio:O)

  [Předchozí]


Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
1 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.76719999313354 sekund.
© 2002 - 2009 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách