www.Dračí Doupě.cz


Soutěž O Hlavu
Zlatého Draka

--
Aktuality
Novinky
Uživatelé
Vyhledávání
Rekordy a statistiky
--
Chat
Fórum
Ankety
Moudrá Sova
--
Články
Rozvoj DrD
Dobrodružství
Hřbitov
--
Bestiář
Předměty
--
Válečník
Hraničář
Hraničářská kouzla
Kouzelník
Kouzla
Alchymista
Alchymistické předměty
Zloděj
--
Nová Povolání
Nové Rasy
Dovednosti
--
Galerie
Fotogalerie
Downloady
Linky
--
Seznamka
Inzerce
--
Co je to Dračí Doupě?
Dračí manuál
Otázky a Odpovědi
--
Tvůrci a Redakce
--
Čekající díla
Dračí líheň

Kouzla

Biologická bomba *\"argus kranum\"*  ******
Příprava na tisk (tisknuto 489x)
Přidáno: 10:35:36 19.10.2002
Magenergie:13 magů
Past:Odl~9(7)~ nic/účinek
Dosah:1 dotyk
Rozsah:1 vejce
Vyvolání:5 kol
Trvání:2 dny
Skupina:Materiální magie
Autor: Regis
Průměrné hodnocení:4.78
Popis:

Toto kouzlo stvořil jistý čarodějnický renegát se sklony k nekromancii při jednom se svých pokusů se zvířaty, pokud to chcete konkétněji, tak s ptáky, ještě konkrétněji - se slepicemi. Když se tehdy pokoušel oživit slepici, kouzlo se mu poněkud nepovedlo, avšak plný rozsah své chyby zjistil až když se rozhodl udělat si na svačinku dvě vejce, která se shodou okolností nacházela ve stejné místnosti při seslání kouzla.
Později zemřel při drobném nedorozumění s obřím termitem.

Při seslání tohoto kouzla musí držet čaroděj v ruce vejce.Behěm sesílání se hmota uvnitř skořápky přemění na vysoce koncentrovaný bezbarvý plyn. Skořápka sama je trochu posílena, takže vydrží tlak tohoto plynu a všechny případné prasklinky jsou zaceleny, aby nedošlo k žádném úniku plynu. Proti vnějšímu tlaku však vejce nijak chráněno není a zůstává stále křehké a při neopatrné manipulaci se může rozbít a nastane efekt, který je popsán níže. Vejce v tomto stavu vydrží pouze asi dva dny, potom vyprchá zpevňující magenergie skořápky a plyn jí svým tlakem roztrhne...

Nyní k samotnému použití:
Plyn unikne většinou při tom, když je vejce vrženo na nějaký cíl. Po narušení skořápky se plyn "rozprskne" do polokoule o poloměru 2 sáhy (s tím, že dopadový se počítá jako první). Pokud někdo stojí na hexu, kam vejce dopadlo, hází si proti pasti Odl~9~ nic/efekt. Ti, kteří stojí na vedlejších hexech, si hází proti pasti s nebezpečností pouze 7. Pokud se tedy tohoto plynu někdo nadechne a neuspěje proti pasti, plyn omezí v určité míře okysličování krve v plicích. Tento efekt má plyn asi 1 směnu a v praxi se projevuje tak, že plynem postižený organismus nesmí být příliš namáhán, protože jinak nebude do mozku proudit dostatečné množství okysličené krve a tehdy má organismus poslední možnost se vzpamatovat. Na konci prvního fyzicky namáhavého kola si postava hází proti pasti Odl~7~ nic/bezvědomí, v druhém kole tato past roste na 8 a v třetím dokonce na 9. Pokud postava uspěje proti všem třem pastem, organismus účinek plynu překonal bez jakýchkoliv dalších následků. Pokud proti nějaké neuspěje, upadá na konci kola do bezvědomí na dobu přibližně 1 směny, po kterou se organismus vzpamatovává z šoku. Nutno podotknout, že pokud postava uspěje proti první pasti, přestane vykonávat fyzicky náročnou činnost a poté zase začne, čekají ji znovu ty samé pasti. Po probuzení také dochází ke krátkodobé ztrátě paměti, kdy si postava nepamatuje asi hodinu, před upadnutím do bezvědomí. Tento stav může trvat od několika kol až po několik dnů(upraví PJ podle hodu k%). Plyn na místě dopadu setrvá pouze 5 kol, poté už je na živé organismy neúčinný.

Během dlouhodobého praktikování(hlavně kouzelníky nižších stupňů a kmenovými šamany) se k tomuto kouzlu vymyslela spousta modifikací. Zde jsou
nové možnosti:

Zvětšení rozsahu

Pomocí dodání magenergie je možné zvětšit rozsah až na maximum 5 sáhů v poloměru(s tím, že dopadový hex se počítá jako první), na tomto rozsahu zůstává past na dalších hexech kromě dopadového 7. Za 3 sáh poloměru je dodatečná magenergie 5 magů, za 4 sáh je to 8 magů a za 5 je to 11 magů. Tzn. pokud chce kouzelník, aby se plyn roptýlil po dopadu do polokoule o poloměru 5 sáhů, zaplatí za to 37 magů. Pozor, toto je nutné určit již při sesílání kouzla na vejce.

Zkrácení sesílací doby

Kouzelník může dobu sesílání zkrátit na pouhé 1 kolo tím, že k sesílací magenergii navíc připlatí dalších 13 magů.

Střela

Kouzelník se někdy může rozhodnout, že pouhé vržení vejce mu nestačí a dodá 5 mágů. Toto se počítá jako samostatné kouzlo a dá se seslat pouze na vejce, které je očarováno jako Biologická bomba. Pokud je zkrácená vyvolávací doba na jedno kolo a je dodáno těchto pět mágů, není již nutné další zaklínadlo a vejce vyletí ihned po dokončení zaklínadla. V opačném případě je nutné znovu jedno kolo vyvolávat zvlášť toto kouzlo a vejce vyletí až potom.Po seslání tohoto kouzla se vejce rozletí buď na zvolený hex, kde se roztříští o zem, popřípadě přímo na nějaký cíl. Pokud je zaměřeno přímo na cíl, hází si tento na past Obr ~7~ nic/zásah. Pokud vejce mine, je jen na úvaze PJ, kam až doletí, ale má kinetickou energii na let asi jen 15 - 20 sáhů. Samotný cíl střely nesmí být vzdálenější než 10 sáhů. Kouzelník samozřejmě může zvýšit past u střely o 1 za každých dalších dodaných 5 magů.

Pár poznámek na konec

Modifikace "střela" činí z vejce magický projektil a nezastaví jej tedy ochrana před šípy. Jako projektil se jej může pokusit odrazit chodec mečem, ale asi tušíte, jak to dopadne:O)) Fyzicky náročnou činností se rozumí např. běh, boj, ale i náročná jednokolová kouzla, poslední slovo má vždy PJ.
Toto kouzlo může bez omezení používat i mág. Jelikož kouzelník se s tímto kouzlem seznamuje postupně, naučí se nejdřív pouze základ, na další úrovni se může doučit jednu modifikaci a na další ty dvě zbylé.
Nezapomeňte, že toto kouzlo funguje pouze v plicích a proto jej postava musí vdechnout. Plyn uvnitř vejce je bezbarvý a uvolňuje se téměř beze zvuku, takže postavy si nemusí vůbec nic uvědomit, dokud nebude pozdě.

Omluva: Jelikož nejsem žádným znalcem lidské anatomie, může se stát, že toto kouzlo by v praxi mělo úplně jiný efekt a já se za to omlouvám. Ale doufám, že jsem to snad vymyslel správně.

Regis

Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
  »»»
Počet zobrazených příspěvků: 1-10 / 39
Ikonka uživatele UnknowN *   [pošta] reputace: 1
Plž: +1
nové     22:55:44 26.07.2013
Tlumivé pole
*Fiel dumdam pendum*

Magenergie: 20 magů
Dosah: 0
Rozsah: kruh o poloměru 10 sáhů
Vyvolání: 1 kolo
Trvání: 10 kol
Obor: MA

Popis:

V rozsahu kouzla je zabráněno jakémukoliv poškození tvrdých objektů tvrdým nárazem. Nejen že se díky tomuto kouzlu při dopadu nerozbijí vázy a podobné cenné křehkosti, ale také se nerozbijí ani flakónky s bůhví jakým svinstvem, ohnivé koule, nebezpečná ovoce a rachejtle se neškodně odrážejí od země a nevybuchují, šípy a šipky se nelámou... Kromě toho, že tak nedojde k detonacím nebo uvolněním nepříjemných plynů a jiných substancí v nežádoucí blízkosti kouzelníka, je možné nezničené předměty vrátit tam, odkud přišly, případně jinak zrecyklovat.

Pokud jde o pády z velké výšky v situacích zahrnující nějaké bytosti (tzn. buď nějaká bytost z velké výšky spadne na něco tvrdého, nebo něco tvrdého z velké výšky spadne na nějakou bytost), mění se pouze charakter zranění. Nedojde sice k polámání kostí, ale měkké orgány to následkem prudkého otřesu odnesou tak jako tak.

Ikonka uživatele Folcwine *   [pošta] nové     13:50:24 07.06.2010
Pěkně důkladně propracované kouzlo, má však jeden stěžejní nedostatek - je nevyvážené. Problém je s absencí jakékoli závislosti na úrovni terče. Chtělo by to do pasti propašovat ROZ.

Na jednu stranu je kouzlo slabé v tom, že působí až po akcích nepřítele, na druhou stranu je velmi silné v tom, že na past odolnost se háže třikrát po sobě a fakticky vyřadí postavu na směnu.

Chyba je asi v modifikaci "střela" - kdy je šance na vyhnutí se kouzelného projektilu vyšší než nenaváděného.

Samotné kouzlo: 1*

Nápad s modifikacemi a uúravami kouzla: 4*

Ikonka uživatele Zyc0 *   [pošta] nové     13:30:39 02.01.2006
Jak by rekl sam tvurce na jine sve ci jeine FAKEs

"HUSTY...."

Ikonka uživatele Acklin *   [pošta] nové     11:06:04 09.08.2005
Dobré a ty modifikace jsou povedené.

Ikonka uživatele Figralf *   [pošta] nové     22:10:58 02.05.2005
Ať žijou pukavci. Velmi povedený a propracovaný příspěvek. Hlavně se mi líbí ty různé modifikace.

Ikonka uživatele Jeddite *   [pošta] nové     19:14:04 03.03.2005
Je to opravdu skvosné dílo. Takové se na první pohled jen tak nepodaří zahlédnout.
Už to úplně vidím. Uzavřená místnost a vhodit tam jedno, ne první pohled, neškodné vajíčko. Pak tam naběhnout a bylo by po bitvě. To je, ale ideální nápad. To se musí někdy využít.
Regis: díky za takovéto kouzlo. Jen takhle pokračuj dále. Určitě to opět všichni ohodnotí stejně.

Jeddite

Ikonka uživatele Raiser *   [pošta] nové     12:56:11 14.10.2004
Dobrou chuť : )

Ikonka uživatele Kiler *   [pošta] nové     15:08:49 31.07.2003
Moc,MOc,MOC Pěkný.

Ikonka uživatele Dakar *   [pošta] nové     13:01:16 24.06.2003
Vejce co udělá bum, to se mi líbí .

Ikonka uživatele PJ_Vlastik *   [pošta] nové     11:56:33 27.04.2003
Z toho bude praženice...

  »»»


Registrace
--
Příhlášení:
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo
--
Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold
--
10 přihlášených uživatelů.
0 uživatelů je na chatu.


Vygenerováno za 0.61536693572998 sekund.

© 2001 - 2004 Almad, James Timqui a Tomash, design © 2001 by James Timqui.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR