www.Dracidoupe.cz


Hraničářská kouzla


Očisti
Příprava na tisk (tisknuto 1319x)
Přidáno: 22:07:21 05.02.2007
Skupina:Kouzla pocestných
Magenergie:2 magy
Dosah: dotek
Rozsah: chodec
Vyvolání:10 kol
Druh:Klasická
Četnost:neomezeně
Pomůcky:dřevěná miska plná čisté vody
Autor:Mavev
Průměrné hodnocení:3.45
Popis:Trvání : ihned

Kouzlo slouží k jednoduchému účelu. K fyzickému očištění oblečení, zbroje, zbraní, kůže, vlasů od „přírodní“ (viz. níže) špíny.

A jak to funguje

Chodec si před sesláním naplní dřevěnou misku vodou, poklekne před ní, založí ruce na prsou a soustředí se na seslání kouzla. Během 5. kola voda z misky jakoby zmizí. Bystré oko může poznat, že v úzkých a nepatrných pramíncích obtáčí hraničáře. V následujících kolech se z chodce postupně smyje veškerá „přírodní“ špína. V 10. kole se voda „objeví“ zpátky v misce a je úplně špinavá. A naprosto nepoživatelná.
Toto kouzlo neoholí chodce, nespraví mu oblečení ani nic podobného!!! Pouze odstraní z jeho šatů a vybavení, a z něj samotného „přírodní“ špínu.

Proč jen chodec

Odpověď na tuto otázku je poměrně lehká. Pouze a jen chodec, jelikož ke kouzlu je potřeba miska s vodou, tedy pomůcka a tudíž kouzlo pocestných, kterými disponuje pouze chodec. A zároveň si myslím, že druid, který se snaží vyvarovat konfliktu se zvířaty, toto kouzlo nepotřebuje.

Přírodní špína

Pod tento pojem spadá veškerá nečistota, kterou vyprodukuje příroda. Tedy bahno, smůla, „tráva“, zvířecí trus, krev a jiné tělní tekutiny, chlupy, šupiny pozor nikoliv však z humanoidů, stopy po soli, a další přírodní věci.
Naopak kouzlo neúčinkuje na nečistotu, se kterou měl co dočinění člověk (myšleno též i jako elf, hobit, atd.). Jako například alkoholické nápoje, omáčka z jídla,atd. Zkrátka vše na čem se člověk podílel.

Děkuji všem, kteří se vyjádřili v MS, zejména Legarovi, Skřetoštěpovi, Folcwinovi, Tinmiriel a Firefanaticovi.

Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
[Další]
[Předchozí]
Počet zobrazených příspěvků: 11-20 / 34
Ikonka uživatele Hrdlořez Nesro    [pošta] NEW     10:54:03 10.02.2007
A když bude hraničář čistý, bude voda taky pak kalná?

Ikonka uživatele Stigeril    [pošta] NEW     10:20:49 10.02.2007
Souhlasím s Mavevem... Už sem se hodněkrát setkal s tím, že nějaký člen družiny spadl do nějakých hnusů a fujtajblů... Proto mi to přijde jako velice praktická věc...
a myslím, že je úplně jedno jestli ta miska bude 10litrová nebo jen 1/2 litrová...Stejně tak ja u Ochrany před vlky kde je zapotřebí srst z meděda...kolik srsti???? to je jedno!!!

Ikonka uživatele Mavev    [pošta] NEW     9:45:50 10.02.2007
Elden:
1) Definuj mi černou svíci? Definuj mi pouštní písek? A co takhle vlčí chlupy? Tohle jsou děsný detaily nad kterými nikdo neuvažuje.... Prostě čistá voda. Je už na vás jak si definujete čistou vodu. Pro mě se čistá=pitná voda.

2) Nijak. Kouzlo má své účinky, žádné vedlejší nemá.

3) Viz. odpověď číslo 1. Prostě uvažujme například misku na polévku, či tak něco. Prostě miska jestli má tvůj chodec 10 litrovou, pak 10 litrů, jestli má menší, pak míň.

Ikonka uživatele Elden    [pošta] NEW     0:34:38 10.02.2007
A jak doporučuje 4 z 5 Aragornů pracně si udržující svůj elegantně nonšalantně nedbale hraničářský vzhled - nepoužívat!:-)

Ikonka uživatele Elden    [pošta] NEW     0:18:45 10.02.2007
Zdravím,
hezky a příjemně napsané, přehledné a s nápadem. Není důvod nedat vysoké hodnocení.

Mám ale pár dotazů, možná i připomínek:
1) Definice "Čisté vody". CO to znamená? Voda z řeky, potoku? Ze studny? Kalná voda už nefunguje? Ptám se proto, že kouzlo totu vodu zjevně použije pro odstranění špíny, ale co když sama o sobě voda bude nějakým způsobem "nečistá" - trošku kalná, nebo naopak mýdlová, navoňená (aby chodec pěkně voňel), jitrocelová (pro lepší uzdravení ran - ad 2).
2) Jak kouzlo působí na zranění - oděrky, otevřené rány - dokáže například vymýt sečnou ránu, vyčistit ránu od jedu (přírodního, například hadího)?
3) Dřevěná miska plná vody? To značí litr? Mimochodem, dřevěné nádobí je na cesty značně nepraktické a kouzla od chodců pro chodce by měla být praktická (když chodec je primárně prakické povolání), doporučoval bych změnit dřevěnou misku na jakoukoliv nádobu (přijde mi to logičtější), sic to ztratí na romantice (tu nechme druidům:-))

Snad připomínky k něčemu budou...

Ikonka uživatele Samantha    [pošta] NEW     13:49:26 09.02.2007
Jednoduché, praktické a pěkně podané. Miska s vodou je adekvátní požadavek a nemyslím si, že by bylo těžké si ji obstarat. Deset kol je tak akorát a líbí se mi, že to funguje jen na "přírodní" špínu. Přece jen je to chodecké kouzlo a tímhle drobným omezením to autor dává jasně najevo.
Nemám výhrad.

Samantha

Ikonka uživatele Fafrin    [pošta] NEW     11:37:25 09.02.2007
Skvělé, praktické a použitelné kouzlo, zařazené a zapomůckované jak má být.
ALE: Dosah má být 0 (což je moucha, piha na kráse)
Cena 2 magů se mi zdá dosti malá. 2 magy je skutečně málo (ještě porovnám s lazebníkem apod.)
Odůvodnění proč jen chodec stojí na porřebě myski s vodou, což mi příjde jako dost vratký důvad, uvítal bych jako odůvodnění spíše větu o povaze kouzla.
Nesouhlasím s omezením krve a částí humanoidů, ti jsou stejnou součástí přírody jako zvěř (hlavně třeba skřeti, koboldi, chodci, pouštní národové apod.) Skvrny od jídla, barviv, jedů, a různých civilizačních špín jsou skkvělý nápad.

Ikonka uživatele Fenqel    [pošta] NEW     20:04:17 08.02.2007
Jednoduché kouzlo, které dokáže člověku usnadnit práci s umýváním. Kouzlo patřící do kategorie jednoduchých, avšak velice využitelných kouzel. Pro mě je toto zpracování naprosto dostačující. Líbí se mi využitelnost. Srovnávání s Lazebníkem odmítám, protože kouzelnická a hraničářská kouzla k sobě moc podobného nemají. Nikdy se nesnažím je nějak srovnávat. Na tomto dílu se mi velice líbí, že má jednoduché použití a není nijak náročné na magenergii anebo různé pomůcky. Tohle by mi naprosto stačilo.

Neměl bych žádné výhrady k množství vody ani k tomu, že je jen pro chodce. Tak nějak by mě ani nenapadlo, že by to mělo být pro druida. Také si myslím, že by to mohlo být hodně potřebné pro rychlé očištění na místech, kde se toho moc jinak nedá udělat. Třeba pokud jdete na nějakou nečekanou návštěvu a nechcete tam jít jako prase. Jsem pro jednoduchost. Délka díla je taky naprostto dostačující a nemyslím, že by tomu chyběl příběh. Dílo je kvalitní, zaslouží si rozhodně čtyři hvězdičky za praktické využití.

"V jednoduchosti je krása.."

Ikonka uživatele oči plíživé    [pošta] NEW     17:06:17 08.02.2007
Mám rád delší práce s malím příběhem (kdo to vymyslel, úspěchy apod.)
-Poté bych vytknul moc málo vody jenž je potřebna.
-V pravidlech je někde v dosahu napsáno hraničář. Tím bych také pochopil že je kouzlo jen pro něj. Když napíšeš dotyk, hned si myslím že je pro kohokoliv (koho se chodec dotkne). Je škoda že neni také pro druida.
-do třetice: nemyslím si že by někde v přírodě bylo tak málo vody že by chodec potřeboval toto kouzlo a ve městě se už určitě nějaká bude.


Ikonka uživatele Mavev    [pošta] NEW     15:39:10 07.02.2007
Dvojčepel: Musím říct, že většina tvých výtek je vyloženě smešná.
1) Lazebník je čistě kouzelnické kouzlo, které očistí každého, zatímco Očisti je kouzlo pouze pro chodce, aby se primaárně očistil po lovu a následném zpracování zvěře.
2) Vyvolání jen 5 kol? Proč? tohle kouzlo enmá žádný útočný efekt, ani neléčí jde jen čistě o "krtší meditaci"...nikam nespěcháš, tak proč jen 5 kol...
3) A co zásoba pitné vody co máš s sebou v měchu? Proč se v lese drhnout studenou vodu, když to můžu udělat takhle?

Indužkfalfovo prasátko:
Někdo ji hrotí někdo ne...
Tohle to jsou detaily, zajímá někoho, že množství pouštního písku je úměrné síle deště? Je podtstatné jak moc z teplých krajů je kamínek, který zaháníš zimu? Není...

Já netvořím kouzla na 15 stránek. Já se snažím o co největší jednoduchost a doufám v intelgenci uživatelů...

[Další]
[Předchozí]


Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
6 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.83500504493713 sekund.
© 2002 - 2007 Almad, James Timqui a Alcator design © 2002 - 2007 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována,
publikována ani jinak využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků. Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu.