www.Dracidoupe.cz


Hraničářská kouzla


Vyražení
Příprava na tisk (tisknuto 1385x)
Přidáno: 1:00:55 11.08.2012
Skupina:Kouzla chodcova meče
Magenergie:5 magů
Vyvolání:0
Druh:Klasická
Autor:Zmazal
Průměrné hodnocení:4.31
Popis:

Sešle-li chodec na meč toto kouzlo, první následující útok není veden na nepřítele, ale má za úkol vyrazit jeho zbraň z rukou. Chodec v tomto případě háže past na obratnost s nebezpečností 4 pro lehké zbraně, 5 pro střední a 6 pro těžké zbraně. K nebezpečnosti se ještě přičítá bonus (odečítá postih) za sílu soupeře. Síla je vyražení/nic.

Pokud chodec uspěje, vyletí nepřítelova zbraň do strany přibližně tolik sáhů, o kolik přehodil past (případné následky, pokud jí někdo/něco stojí v cestě, může určit PJ podle úvahy). Pokud neuspěje, vyražení se nepovedlo a magenergie přišla nazmar.

Pokud nepřítel používá kombinaci dvou zbraní, určí chodec před útokem (hodem na past) jednu z nich, na kterou útok směřuje. Nebezpečnost pasti je tedy odvozena od kategorie té jedné zbraně, nikoliv celé kombinace.

Tento útok nelze provést, pokud chodec útočí zezadu (tj. nepřítel by měl postih -4 k normální obraně), ale kouzlo na meči setrvá dokud není použito, odvoláno nebo není na meč sesláno jiné kouzlo (jako třeba Dvojitý sek apod.). Kouzla jako Svítící čepel nebo Transmutace kovu samozřejmě tímto nejsou nijak ovlivněna.


Příklad: Chodec Dreun (elf, 10. úroveň) bojuje s nepřítelem, který používá široký meč a dýku. Dreun se rozhodne, že se pokusí nepřítele oslabit a meč mu vyrazit z ruky. Proto sešle na meč Vyražení (podle pravidel pro sesílání kouzel chodcova meče). Pak při první akci "útok" hází na past Obr ~ 6 (široký meč je střední zbraň a nepřítel má bonus za sílu +1; 5+1=6). Na kostce mu padne 6. Jeho obratnost je 15, takže bonus +2. 6+2=8. Takže se mu podaří vyrazit nepříteli široký meč z ruky a ten bude pro RSS o dva hexy vedle (8-6=2). Překvapený protivník se poleká a uvědomujíc si svou malou šanci s dýkou proti meči a Dreunovu možnost rány, kdyby se snažil spadlý meč sebrat, začne raději couvat pryč z boje.

Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
Počet zobrazených příspěvků: 1-7 / 7
Ikonka uživatele Tobi88    [pošta] NEW     21:34:58 25.08.2012
Dobré dílo. Krátké, stručné a jednoduché, ale opsahuje vše na co já často zapomínám.

Ikonka uživatele PinHead    [pošta] NEW     18:46:44 16.08.2012
Jak napsal Nathaka, přesně taková díla tu poslední dobou chybí.

Ikonka uživatele Globox    [pošta] NEW     11:57:24 13.08.2012
Dílo skvěle použitelné, kvalitně napsané a podané. Probudilo ve mě již zase chvíli opomenutou chuť hrát.
Úpravy pasti mi zase tak náročné nepřijdou. Alespoň se hranice stále mění a nestává se vyloženě rutinní. K výši pasti se vyjadřovat nebudu, tady nemám dobrý odhad. Nicméně myslím, že je v pořádku.

Jen tak dál. :o)

Ikonka uživatele Indužkfalfovo prasátko    [pošta] NEW     16:35:55 12.08.2012
Souhlasím s ostatními, myslím, že jde o dobře pouitelné dílo. Nejsem si jistý, jestli by to nebylo moc silné a po chvíli zkoušení bych nezvýšil past nebo nezavedl pravidlo, že hodu na past musí předcházet úspěšný útok. Jinak odlišit vyráženi obouručních zbraní je dobrá připomínka. Jazykově fajn, jen si raději odpusť přechodník, než abys ho napsal špatně.

Ikonka uživatele Nathaka    [pošta] NEW     16:55:16 11.08.2012
Použitelné a elegantní. Není to žádné WOW dílo, které by obrátilo svět dračího doupěte vzhůru nohama, ale v rámci jednoduchých a použitelných úprav jde o vyvážené, vhodné a výtečně zpracované dílo - gramatika je v pořádku, čísla sedí a nechybí ani příklad. Přesně taková díla tady poslední dobou chybí. Jasné 4*.

Ikonka uživatele Kibe    [pošta] reputace: 1
Sccion: +1
NEW     13:14:51 11.08.2012
Povedené, ale mělo by být ještě rozlišeno, zda je vyrážená zbraň jednoruční, nebo obouruční.

Ikonka uživatele Sccion    [pošta] NEW     1:01:49 11.08.2012

Dle mého názoru velmi povedený příspěvek obohacující pacifikující potenci chodce. Skoro se mi až chce říct, že se "konečně" našlo důstojné nahrazení prapodivného chodcova poškození zbraně.

Osobně si nemyslím, že by vyražení našlo nějaké aktivní využití v boji, ale zároveň jej spíš vidím jako velmi užitečnou pomůcku při "mírovém" odstavení soupeře, který nemá být zabit. Připadá mi daleko elegantnější vyrazit mu zbraň a přinejmenším donutit se zamyslet nad nastálou situací, než ho naplocho zbavit možnosti útoku a vědomí.

Past i efekt jsou nastaveny poměrně rozumně, ačkoliv past samotná obsahuje množství oprav. Je třeba podotknout, že většině válečníků není toto kouzlo přílišnou hrozbou, protože jsou chráněni jak výškou pasti, tak svou (většinou) velkou silou. To sice snižuje použitelnost kouzla, ale dává mu přinejmenším zdání vyrovnanosti.

Co mi nedá nezmínit jako drobnou nesrovnalost je fakt, že vyražení umí odhodit zbraň až o několik sáhů daleko. Trochu mě v tom utvrdil i fakt, že sám autor se v popsaném příkladu této otázce vyhl a nepopsal let širokého meče. Dle mého názoru by měl mít poškozený možnost zbraň sebrat, třebaže omezenou - například ve smyslu "kouzlo odhodí zbraň na dosah majiteli, ten ji však může sebrat a vyzbrojit se s ní nejdříve v dalším kole." Ačkoliv ani tento příklad by nebylo možné uspokojivě vysvětlit ve všech situacích, doporučuji zkrátka všem, kterým se kouzlo líbí, aby nezapomněli, že není vždy třeba exaktního výkladu pravidel a množství sporných bodů lze vyřešit jednoduchou domluvou a prostým rozumem.

Autorovi děkujeme za zaslání.
Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
5 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.58071684837341 sekund.
© 2002 - 2009 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách