www.Dračí Doupě.cz


Soutěž O Hlavu
Zlatého Draka

--
Aktuality
Novinky
Uživatelé
Vyhledávání
Rekordy a statistiky
--
Chat
Fórum
Ankety
Moudrá Sova
--
Články
Rozvoj DrD
Dobrodružství
Hřbitov
--
Bestiář
Předměty
--
Válečník
Hraničář
Hraničářská kouzla
Kouzelník
Kouzla
Alchymista
Alchymistické předměty
Zloděj
--
Nová Povolání
Nové Rasy
Dovednosti
--
Galerie
Fotogalerie
Downloady
Linky
--
Seznamka
Inzerce
--
Co je to Dračí Doupě?
Dračí manuál
Otázky a Odpovědi
--
Tvůrci a Redakce
--
Čekající díla
Dračí líheň

Hraničářská kouzla

Přírodní bojová kouzla *****
Příprava na tisk (tisknuto 1007x)
Přidáno: 18:25:48 30.11.2008
Skupina:Ostatní hraničářská kouzla
Magenergie:0
Vyvolání:0
Druh:Klasická
Autor:Nathaka
Průměrné hodnocení:4.55
Popis:

Přírodní bojová kouzla

 • Název: Otrávené pecky
 • Magenergie: 2 magy za pecku
 • Dosah: Dle doflusu
 • Rozsah: 1 hex
 • Vyvolání: 1 kolo

- Hraničář si do úst vloží ovocné pecky. Maximální počet pecek je omezen hraničářovou magenergií a jejich velikostí. Po skončení vyvolávací doby je musí okamžitě plivnout na cíl, jinak je vyvolávání přerušeno a vložená magenergie je ztracena. Při nárazu prasknou a vypustí kolem sebe obláček jedu. Každý jedem zasažený si hází proti pasti na Odl ~ 2 ~ - 1 od bonusu k Obr na 2 kola/ztráta 1K6 životů a - 3 od bonusu k Obr na 4 kola.

- Doflus: To jest číslo podobné dostřelu, které se vypočítá jako součet Obr a hodu 1K6-1. (S postihem za obratnost hraničáři hrozí, že neplivne pecku ani sáh před sebe a jed pak zasáhne jeho.)

 • Název: Listová břitva
 • Magenergie: 1 mag
 • Dosah: Dotyk
 • Rozsah: 1 list
 • Vyvolání: 1 kolo

- Aby šlo kouzlo seslat, musí hraničář držet v ruce list. Tento list kouzlo na dobu pěti kol očaruje, takže bude tvrdý jako ocel a jeho hrany budou ostré. S ohledy na tvar a velikost se pak dá list využít jako vrhací hvězdice či krátká čepel. Doporučuji přemýšlet nad adekvátními postihy (průměrný list kolem 1 /+1 -2). V podstatě se jedná o vytvoření nouzové zbraně, zvlášť hraničář připoutaný ke stromu pro dočasný nožík najde využití. Po uplynutí pěti kol se list rozpadá.

- Osobně přisuzuji očarovanému listu zranitelnost C - kouzelná zbraň, ale není to nutné. List je samozřejmě možné potřít jedem.

 • Název: Drápy
 • Magenergie: 1 mag na kolo
 • Dosah: Hraničář
 • Rozsah: Hraničář
 • Vyvolání: 2 kola

- Nehty na prstech hraničářovy ruky se prodlouží, zpevní a zaostří. Využití mohou najít i mimo boj, přesto je jejich hlavní přínos v bonusu k útočnosti + 1 při boji beze zbraně. Po uplynutí kouzla se nehty vrací do normálu.

- I zde je pro ozvláštnění a rozšíření dobré přisoudit drápům zranitelnost C - kouzelná zbraň. Krom toho je velice praktické drápy potírat jedem.

 • Název: Zákeřná tráva
 • Magenergie: 5 magů za dva sáhy poloměru
 • Dosah: Hraničář
 • Rozsah: Dle magenergie
 • Vyvolání: 1 kolo

- Známé také jako "ústupové kouzlo hraničářů". Kouzlo vytvoří v okruhu kolem hraničáře zónu, ve které tráva zčistajasna vyroste o 3K2-1 (2 - 5) sáhů do výšky. K tomu je samozřejmě potřeba, aby se v růstové zóně nějaká tráva nacházela. Ve většině případů je tato tráva využita jako maskování ústupu, hraničář se ale může rozhodnout v trávě bojovat. Pravidlový efekt vysoké trávy je -5 od ÚČ, OČ a pohyblivosti všech (!), kteří se ve vysoké trávě nacházejí s výjimkou samotného sesílajícího hraničáře, který dostává "pouze" -4 k ÚČ a OČ a -3 k pohyblivosti. Rostlina nedokáže příliš dlouho vyživovat tak obrovský nárust své hmoty ani s pomocí magenergie - po jedné směně tráva odshora usychá a opadává, až dosáhne původní velikosti.

26/10/08

Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
  »»»
Počet zobrazených příspěvků: 1-10 / 21
Ikonka uživatele Mavev *   [pošta] nové     10:34:14 16.12.2008
anarion: to mas sice pravdu, ale tve reseni je trosku vic magove narocne.

Pak asi mas jinou predstavu o fungovani kouzla vladni prirozenym vecem a pak ta telekyneze je taky znacne diskutabilni... Jenze to uz sme OT:-(

Rad budu v teto zajimave diskuzi pokracovat v poste;-)

Ikonka uživatele anarion *   [pošta] nové     13:42:45 08.12.2008
Nathaka Warrior: Což je právě super.... vidím jí asi nejpoužitelnější :)

Ikonka uživatele Nathaka Warrior *   [pošta] nové     13:27:39 07.12.2008
anarion: Ano, spousta jiných, efektivnějších, hezčích a zajímavějších možností. Ale jen listová břitva tě stojí 1 mag.

Ikonka uživatele anarion *   [pošta] nové     12:16:46 07.12.2008
Mavev: proto se mi také listová břitva nejvíce líbila. Nemyslel jsem ovládnout kouzlem: Vládni přirozeným věcem provaz, ale třeba nějakou větev, která by provaz uvolnila. Telekyneze zase tolik času nezabere. Dalo by se použít najdi zvíře a zjistit, jestli není poblíž nějaká zvěř a posléze se s ní třeba domluvit kouzlem: Mluv se zvířaty, o přehlodání provazu.

Ikonka uživatele Mavev *   [pošta] nové     11:46:37 07.12.2008
anarion: ad b) osobně bych se zdráhal jestli se dá na provaz použít kouzlo Vládní přirozeným věcem, přeci jen není to přirozená věc. List se dá utrhnout:-)

telekineze je zbytečně zdlouhavá...

já listovou břitvu beru jako další zpestření a další variantu jak si věci usnadnit, ideální pro RP, vybereš si vhodný list a oholíš se listem, atd... přirovnejme to k dnešním "švýcarákům", ten má mnoho funkci ale sami osobně bys dané úkoly dělal lépe s větším nožem, větší pilkou atd...

Ikonka uživatele anarion *   [pošta] nové     14:47:49 04.12.2008
Mno... těžko vymýšlet něco co nezaznělo. Takže jen mé postřehy:

a) otrávené pecky zní fajn, ale otrava mi přijde jako dost složitý mechanismus, který by hraničář mohl vyrobit, pouze magií. viz. Mavev Možná kdyby se dal jed vypustit a zraňovala by prostá magie: např. Úder nenávisti, úder zloby atd. Tam pecy zapotřebí nejsou a nejlevnější varianta je docela i nahraditelná peckamy. Nevím, ale myšlenka zajímavá :) Líbí se mi vypočítání doflusu :)

b) Listová břitva zní zajímavě, ale pokud budu jako hráč uvažovat, mohu si z pout pomoci chodeckým kouzlem: Vládni přirozeným věcem, i když magově je právě břitva pohodlnější řešení :) Avšak né vždy zůstane hraničáři v ruce list. V tom případě musí buď počkat až spadne, nebo použít zmíněné kouzlo, nebo se naučit telekynezi.... tou by potom mohl lano eventuelně rozuzlit silou vůle. Možností jak se dostat z pout je více a tak hledám další využití kouzla. Nouzová zbraň? To je fajn, nevím jak je výhodnější oproti boji beze zbraně, v pravidlech zase tak silný nejsem, vím jen že společně se šermířem a lupičem, umí chodec kopnout nohou :) Avšak toto je pouze pro hraničáře, fajn. Nutno ale přiznat že boj beze zbraně se začíná řešit až v pokročilých, takže... Ale beru to jako kouzlo, které se může hodit :) Určitě by jsem ho bral :)

c) Naopak drápy mi přijdou jako veskrze druidí kouzlo. Má už velmi blízko k transformaci hraničáře sama a pouze druidovy by jsem ho povolil. Klidně od 6 úrovně.

d) Proti zákeřné trávě nic nemám. Trošku to leze do zelí s Druidovým rychlím růstem. Nevím jak by se na to tvářili oni, ale použitelnost tu určitě je.

Osobně se mi to docela líbí, jako kouzlo bezproblémové, užitečné a osobyté mi přijde pouze listová břitva. Magově i velmi lukrativní kouzlo. U Pecek se mi nezdá výroba jedu pouze z magů, drápy vidím pouze pro druida a tráva mu taky leze do zelí. Ale myšlenka zajímavá, použitelnost tu pro ostatní určitě bude. Pro mě něco mezi nadprůměrným a kvalitním dílkem. Kritiky podemnou ale spíše vychylují mystičku vah ke ****hvězdičkám :D
any

Ikonka uživatele Ithildur *   [pošta] nové     21:05:15 01.12.2008
Veľmi podarené dielko, svoje som k nemu povedal už predtým a ani teraz nesklamalo. Jednotlivé kúzla sú pekne spracované, jednoduché (pasca pri pecke sa mi zdá v poriadku a 2-5 sa dá spraviť napríklad aj hodom k8/2 +1, k8 síce nepatrí k základnej výbave hráča DrD, komu sa nepáči 3k2-1, je to tiež možnosť), užitočné a myslím, že aj celkom originálne.

Hodnotím teda vysoko a prajem veľa šťastia v ďalšej tvorbe.

S úctou
Ith

P.S. "Spor o hex" medzi Hamsterom a Nathakom je pekné spestrenie diskusie :)

Ikonka uživatele Nathaka Warrior *   [pošta] nové     16:51:16 01.12.2008
Hamster: Dobře, máš pravdu. :) Do Rozsahu mělo být uvedeno 1 pecka, zatímco rozsah jejího působení měl být v textu. Ale doufám, že to takhle je pochopitelné. :)

Ikonka uživatele Nekroskop *   [pošta] nové     9:48:12 01.12.2008
Hej NW, tak tohle se ti podle mě fakt povedlo. Dílko je mi velmi sympatické. Toto bych rozhodně svému hraničářovi povolil. Kdyby se to někde naučil;-)

Nekroskop

Ikonka uživatele Hamster *   [pošta] nové     6:56:18 01.12.2008
eh, já zapomněl na decicouly :D ale stejně to neznamená, že se vyvlíkneš z odpovědi : )

  »»»


Registrace
--
Příhlášení:
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo
--
Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold
--
20 přihlášených uživatelů.
0 uživatelů je na chatu.


Vygenerováno za 0.10158395767212 sekund.

© 2001 - 2004 Almad, James Timqui a Tomash, design © 2001 by James Timqui.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR