www.Dracidoupe.cz


Hraničářská kouzla


Odkliď mršinu
Příprava na tisk (tisknuto 693x)
Přidáno: 10:23:03 30.04.2005
Skupina:Ostatní hraničářská kouzla
Magenergie:0 viz níže
Dosah:1 sáh
Rozsah:1 mršina
Vyvolání:1 směna
Druh:Klasická
Četnost:kdykoliv
Pomůcky:nic
Autor:Ivrin
Průměrné hodnocení:3.94
Popis:

Nalezne-li hraničář mršinu nějakého tvora bílkovinné povahy (nebo jej nedej bože sám zabije) je schopen jeho mrtvé tělo očarovat tak, že bude neodolatelně přitahovat všechny mrchožrouty z okolí (a že jich je všude požehnaně) tak mocně, že do jednoho dne po něm nezbude ani kost.

Vynaložená magenergie závisí na velikosti mršiny. Na odklizení mrtvého tvora velikosti: A - 2 magy, B - 4 magy, C - 8 magů, D - 16 magů, E - 32 magů. Vyvolání trvá jednu směnu a během této doby musí hraničář obejít a „magově poznamenat“ všechny důležité části těla mrtvoly. Dotýkat se jí nemusí, musí však být těsně u ní (to znamená: kdyby natáhl ruku, dotknul by se jí). Kouzlo není možné seslat na dosud živého tvora!

Mrchožrouti počnou svou práci většinou, když je nikdo nevidí, nebo pokud si to alespoň myslí. Dokončí ji v noci; ráno na místě mršiny už nic nezbude. Pokud hraničář sešle kouzlo po západu slunce, mršina zmizí až po noci další. Minimální trvání odklizení je tedy jedna noc trvající od soumraku do úsvitu. (to by však musel kouzlo „Odkliď mršinu“ hraničář sesílat během západu slunce, což na druhou stranu určitě musí být poetické…)

Mršina nezmizí pokud ji bude někdo, ve dne normálně, a v noci za pomoci ohně hlídat. Avšak okamžitě po skončení této stráže se na ni vrhnou mrchožrouti, kteří již netrpělivě čekají opodál. Pokud někdo mršinu přenese, mrchožrouti ji časem stejně najdou a zlikvidují, leda by ji někdo zapečetil (zamknul) v uzavřených prostorách bez mrchožroutů. Pokud mrtvé tělo někdo nějakým způsobem oživí, kouzlo přestává působit.

Kouzlo lze s úspěchem použít skoro všude, avšak v téměř každém světě se najdou místa, kde žádnou faunu (a tedy ani mrchožrouty) nenajdete. V těchto prostředích kouzlo pozbývá účinnosti, neboť zde není nikdo, koho by na potřebnou práci přivolalo. Takových míst je však skutečně poskrovnu, a poslední slovo o tom, jestli se v takovém místě nacházíte, má vždy PJ.

Hraničáři volí toto kouzlo pouze zřídka. Dobře vědí, že na mnoha místech (poušť, savana…) je úplně jedno, zda jej vyvoláte, protože tam po noci nezbude nic tak jako tak. A v jiných případech se prostě spokojí s pomalým, ale jistým během přírody. Nezřídka se však stává, že po proběhlé bitvě (většinou se skřety), která zapříčinila mnoho padlých je tamějšími usedlíky požádán v okolí známý druid, aby už přivolal nějaké ty uklizeče, protože ty potvory se nikomu nechce pohřbívat, a ten smrad z pole se už prostě nedá vydržet…

Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
  [Předchozí]
Počet zobrazených příspěvků: 1-10 / 28
Ikonka uživatele Nathaka    [pošta] NEW     0:41:00 11.02.2015
Já mám hlavně pocit, že se kouzlo i diskuze příliš zaměřují na velké mrchožrouty, s kterými je potíž (dají se od mrtvoly odehnat, poperou se, nemusí jich být kolem dost a tak dále). Kdyby kouzlo neodolatelně vábilo i různé bakterie a hmyz (a já to tak dokonce po prvním čtení předpokládal), tak nemusíme nic řešit.

Ikonka uživatele Sidheag    [pošta] NEW     17:06:26 13.12.2006
Moc zajímavé kouzlo...Ale co když třeba chcípne nějaké zvíře ze stáda a vy tohle sešlete?Tak se s těmi živými nic nestane?No asi ne..Každopádně se mi tenhle nápad moc zamlouvá a myslím,že mě tenhle příspěvek zaujal.

Ikonka uživatele Edax    [pošta] NEW     11:16:02 30.08.2006
No, mě se tohle kouzlo líbí naprosto a nemám k tomu co dodat. Je opravdu i užitečné a to využití chápu, navíc pokud je ve skupince nějaký vrah, ktterý prostě zavraždil a mrtvola musí být co nejdřív odklizena, tak je právě tohle vhodné kouzlo..

Ikonka uživatele Zyc0    [pošta] NEW     12:59:05 21.11.2005
No byt nejaky vrahoun, tak asi si na kazdou pracicku zakouzlim a mam po problemech, o cemz uz budou vedet pouze ti mrchozrouti a sfery... myslim si ze kouzlo je dost mocne, ale omezeni urovni by to mohlo nejak poupravit napr hranicar 16.uroven... Protoze druzinky hrajici Powerplay by mohli udelat mene zkusenemu PJi ze sveta kulnicku na drivi..

Ikonka uživatele Gryffintom    [pošta] NEW     13:29:38 09.09.2005
Dost Dobrý!

Ikonka uživatele Lord Alfik    [pošta] NEW     22:01:01 17.05.2005
Ivrin
Asi jich bude více, ale počítám tak kolem 10.
Poznámka o PJ, prostě je zbytečná, proto to píšu.... kritika má pomáhat, sice je pravda že to nemá velkou váhu, ale i tak...

Ikonka uživatele Embir    [pošta] NEW     20:18:11 15.05.2005
Dobrý nápad, výborně popsané (nějaké ty mouchy se vždycky najdou, ale od toho je diskuze). Snad jen ta absence tabulek člověku trochu znepříjemňuje život, ale tento nedostatek je bohatě vyvážen kvalitou a přehledností textu. Takže 5*.

Ikonka uživatele Ivrin    [pošta] NEW     15:07:27 03.05.2005
Galwail, Tuax
Máte pravdu. V tomhle je mé kouzlo poněkud abstraktnější až nepřesné. Ovšem řekl bych, že na druhou stranu PJem rychle a snadno upravitelné.

Dík, Ivrin.

Ikonka uživatele Tuax    [pošta] NEW     14:08:01 03.05.2005
Galwail - právě a to je chyba, pokud chceš seslat takovéto kouzlo na mršinu, tak ji vždy musíš vidět, případně u ní být. A kouzlo působí po té prostorově, protože k sobě přitahuje mrchopžrouty. Takže zde mělo být vysvětleno nakolik je schopno přitahovat, do jaké vzdálenosti. To by byl ten správný dosah, a dle dodané magenergie by se případně zvětšovala aktivní vzdálenost. A taky by zde mělo být trvání kouzla, pokud budu mršinu hlídat, tak po časez nějto kouzlo jistě vyprchá a nebude přitahovat mrchopžrouty magicky, ale čistě svým výskytem,hnitím atd...

Tuax

Ikonka uživatele Galwail    [pošta] NEW     13:50:54 03.05.2005
Tuax: Myslím že ten dosah, který je v tabulce, je max. vzdálenost sesilatele od mršiny :-)

Dosah kouzla jako takový by mohl být kruh, jehož velikost by závisela na dodané magenergii. Kouzlo by potom začalo přitahovat k mrtvole všechny mrchožrouty v dosahu. Na větší mrtvolu je potřeba víc mrchožroutů --> větší dosah --> víc magenergie.

Jinak příspěvek je hezky zpracovaný, dávám 5*

  [Předchozí]


Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
15 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.79617619514465 sekund.
© 2002 - 2007 Almad, James Timqui a Alcator design © 2002 - 2007 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována,
publikována ani jinak využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků. Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu.