www.Dračí Doupě.cz


Registrace
--
Zapomněl jsem heslo --
Nick:  
Heslo:

11 přihlášených uživatelů.
0 uživatelů je na chatu.
 
Soutěž O Hlavu
Zlatého Draka

--
Aktuality
Novinky
Uživatelé
Vyhledávání
Rekordy a statistiky
--
Chat
Fórum
Ankety
Moudrá Sova
--
Články
Rozvoj DrD
Dobrodružství
Hřbitov
--
Galerie
Fotogalerie
Downloady
Linky
--
Bestiář
Předměty
--
Nová Povolání
Nové Rasy
Dovednosti
--
Válečník
Hraničář
Hraničářská kouzla
Kouzelník
Kouzla
Alchymista
Alchymistické předměty
Zloděj
--
Seznamka
Inzerce
--
Co je to Dračí Doupě?
Dračí manuál
Otázky a Odpovědi
--
Tvůrci a Redakce
--
Čekající díla
Dračí líheň
--
Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold

Galerie

Death wears a mask
Death wears a mask
Autor: Morchaint di Belial
Přidáno: 14:25:20 27.05.2008

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
  »»»
Počet zobrazených příspěvků: 1-10 / 12
Ikonka uživatele longestus *   [pošta] nové     18:42:31 28.12.2008
dobrej vkos na nohavice ale také mi to připomíná Marion

Ikonka uživatele Fee *   [pošta] nové     14:57:16 18.06.2008
Ten obrázek mi trochu připomíná Marion z Robina Hooda, v převlečení za Nočního Hlídače.

Ikonka uživatele Morchaint di Belial *   [pošta] nové     21:37:25 28.05.2008
Alors.

Anarion: Ano, dlouhé vlasy. Mám je jen po lopatky a někdy na ně krutě žehrám

Tony-Z: Bohužel, jsem Zaklínačem zcela netknut.

Salmar: To co jsem napsal je míněno spíše obecně než pouze pro tento obrázek. A i tak jde spíše o subjektivní názor. Jen jsem se snažil naznačit, že mnohdy kreslím spíše to, co se mi líbí, než to, co je možné.
Kresbu tuší, jestli ji někdy dodělám určitě zveřejním.

Ikonka uživatele Salmar *   [pošta] nové     18:09:32 28.05.2008
Morchaint di Belial: Nuže, nezbývá mi než striktně nesouhlasit. Ten efekt, o kterém mluvíš, je nereálností obrázku naopak zmenšen než zvětšen. "efektivně vlající pláště a ladné pózy vypadají přece o tolik lépe než nudná skutečnost" --> tady jak kdy, efektivně vlající pláště snad ano, ladné pózy oproti reálnosti už v méně případech, ale i to může být zajímavé. Je však nutné si uvědomit, že tenhle obrázek nemá ani efektivně vlající plášť, ani ladnou pózu. Kdybys toho človíčka na obrázku udělal uvolněnějšího a vzhledem k povolání a prostředí rozumově zdravějšího, dosáhl bys efektu mnohem většího. Zdůrazňuji to ještě jednou právě proto, že se chystáš dělat to tuší a v takovém případě je kritiky potřeba více než v ostatních případech v galerii. Zkus se nad touto možností.

Mimochodem, tu práci tuší bych hodně rád viděl (včetně pozadí), bylo by skutečně zajímavé porovnat to s touto skicou - chystáš se nám to poslat do galerie, až to budeš mít hotové?

Ikonka uživatele Tony-Z *   [pošta] nové     17:19:42 28.05.2008
Malý dotaz na autora, obrázek mi opravdu HODNĚ připomíná vraha skrývajícího se za sloupem ze závěrečné animace hry Zaklínač, je to náhoda nebo ses tím inspiroval?

Ikonka uživatele anarion *   [pošta] nové     9:46:08 28.05.2008
Inu Morchainte...

Ano, plášť i kápě se plete v šermu festovně. Při úkrocích dozadu je plášť skoro sebevražedný doplněk zbroje... zapoměňte na počítačové hry :)

Kápě jen zvyšuje % vaší nepozornosti... je důležité vidět pořádně... proto je třeba pro šerm výhodnější mít kratší vlasy, nebo je mí alespoň ztažené... volně spuštěné jsou dost nepraktrické *vlastní zkušenost*

Ohledně zvonů... neviděl by jsem spíše problém ve tvaru, ale v délce nohavice... larpysti i železáci mi dají za pravdu *naštěstí se orientuju v obou kategoriích* že dlouhé nohavice jsou při běhu do kopce i z kopce velmi... nepraktické... zrovna tak plášť.

Co se týče zbraní, tam je to na dlouhý esej... takže to zatím vypisovat nebudu... :)

Ikonka uživatele Morchaint di Belial *   [pošta] nové     23:37:40 27.05.2008
fšem:
ponejprve bych chtěl poděkovat za velice pozitivní a objektivní komentáře.

Co se týče všemožných řemenů ale i celkové kompozice obrázku. Kreslím fantasy kresby a tak se často uchyluji spíše k tomu, co je řekněme efektní na úkor reálnosti (efektivně vlající pláště a ladné pózy vypadají přece o tolik lépe než nudná skutečnost :). To platí hlavně pro popruhy. Kdys dávno jsem si podobné vytvořil leč po pár krocích usoudil, že to nebude to pravé ořechové. Co se týče kalhot do zvonu, problém s praktičností nenastává (mám podobné na LARP), snad jen by měly mít menší rozparek. Ale tady zas hraje roli ona efektivnost. Z pohledu nepraktičnosti bych spíše odsoudil plášť i kápi jako vrcholně nevhodné. Kápě zužuje periferní vidění a plášť se plete, kde může (zase zkušenosti z LARPu a šermu).

Když už jsme u šermu, zastavím se u oněch dýk. Zde se právě projevuje inspirace "Vampire hunterem". Kdo viděl, ví o čem mluvím. Zde bych jen dodal, že kombinace dvou dýk (v předloze byly dokonce čtyři), je alespoň při tomto držení neovladatelná ba co spíše, nepoužitelná.

Co se týče kompozice, podotkl bych pouze, že se jedná o výřez z obrázku, který je v originále větší (ale pozadí není příliš rozkresleno, to si již nechávám na tuš). Stejně tak světla a stíny. S těmi jsem se v této skice bohužel tolik nezabýval.

s úctou Morchaint

Ikonka uživatele Tfoft *   [pošta] nové     20:10:24 27.05.2008
Obrázek se mi líbí, víceméně mě na něm nic nevadí, když přistoupím na to, že je to skica. Na skicu je to dost podrobné a propracované. Sice by se možná dalo postavě vytknout pár maličkostí, ale vem to čert. Ohromná je kápě, ta se mi opravdu líbí. Jediné co nechápu, jsou nohavice do zvonu, které musí být pro vraha hrozně nepraktciké ne?

PS.: Moc mi to připomíná zašlou ilustraci z nějaké politické knihy nebo " učebnice assasínského řemesla" - proto to pro mne má zajímavou atmosféru.

Ikonka uživatele lopata *   [pošta] nové     16:47:26 27.05.2008
nemuzu si pomoct ale ta svicka mi tam perspektivne nesedi:( jinak celkove obrazek bez vyraznych stinu ztraci na efektu.

Ikonka uživatele Salmar *   [pošta] reputace: 1
nedohledatelné: +1
nové     15:21:28 27.05.2008
No, konečně zase nějaký obrázek, který mi je blízký. Jsem rád, že opět můžu vidět fantasy dílo. Celkový dojem je pozitivní, některé z detailů také, ale po trochu delším pozorování to má chyby. Nebudu rozebírat jednotlivé technické záležitosti nakreslení jednotlivých částí obrázků, věřím, že to udělá někdo jiný, spíše se pokusím říci svůj názor, pocit a vzbuzenou náladu, snad to autorovi něco dá.

Jak už jsem zmiňoval, celkový dojem je pozitivní, ale už na první pohled tam jsou téměř jistě věci, které prostě nehrají a narušují celý obrázek. Po chvilce se dá lehce přijít na to, co to je. Jedním slovem nereálnost. V obrázku vzhledem k jeho podstatě chybí akce. Takhle ten skrytý vrah působí dojmem v křečích naaranžovaného modelu. Je vidět. že autor kreslit docela umí, jenom občas neví jak. Mnohem autentičtěji by postava vypadala, kdyby zpoza sloupu vykukovala, byla více přikrčená, na sloup nalepená, snažila se alespoň částečně krýt, měla přítomný, ostražitý pohled... A kdyby celkově držela tělo v jiné poloze, ty zkřížené ruce s dýkami jsou hrozné, akorát to ještě podmiňuje pocit předem postavené a pro „focení“ nasvícené figuríny.

Moc se mi líbí ty zvonáče a pásky na stehnech. Celkově ten vrah vypadá, že je dobře vybavený. Z tohoto úhlu pohledu je to dobře odvedená práce. Možná až na horní část těla, ale to dávám za vinu oné osudně zvolené pozici rukou. Ten hranatý sloup v pozadí je moc hezký, stejně tak hořící svíce (která by tedy mohla házet trochu méně pravidelný stín do přední strany sloupu). Vůbec celé prostředí je matně, zato bravurně vystiženo, pro vraha se hodí. Do toho je postava trochu zvýrazněná, to považuji za velký klad, jenom škoda, že tam stojí tak dost nereálně...

  »»»Vygenerováno za 0.059587001800537 sekund.

© 2001 - 2004 Almad, James Timqui a Tomash, design © 2001 by James Timqui Skin by melkor unlimited.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR

Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách