www.Dračí Doupě.cz


Registrace
--
Zapomněl jsem heslo --
Nick:  
Heslo:

13 přihlášených uživatelů.
0 uživatelů je na chatu.
 
Soutěž O Hlavu
Zlatého Draka

--
Aktuality
Novinky
Uživatelé
Vyhledávání
Rekordy a statistiky
--
Chat
Fórum
Ankety
Moudrá Sova
--
Články
Rozvoj DrD
Dobrodružství
Hřbitov
--
Galerie
Fotogalerie
Downloady
Linky
--
Bestiář
Předměty
--
Nová Povolání
Nové Rasy
Dovednosti
--
Válečník
Hraničář
Hraničářská kouzla
Kouzelník
Kouzla
Alchymista
Alchymistické předměty
Zloděj
--
Seznamka
Inzerce
--
Co je to Dračí Doupě?
Dračí manuál
Otázky a Odpovědi
--
Tvůrci a Redakce
--
Čekající díla
Dračí líheň
--
Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold

Galerie

Endless Horizon
Endless Horizon
Autor: Vermaen
Přidáno: 11:09:14 12.05.2008

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
  »»»
Počet zobrazených příspěvků: 1-10 / 12
Ikonka uživatele Stoupa *   [pošta] nové     12:46:18 28.05.2008
Tohle je libovka. Je z toho cejtit žár. Černá bílá, žlutá - super.
Co se mi ale vůbec nelíbí a působí na mě dost rozpačitě je kompozice. U postav hledících někam do dáli bych dal papír spíš na šířku a rozhodně bych toho týpka nedával doprostřed. Dal bych ho třeba do pravýho zlatýho řezu a levou část papíru klidně nechal uplně prázdnou, ať to má napětí. Vhodná kompozice dokáže atmošku, která z obrázku sálá ještě znásobit. To neni ale případ týhle kresby, bohužel.

Skála pod nim by taky chtěla vypilovat, jeho trup je dobře plastckej, zatimco skála je ale placatá.

dávam 7 z 10ti

Ikonka uživatele Falhir *   [pošta] nové     19:22:30 20.05.2008
Povedl se ti velice zdařilý výtvor, Vermaene. Takže připíšu jen to, co si o obrázku myslím, co v něm vidím.

Nevím, čím to je, ale mně připadá krk onoho válečníka zbytečně protáhlý, zkrátka dlouhý. Vezmu-li v potaz hrudní pláty brnění a nad nimi spoustu obtáhlé látky kolem ramen, v závěru mi vyjdou ramena relativně dost nízko v poměru s hlavou - chyba je tedy na straně hrdla.

Vyhrál sis pěkně s barvami, to lze z obrázku snadno vytušit. Vše je v pořádku, ale barva toho předního kamene (spíše skaliska) je na můj vkus až moc žlutá. Takové zabarvení vévodí především písku - tedy poušti -, ale konec konců, může se jednat o jakýkoli kámen, třeba pískovec, takže barva není až tak úplně rozhodující.

Stínování je takové... pohádkové, pěkné a dodává to tomu šmrnc. Nejvíce celkově vynikne u samotného strážce. Zde musím pochválit zejména brnění - takové realisticky lesklé - a hlavu bojovníka (dobrý šátek). Ovšem i pevnost je pěkně vystínovaná a barevná.

Opět se vracím k kovovým plátům, i když nyní ne ze stránky barevné, ale jak je tvarované. Nečekat žádné výtky, naopak - moc se mi líbí. Vlastně si říkám, že jsi to brnění zvládl úplně na jedničku. Vynikne na něm každičký detail, celkově je zajímavé a bezchybně tvarované.

No a poslední poznámka k dílu: obrázek se nese v orientálním stylu, který mám moc rád (od toho se též odvíjí, že poslouchám Etno :-)). Je to sice nanejvýš subjektivní poznámka, ale já bych ti za to dal ještě další kladný bodík k dobru.

Ikonka uživatele Metatron *   [pošta] nové     19:04:23 16.05.2008
Zdravím,

mám tu před sebou zvláštní obrázek. Tak: nechal jsem ho na sebe působit a - a musím říci, že mi nic konkrétního neříká, nepřipomíná, ba ani ve mně nic neevokuje. Nelíbí se mi postava samotného zbrojnoše, zvláště pak ten oplátovaný hrudník, nelíbí se mi kontrast barev - mlátí mě to do obličeje. Město je podle mě taktéž nevhodně umístěno, i když musím říct, že po architektonické stránce se mi líbí... Celé to působí velice chaotickým dojmem.

Ikonka uživatele Vermaen *   [pošta] reputace: 1
The_Balrog: +1
nové     20:40:22 14.05.2008
Takže:
- Žltá farba: chcel som aby to malo zaujímavú atmosféru, tak ma napadlo toto. S fixou som si ale velmi nerozumel a preto je to miestami také... no, povedzme viac ako žlté.
- Krk+ Anatómia: No fajn trochu mi zdrhla ruka, pri kostre postavy to vyzeralo trochu lepšie, reálnejšie. No a tiež to robí taká zababušenosť, ktorá je v púšti potrebná (ako šatka cez ústa a pod.
- Mesto+ Terén+Perspektíva: No, tak to mi ešte nejde, ale k atmosfére to bolo potrebné. zlepším sa...
- Slnko: Toto je asi najlepší spôsob, na aký som bol schopný prísť, ako vyjadriť ostré slnko fixkou bez možnosti tieňovania. Inak by to vyzeralo inak...
- Podpis+ názov: No, v najbližšom obrázku ich ešte prekusnete, potom sa polepším, už som si to premyslel, možno sa vám to bude páčiť. No a na angličtinu som trochu zaťažený, ale možno dám aj niečo so slovenským názvom, ak to v angličtine bude znieť blbo.
- Názov ako taký: No dal som tomu názov, aký má aj obrázok, ktorým som sa inšipiroval. Inak Skewer má recht, na ne konečné obzory ne pozeráme my, ale kolega v brnení.

Ikonka uživatele Skewer *   [pošta] nové     20:23:53 14.05.2008
Tinwen:
Myslím, že Nekonečný horizont je to, kam se dívá postava a zůstává pozorovateli skrytý.

Ikonka uživatele Tinwen *   [pošta] reputace: 1
The_Balrog: +1
nové     17:59:54 14.05.2008
Velice pěkně udělané odlesky na brnění. Zbytek už tak nádherný bohužel není.

Zaprvé nechápu, proč je obrázek pojmenován takhle. Já si pod nekonečným obzorem představuju nekonečný obzor, tady je jakási bílá hmota a "hroudy".

Zadruhé se mi tu tluče jakýsi "způsob kresby" - brnění prakticky řečeno realistické, ale skála jako z anime. To je na můj vkus příliš velký rozpor, totéž suknice.

Zatřetí hrad. Křivý. U oné postavy mi křivosti a nepravidelnosti zase tak nevadí - příroda si ráda pohraje a žádný tvor není podle pravítka, ale co se týče architektury, jsem poněkud striktní. Tohle by prosím pěkně spadlo, ale vykreslené to máš pěkně.

Začtvrté: pozadí. Tímto obrázek jako celek ztrácí velkou část své krásy. Proč? řeknu to jedním slovem: odfláknuté, nedořešené. Chápu, že ses asi soustředil hlavně na tu postavu, to ale přece neznamená, že se na zbytek vykašlu. Nejhorší je to "slunce" - takhle jsem sluníčko kresila, když mi byly čtyři. A jak už jsem podotkla, chybí mi tam ten obzor, co máš v názvu.

Každopádně se mi líbí zvolené barvy. Obrázek má atmosféru, to mu nemůžu upřít.


Pokud se tu po někom opakuji, račte to přeskočit. Píšu svoje momentální dojmy a postřehy, diskuzi jsem nečetla. Díky

Tinwen

Ikonka uživatele Skewer *   [pošta] reputace: 1
The_Balrog: +1
nové     0:30:47 14.05.2008
Asi nezbývá než odkývat to, co bylo řečeno jinými přede mnou.
Senzační zbroj, moc dlouhý krk, příliš výrazné odlesky na látce a město, které se jakoby ke zbytku tolik nehodí a místy pokažené šrafování fixem.
No, ale jinak musím za sebe opravdu moc pochválit tu žlutou barvu, v kombinaci s černou a bílou to dává tomu obrázku opravdu skvělou atmosféru.

Ještě jeden malý detail. Sice asi nejsem ten, kdo by měl poučovat, ale zkus si nakreslit ruku (zápěstí) trochu větší a s _ostrými_ klouby na prstech, a pak teprv ty ostré klouby lehce zakulať. Takhle ty prsty působí divně, nejdou rozeznat jednotlivé články. Na tomto obrázku to vynikne hlavně na palci pravé ruky.

No, jinak (jako obvykle :-), hodně zdaru v další tvorbě
-skeWer

Ikonka uživatele Tfoft *   [pošta] reputace: 1
The_Balrog: +1
nové     21:43:35 12.05.2008
V rámci krátkých příspěvků to shrnu do výstižných hesel.
zajímavá kombinace barev
vyvedená skaliska
hezké město
perspektiva nic moc, ale mě se tak líbí
anatomie - no jo zase něco, ještě trochu studuj
možná by se to obešlo bez toho slunce
zbroj detailní
podpis prosím takto ne - nejdi si značku, jsou elegantní a dají se schovat a zakombinovat do obrázku (dle mého)

tfoft

PS1.: Pokud se opakuju, to pod sebou jsem četla, ale když to vytýkám i já tak na tom asi trocha pravdy bude.

PS2.: Nešli by občas i české názvy?

Ikonka uživatele Nathaka Warrior *   [pošta] reputace: 1
nedohledatelné: +1
nové     16:57:54 12.05.2008
Whuáá. Mně se to líbí moc, já pouště naopak velice, velice rád. Ta barva nemá chybu.

Máš opět úplně perfektní odlesky a kvalitně udělaný materiál, postavičky ti jdou čím dál lépe. Akorát lesk toho pláště a suknice bych viděl jako špatné, protože látka se ani v tom nejprudším slunci nebude takhle lesknout. Teď bych se být tebou zaměřil spíš na okolí, protože...

- si pořád moc nerozumíš s perspektivou. Zkus teď kreslit venku nějaké skutečné věci.
- občas nevíš, co tam na pozadí nasekat.
- ti prostě jde hůř než hlavní motivvy, a aby obrázek působil dobře jako celek, nemůžeš mít skvělé jen detaily, ale vše.

Též bych možná začal trochu kašlat na podpisy, nelpi na nich tolik a raději to posílej jen podškrábnuté véčkem, mně se tvůj podpis vůbec nelíbí, nemáš ho vypsaný a obrázky ti celkem kazí, zvlášť když přidáváš ještě název obrázku.

Ikonka uživatele Mordredian *   [pošta] nové     13:01:35 12.05.2008
Slunce mi příde jako bylo bylo kresleno dítětem z první třídy.Dále pak konfigurace barev je velmi odfláknutá.Dle čepice to vypadá jako turecký voják.Tolik volných nevyšrafovaných míst na skále nevypadá nejlépe.Když se totiž spojí atmosféra s úplným splynutím barev tak z toho vyjde něco až banálně krásného.Zdá se mi že si to kreslil dle poměru, kde voják je hodně daleko od toho zámku ale jelikož tam již nebylo místo, tak jsi to tam jen tak hodil zbytek.
Jinak k tvým postavám Vermaene: Vypadá to jako když od svého posledního obtrázku všeraději pořádně šrafuješ.Ale to není nejlepší způsob jak zatajit chyby.
Jinak opět-Nemoho k výbavě toho vojáka říct ani popel tu si zvládl oprvdu na 1.
A dovoluji si upozornit na tu mezeru která se vyskytuje nad zámkem. Zdá se mi tam zcela zbytečná.Mohl jsi udělat mnohem víc těch doplňků nebe.

  »»»Vygenerováno za 0.1247889995575 sekund.

© 2001 - 2004 Almad, James Timqui a Tomash, design © 2001 by James Timqui Skin by melkor unlimited.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR

Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách