www.Dracidoupe.cz


Galerie


Vlasáč
Vlasáč
Autor: Sccion
Přidáno: 21:50:41 07.10.2010

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
[Další]
 
Počet zobrazených příspěvků: 11-19 / 19
Ikonka uživatele Stoupa    [pošta] NEW     13:06:05 09.10.2010
Bre.ber.ka: Nevim jestli je kombinace více druhů šrafury dobrej nápad, ale kombinace tečkování s dynamickou kresbou a šrafurou dobrej nápad neni :)

Ikonka uživatele Stoupa    [pošta] NEW     12:59:14 09.10.2010
anarion: nj, ale to je všechno rytecká práce, tam maj ty tečky vždycky řád, jakože jsou poskládaný v liniích, který navazujou na tu šrafuru. Jakoby ta šrafa postupně mizela a mizela, až z ní jsou jen tečky. To je něco trochu jinýho, než stínování tečkováním v kresbě:) Ale i v kresbě se to používá, to je jasný, pro výtvarníka žádný tabu neni dostatečně velký.

Ikonka uživatele Bre.ber.ka    [pošta] NEW     12:58:29 09.10.2010
Já si naopak myslím, že kombinace různých typů šrafury je velmi dobrý nápad. Obrázek je alespoň živější a přestože nemusí odpovídat našim znalostem z anatomie, alespoň není strnuloý a tuhý, jako je to u takových kreseb časté. Klidně bych se nebála přidat na druzích šrafury, ačkoliv v tomto případě to není nutné. Obrázku nechybí čistota a pohyb.
I mě zaujala zadní noha, ale její zkratka neuráží. Autorská licence anatomické přesnosti často pomůže k tomu, aby námět působil přirozeněji pro lidské oko. Přesnost totiž, vážení, jak pravil jeden skutečně velký Mistr, není pravda :-)) Pravda je, že i člověk vnímá věci zkresleně a pokud je tak někdo záměrně nakreslí, aby podpořil lépe čitelné partie, nedopouští se chyby. Toto je například první vlasáč, hned po bratránku Itovi, kterého vidím, proč by mě nemohl klamat zrak? :-)
Jinak je pravda, že při bližším zkoumání ta noha působí všelijak, ale při sledování celku je to prostě zkratka takového komiksového typu, která mě nenechává na pochybách.

Ach, netahejte sem československé bankovky, jde o jinou techniku a vlastě úplně jiný sport :-)

Ikonka uživatele anarion    [pošta] NEW     10:20:49 09.10.2010
K tečce ve šrafuře: Užívá se hojně ke zmírnění šrafury, ovšem to chce už docela majstrštyk a techniku, kde tak jemné detaily uplatníte (Československé bankovky).

A cit... :D

Ps. Jinak vlasy se mi líbí... možná pár pramínků viditělně ztmavit, ať to nepůsobí tak plošně v tom jednom velkým chumlu, ale jinak klobouk dolů :)

Ikonka uživatele Sccion    [pošta] NEW     22:21:24 08.10.2010

Stoupa: No teda. Ani bych nečekal, že si dáš tu práci. Každopádně toho si cením. :)


Ikonka uživatele Stoupa    [pošta] reputace: 2
Dormon: +1
Vermaen: +1
NEW     18:58:21 08.10.2010
Anatomie říkáš jo. Ucho neni ucho, vrchní polovina obličeje je v jiný perspektivě, než ta spodní - nakresli si úběžník skrz oči a pusu. Nechápu zadní nohu, nejen chodidlo, z kterýho je brambora, ale celkově její umístění v prostoru, nadhled, podhled - platí pro stehno i lejtko. Stejně tak nerozumim jeho pravý ruce. Rameno by mělo bejt schovaný někde za krkem, případně vejš podle postavení nadloktí, ale ruka od lokte nahoru pokračuje ve stejnym směru jako předloktí, který končí zhruba na úrovni toho omotání. Tohle nereálný postavení ramene by bylo možný, kdyby měl nereálně dlouhej krk vyhnutej do strany (směrem k nám), což možná má? Jinak ne. Taky ta paže chce zmenšit, aspoň trochu podpořit perspektivu a dát jasně najevo, že je od nás dál, než holeň a dál než jeho levá ruka. Celá ta jeho pravá končetina je čudná, pokud si představim rameno, mam jasnou představu o tom, jak to tam vypadá - nadloktí z nadhledu, předloktí z mírnýho podhledu. Ty máš ale předloktí taky z nadhledu a hrozně se mi to tam bije. Zápěstí jeho pravý ruky vypadá jako nárt na noze - přechází plynule v prsty. U lidskýho zápěstí tohle neni možný, páč loketní a vřetení kost se napojuje rovnou na placatý zápěstní kůstky, takže při tomhle postavení dlaně vůči předloktí (předkloktí skoro kolmo k zemi a dlaň se dotýká podloží) je tam hodně ostrej zlom, tvuj hřbet ruky ale vypadá jak nárt. Jestli je dlaň nadzvednutá a podloží se nedotýká, tak máš špatně měkkou kůži a úhel mezi palcem a ukazováčkem a palec samotnej. Prsty jsou krátký, dlaně malý, na obou rukách. Do dlaně a prstů si člověk schová celej obličej od brady až po čvršek čela. Stavbu prstů nemáš zmáklou, klouby jsou zmutovaný, některý chybí. Chodidlo na přední noze, vzhledem k postavení zbytku nohy je dost v křečovitý poloze, nevim jestli by vůbec v tomhle vytočení bylo bezbolestně schopný nýst váhu celýho těla, nezkoušel jsem. Proláklina na tváři pod lícní kostí je extrémní. Máš na ní stejnej stín jak v očních důlcích -> místo aby kůže působila pohuble a jakože kopíruje lebku, tak jsi tam udělal prostě díru dovnitř, přinejmenšim tak velkou, jako je oční důlek. Zápěstní kloub nad hřbetem jeho levý ruky máš nízko.

Snaž se nemíchat dohromady stínování šrafurou a tečkováním. Tečka se používá nejčastěji v encyklopedický ilustraci, páč tečka sama o sobě je neutrální znak, nic nevyjadřuje, je bez emocí, proto má svý uplatnění v didaktický ilustraci. Šrafa je přesnej opak, lehce emočně ovlivnitelná, má svuj výraz, čára je skoro taková anti-tečka. Společně tyhle dvě věci nefungujou dobře.

Ikonka uživatele Sccion    [pošta] NEW     18:09:26 08.10.2010

Tfoft: No v podstatě ano, díky. U tohoto obrázku jsem si pořád kladl otázky, jak to vlastně působí, protože vzhledem k tomu, že i pod těmi nánosy vlasů jsem nějakou tu původní ucelenou lidskou figuru měl, tak jsem si říkal, že to vnímám určitě jinak než když se na to dívá někdo jiný, kdo u zrodu nebyl.


Ikonka uživatele Tfoft    [pošta] reputace: 1
Dormon: +1
NEW     16:15:14 08.10.2010
Anatomie? No...tak jo...XD

vše zakrývá pořádné a nebezpečné číro, takže anatomii hodně ulehčuje...kde jsi nejsem jist, jsou vlasy. celá postavička pro mě vypadá, jako by padala na zadek. Obličej je dobrý, akorát ucho se k němu nehodí, protože sám vypadá tak na sto a kousek let, ale ucho má malé a bez lalůčku. Staří lidé mají velké uši, ale třeba tohle není člověk, ale mě to trochu ruší k dokonalé tváři pouličního pobudy. Dále ruce, jsou bez viditelných nehtů, tedy já je nevidím a první dojem byl: nechybí mu na prstech článek? Nechybí, má je krásně sukovité, ale nehty tomu jaksi ubírají na kráse, pro mě. tělo je zavlasováno, není co řešit. Nohy...ač jsou dost zakryty vlasy, stejně si najdu kousek pro rýpání. Přední je podivně stočená, koleno míří dost na jednu stranu a chodidlo se zase vrací hodně ke střední ose. Netvrdím, že tenhle pohyb je nemožný, ale silné naznačení kolenního kloubu na mě působí nepřirozeně. Navíc bych zvýraznila kotník, nárt a patu, když už máme chlapíka samý kloub a šlachu, takhle noha vypadá jako placka. A ta černá noha je hrozní a pro mě naprosto rušivá. Vypadá kratší hubenější, stočená k tělu jako po dětské obrně a mrtvá. Pokud taková má být, pak smekám. protože ona dělá postavičku padající, špinavou, chromou a tak dále...nic čeho byste se chtěli dotknout. Ale podle akčního postoje celého Vlasáče si myslím, že to nebylo účelem a noha měla být asi trochu jinak, silnější delší a celá...prostě jinak.

Doufám, že to pomůže.

Tfoft a mé já.

Ikonka uživatele Vermaen    [pošta] NEW     22:15:38 07.10.2010
Název: Vlasáč
Nick: Sccion
Doba: 2 hodiny
Technika: centropen

Popravdě mě nejvíc zajímají názory na anatomii. Z pohledu autora je totiž správně :)


No, týmto kúskom hádam Sccion potvrdí, že predchádzajúci obrázok bol len chvíľkový úlet... Pretože tento obrázok je pre zmenu takmer perfektný. Čo sa Scionnových obrázkov týka, delí sa u mňa o prvú priečku s Třicet Loukotími... Ale k obrázku... Sccion, píšeš, že názory na anatómiu? Že z tvojho pohľadu je správne? Tak z môjho pohľadu tiež :D Dávno som nevidel takúto náročnú a zručne spracovanú pózu postavy... Pohyb je skvelo zachytený a jasný... Síce tomu napomáhajú husté vlasy, ale aj tak tam chyby nevidím... Iba jednu. Silueta pohľadovo ľavej nohy... Také natočenie chodidla, aké tam máš, ak je možné, tak minimálne pôsobí strašne neprirodzene... Pritom by ho len stačilo dotiahnuť trochu ďalej... Aby tam bolo chodidlo z profil... Ostatne, mrkni do MS/Dílna/Obrazárna/Studie, hodil som ti tam dotiahnutú verziu... Zabralo to v PSku pár sekúnd, ale mne osobne to podstatne pridalo na dojme z obrázka... Inak už nemám čo vytknúť.[Další]
 


Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


Novinky
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
9 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
Limit (minut):
15 | 45
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.71053004264832 sekund.
© 2002 - 2005 Almad, James Timqui a Alcator design © 2002 - 2005 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována,
publikována ani jinak využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků. Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu.