www.Dracidoupe.cz


Galerie


Sirian - Peklo
Sirian - Peklo
Autor: Dormon
Přidáno: 18:08:24 28.02.2010

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
[Další]
 
Počet zobrazených příspěvků: 11-19 / 19
Ikonka uživatele Vermaen    [pošta] NEW     18:55:05 03.03.2010
Dormon: P.S. mrkni ešte http://leventep.deviantart.com/, zvlášť tento obrázok http://leventep.deviantart.com/art/Legend-of-Musas hi-153202637. Teto chlapík sa dokáže absolútne vykašlať na detaily a jeho obrázky pôsobia brutálne realisticky... Tam sa tiež dá niećo pochytiť.

Ikonka uživatele anarion    [pošta] NEW     8:02:39 03.03.2010
K tomuhle snad ani nemám potřebu cokoliv psát. Kársně atmosferické, využitelné, uvěřitelné. Krásná draperie, pozadí, mlha. Snad jen nějak kostrbaté upuštění meče... kdyby byl obraz zastaven o půl vteřiny déle :D

Pozn: Možná ještě trošku mákni na krvi a šrámech, ale jinak bravissimo :)

Ikonka uživatele Ascella    [pošta] NEW     12:23:52 02.03.2010
Detaily - nádhera! Atmosféra - úžasná! Tvář dívky - smekám. Ošacení a dalo by se jmenovat dále a dále. lahev u zdi, vegetace na ní. Každá jednotlivost krásná. Nad tvým umem žasnu, zvláště když je to v počítači (což já naproto nezvládám, není nad pevný štětec v ruce, či hrot pera...:-)
Takto hutný obrázek jsem dlouho neviděla. Děkuji za požitek.
Přesto mne něco ruší. Jsou to polohy figur, co chybí k dokonalosti. Což mi ostatně nesedí na většině tvých obrázků. Ale nedovedu poradit, kterak na to, aby byly živější...s počítačem to opravdu neumím a představa vytvořit něco takto dokonalého... Máš můj obdiv.
24 hodin čistého času? tomu se mi nechce věřit :-)

Těším se na další!

Ikonka uživatele Dormon    [pošta] reputace: 1
Stoupa: +1
NEW     15:01:16 01.03.2010
Děkuji.

Se schválením obrázku se mi zase vrátila dobrá nálada. Možná mě to zase nakopne něco nakreslit. Děkuji Vermaenovi za rady a odkazy. Se zmenšováním detailů a rozostřením do dálky jsem už chtěl začít pracovat. Ale jak už jsem tu někde napsal, jednou to nakreslím ve vysokých detailech a poté je mi líto to „zničit“. I když by to potom více odpovídalo lidskému vnímání a centrovalo by to pohled na důležité objekty.

To Tfoft:
Ano výraz je úmyslný, protože ten koho právě probodává ji hodně ublížil. Hněv, který ze Sirian při boji planul, je pryč. Právě zabila muže, kterého ještě včera vroucně milovala. Muže, který po kraji šířil oheň a zkázu a který ještě před několika hodinami upálil její matku a bratra při spánku.
Peklo neoznačuje podsvětí či něco podobného. Peklo je město v objetí žáru. Peklo je souboj, který právě skončil. Peklo je síla a čerstvost pocitů Sirian.

To Pumlíč:
Ano doufal jsem, že si to někdo prohlédne „zblízka“.

Někde na obrázek jsem schoval Jakokdybyholuba. Ten kdo jej najde a řekne co to je, mi může napsat do pošty. Potom zveřejním, kdo jej první našel :). Hlavně si dejte pozor, že na některých monitorech je obrázek hodně tmavý.

Dormon

Ikonka uživatele Pumlíč    [pošta] NEW     20:42:56 28.02.2010
Velice mne udivuje umění hráče Dormon, jak dokáže přes počítač stvořit takovou nádheru. Dílo mne ohromilo a čím déle se na něj dívám, tím více detailů objevuji. Lidé se zdají (aspon dle mého pohledu ) ze stránky stavby těla naprosto v pořádku, což tady v galerii bývá často zmiňovaným tématem. Zrak přitahují hlavně dvě přední postavy, ale zkuste si pořádně prohlédnout i pozadí, skrývá toho více, než by se mohlo zdát.
Velmi kvalitní dílo! Gratuluji!

Pumlíč

Ikonka uživatele Shadowmage    [pošta] NEW     19:26:48 28.02.2010
Obrázek se mi líbí, podívete se na Dormonovy první příspěvky do galerie, jednoznačné zlepšení ve všem.
Peklo to nemusí být jen ve smyslu inferna, ohnivého místa trpících duší, gehenny a všeho v tomto duchu, Sirian - peklo chápu spíš jako obléhané město a hrůzy války.

Ikonka uživatele Tfoft    [pošta] NEW     18:25:56 28.02.2010
Zdravím.

Mě to peklo vůbec nepřipomíná...chybí tomu žár, rudá...energie. Thle bych osobně spíše nazvala osobní depresí, celé je to takové pohnědlé, tmavé a smutné. Asi jako emo peklo...bez urážky XD. Hlavně se mi toho dost ztrácí a splývá. Hlavně to oblečení na mě působí hodně chaoticky.

Na druhou stranu ta žena, nebo kdo to je, má výborný výraz ve tváři. Sice nevypadá, že by měla z výhry radost, ale pokud to tak má být, pak smekám, škoda že její obličej je tak mrňavý.

Ta zdrhající kočka je úžasná libůstka a geniální detail, kdyby byla výraznější, mohla by to být ustřední motiv obrázku a já bych byla nadšená - peklo kočky!

Líbí se mi to, ale je to pro mě zmatené a nepekelné, měla jsem dle názvu jinou představu a na přijetí obrázku se to dost podepsalo, bohužel.

Tfoft a mé já

PS: Nebyl by lepší záběr na to zvíře? je úžasné!

Ikonka uživatele found    [pošta] NEW     18:10:11 28.02.2010
K tomuhle můžu říct snad jen "nádhera" :-) Jen mi trošku uniká, v jakém úhlu ten meč držel, než ho pustil

Ikonka uživatele Vermaen    [pošta] reputace: 1
Dormon: +1
NEW     18:10:10 28.02.2010
Název: Sirian - Peklo
Nick: Dormon
Věk: 21
Program: Gimp 2.6.7 pod linuxem

Další obrázek postavy z družiny. Na obrázku je zachycené peklo daného okamžiku (peklo požáru, peklo souboje a osobní peklo). Obsahoval 80 vrstev. Maloval jsem jej myší po malých kouscích. Obrázek byl více méně kompletní už ke konci září, ale protože jsem měl jiné povinnosti, trvalo mi dokončení poměrně dlouho. Zvolil jsem jiné prostředí, jiné barvy a vůbec, celkem jsem experimentoval. Čistá doba kreslení bude asi 24 hodin, které se ovšem roztáhly na několik měsíců. Doufám, se bude obrázek líbit.Atmosféra!!! Je tam! Paráda. Takto atmosférický obrázok som skutoćne už dávno nevidel. Pekne spravené, pekne zvolené farby... Ale myslím, že na svoje obrázky ideš príliš zoširoka. Menej je niekedy viac. Myslím, že by si mal začať v svojej grafike viac používať skratky a menej jemné prechody, niekde zase ubrať na tieňovaní a niekde na jasnom tvare, skrátka trochu expresie. Obrázky tak získajú na dynamike. Mrkni si Stoupove obrázky, ten celkom vie, ako na to. Ale radšej ti hodím za príklad môjho oblúbeného slovenského grafika, Michala Ivana:

http://perzo.deviantart.com/art/archer-150199672

Všimni si na tomto obrázku, ako centralizuje stielajúci elfku a jej luk. Čím ďalej od jej tváre, tým sú tvary neurčitejšie a skratkovitejšie, sú vidiež jednotlivé ťahy štetcom... Nie je tam až také rozvláčne tieńovanie ako používaš ty.

http://perzo.deviantart.com/art/cold-day-1040157 55

Tu si všimni, ako človek stráca za elfom, je menej výrazný, nemá také ostré tvary a farby a menej detailov. Velmi to pomáha dynamike a perspektíve.

http://perzo.deviantart.com/art/feel-my-wrath-10 6250313

Tu si všimni, že je to celé vyvedené v jednotnej farebnej škále, čo velmi umocňuje atmosféru a tieź si všimni, ako jednoducho, nedetailne a skratkovito sú spravený nepriatelia, nohy hoplitu a sekera, a tiež pozadie vyvedené len v akokeby zúrivých tahoch štetca... Celé pomáha obrázku k dynamike.

Tiež ti navrhujem si na youtube pozrieź nejaké speedpaintingové videá, napríklad od Nica di Mattiu, aby si si všimol postup, ako pracujú so štetcami, farbami a tak. Ak sa ti nezdá, že by sa to vôbec s myšou dalo urobiť, pozri si toto: http://www.youtube.com/watch?v=6b_g6hD5Uzo . Všetko sa to dá spraviť aj v Gimpe, keď sa troška pohráš s nastaveniami, ale odporúčam si zohnať PS. Je to šikovnejšie.

No a k obrázku samotnému... Ako som už písal, atmosféra tam je a to je dobre. Prspektíva tam je tiež, je tam pár vecí, čo jej pomáha, zvlášť tá dlažba alebo čo to je, ale rozhodne by viac prospelo, keby objekty v pozadí neboli také ostré. Vidím, že ti príliš nejde zobrazenie látky a aj keď tie faldy na oblečení sú pekne spravené, nemuselo ich tam byť až tolko... Takto to vyzerá, že je tá látka mokrá, a to nejako nesedí do celkovej atmošky. Inak tá latka mi celá prijde dosť nereálne, ako také hranie sa so Smudge toolom. Skor by to chcelo nejaký štetec takého tvaru, aby to evokovalo látku, teda prepletajúce sa nite. Celkom dobrá vec na zobrazenie látky je śrafúra a štetec, ktorým šrafúru vytvoríś by tam mal byť. Ešte by som si byť tebou trocha mrkol anatómiu, hlavne anatómiu tvárí, lebo tieto vyzerajú dosť nerealisticky.
Aby to ale nebolo len poučovanie, môžem povedať, že je tam množstvo detailov, ktoré sa mi páčia, napríklad to zavesené lano s vlaječkami je perspektívne výborne spravené, flaša vlavo je na prvý pohlad sklenená a tá popínavá rastlina je krásne realistická, podobne aj ten voz so senom. Pekná je aj obloha, skvelo je spravená voda vyliata z vedra a bežiaca mačka je velmi sympatický a odlahčujúci prvok. Celkovo je to obrázok kvalitný, aj keď si myslím, že by si svoju grafiku mohol posunúť trochu ďalej.


Za galériu,

Vermaen

[Další]
 


Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
1 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook


Vygenerováno za 0.721923828125 sekund.
© 2002 - 2004 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách