www.Dracidoupe.cz


Galerie


Človíček
Človíček
Autor: Malý upírek
Přidáno: 20:20:01 03.01.2007

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
[Další]
[Předchozí]
Počet zobrazených příspěvků: 11-20 / 27
Ikonka uživatele Saragon    [pošta] NEW     8:03:00 09.01.2007
Ahoj,
obávám se, že tohle nebyl nejlepší nápad, dávat sem tenhle obrázek. Nemá, pro mě, žádný děj, celé mi to připadá takové nesmyslné, a proto se ani nebudu zabývat tím co se mi líbí a co se mi nelíbí. Je pravda, že je to obrázek, ale do Galerie, podle mě, nepatří. Promiň.

Saragon

Ikonka uživatele Kolif    [pošta] NEW     18:32:20 08.01.2007
Ano, je to zajímavé, nápadité, roztomilé a něco jiného, samozřejmě, ale tohle se dá říct o každém druhém obrázku, a jsem si jistá, že většina obrázků, které byly zamítnuty, měla mnohem větší uměleckou hodnotu a dala více práce. Asi se dám na kreslení černobílých, dětských postaviček...prostě s tímhle nesouhlasím a věřím, že autor má navíc...

Ikonka uživatele Arfandix    [pošta] NEW     14:34:10 08.01.2007
Co na tom kritizovat? Nic. Očividně to není pokus o jakékoli realistické ztvárnění. Působí to na mě ale trochu alibisticky: "není možné cokoliv kritizovat protože je to celé z autorovy hlavy a má to vypadat přesně takhle." Jediné o čem by se možná dalo mluvit je výtvarný nápad a ten je rovněž moc dikutabilní. nevidím ale důvod, proč bych před tímhletím výtvorem měl kapitulovat a říct, že se mi to líbí jen proto, že je to taková kresbička. ve své úrovni (kresbičky a rychločrty) by to možná obstálo, ale nabývám dojmu, že věci jako tyhle prostě do Galerie nepatří.
Navíc to očividně není vůbec pracné dílo. já osobně vždycky u daného výtvarného objektu hodnotím, zda-li to jeho vytvoření dalo autorovi práci. Ne všechny věci samozřejmě mohou tohle kritérium splnit, ale i přesto se mi některé z nich líbí. proč? Protože mě pohltil samotný nápad. A tetnto paňác jej rozhodně neposkytuje tolik. Takovýhle figurek zvládno tucet za půl hodiny a myslím si, že kdybych je poslal, neměla by být schválena ani jedna.

Ikonka uživatele Miki Wolverine    [pošta] NEW     10:21:51 08.01.2007
Výtvarnému umění vůbec nerozumím, ale tohle hodnotím to jako zábavné :).

VYbavuje se mi africký domorodec, ty dva zmiňované kosočterce by mohly být tetováním... Hlava mi trošku připomíná Vendettu (jen se na rozdíl od Vendetty mračí).

To, že je človíček nakreslený (kromě hlavy = pro mě maska) jen jako kostra, ještě více připomíná onoho velice vyhublého a hladového domorodce.

Je to zábavné a zajímavé. A pěkné :)

Ikonka uživatele Stoupa    [pošta] NEW     16:18:49 07.01.2007
No...víte...byl bych opravdu nerad, kdydy se v galerii takovejch děl objevovalo víc. Rád bych aby obrázky měly aspoň nějakou minimální úroveň. A ta úroveň je nad timhle obrázkem tak vysoko, že se z něj na ní ani nedá dohlídnout.
:((

Ikonka uživatele Lucas The Great    [pošta] NEW     22:47:45 04.01.2007
Aby som bol uprimny, som sklamany.

Cakal som od toho aspon nejaky napad alebo myslienku, no ak je to takto, tak je to vskutku chabe. Nechcem tym urazit autora. Ale dielo je originalne snad len tym, ze tu podobne este nemame, za co som vdacny. Ono totiz je sice dolezite aj to, ako to na koho zaposobi, ale ked viem, ze ta kresba vznikla "len tak", ubera jej to z mojho stanoviska na hodnote. Fakt som cakal, ze sa bude jednato o nieco, o com tu nejaki ludia mozno vedia, o nejakom skrytom zmysle, aj ked ma nic specialneho nenapadalo. Rozmyslam ci je vhodne do buducnosti podobne diela schvalovat pravidelne...

Ikonka uživatele Sccion    [pošta] reputace: 1
nedohledatelné: +1
NEW     22:07:03 04.01.2007
U tohoto dílka jsem se již v počátku dostal do drobné hádky s mou externí (mimoserverovou) sestrou (Alias Lenin Veliký)... :)
S: Je tu novej obrázek, chceš se kouknout?
L: proč ne...
(otevírání dokumentu, první pohled, chvíle trapného ticha)
S: hmmm....
L: hmmmmmmm...
S: podivná hlava...
L: Joo, je zajímavě tvarovaná, myslím ty obrysy.
S: hm, jo, má tvar televize... Každopádně, je to jasnej Japonec... Nebo spíš Číňan, úplně mi připoměl mladýho Wericha...
L: Spíš Číňan.
S: Jo, Číňan, jasně... No, hele, ale nemůžu si pomoct, co mi fakt strašně vadí, je ta ruka s tim štítem, ta je prostě špatně.
L: To je štít?! Já myslela, že to je bomba.
S: Heh, ne, je to štít... určitě... víš co, to je jak kdyby ho držel za okraj...
L: Ne, ta ruka stím štítem je dobře, špatně je ta druhá. Vem si, štít držíš tady...
(Nastala kratší diskuze o tom, která ruka je vlastně špatně s předváděním držení štítu a o délce rukou)
...
L: Ale noj, to je fakt, kdyby to tak bylo, tak by měl tu ruku (se štítem) strašně dlouhou.... Ale ta páteř je dobrá...
S: Hm, tak ta mi tam teda nesedí...
L: Mě se líbí. To si naopak myslim, že s tim půlměsícovým zakončením je fakt dobrý. Jenom ty nohy jsou jako poličky na knížky.

A závěr? No, závěr máme každý svůj :)

Lenin Veliký
"Ale jo, jenom trochu změnit vystupování nohou z těla a bude to dobrý" :) (To byly poslední Leninovy slova z našeho rozhovoru)

Sccion
Po zamyšlení nad obrázkem bych došel k názoru, že jako takový se mi moc nelíbí, ale je to tím, že se mi celkově taková symboličnost zkrátka obecně nezamlouvá. Obrázek má jisté kouzlo, které mu nelze upřít a věřím, že na tomto serveru by našel své užití, i například při tvorbě dobrodružství. Myslím, že si takovouto postavičku dokážu i docela živě představit jako sošku (modlu) kdesi v kanibalské vsi. Bambusová páteř, dřevěná maska, jo a hned je co uctívat. :)
Jen, popravdě, ta ruka s tím štítem se mi ani trochu nezamlouvá.

Pokud někomu bude příspěvek překážet třeba kvůli délce, smažu ho, ale myslím že je přece jenom dost netradiční, stejně jako tento obrázek. :)

Ikonka uživatele Malý upírek    [pošta] NEW     17:54:54 04.01.2007
Dílu jsem dal úmyslně název ,,Človíček" Kvůli jeho ručičkám, pohublosti atd. Původně sem si jen čmáral na papír tvářičku, ale když sem se do toho více pustil, domalovával sem páteř a další... Vůbec mě nenapadlo přirovnávání k africkým maskám, či pravěkým jeskyním malbám. Ani jsem neměl v úmyslu vytvořit něco pro provokaci, a zkoušku kritiky. Spíše nějaké dílo, které v sobě bude mít něco vtipného, roztomilého, i vážného. To se mi myslím podařilo. Mí přátelé myslí, že spíše než vlasy, je to zastíněná hlava ze které vyrůstají ostny (rohy), mě se to zas zdá jakoby helmice s křížkem (místo původních vlasů). A ještě ke ,,dvojitému kosočtverečku" na krku. Elwin má bod, opravdu je to ohryzek. ;)

Ikonka uživatele Elwin    [pošta] NEW     17:12:44 04.01.2007
Pravděpodobně nejlepší by bylo sehnat stanovisko autora k dílu a konečně bychom se dozvěděli kde vzal inspiraci.

Ikonka uživatele Lazi Vlaad    [pošta] NEW     16:34:40 04.01.2007
Nejsem si jist, jestli se dá v souvislosti s tímto "dílem" (za ty uvozovky se omlouvám, ale prostě jsem je tam musel dát) hovořit o nějakém nápadu. Mě to přijde spíše jako taková ta klasická kresba, kterou si člověk nakreslí ve škole při hodině, když se chvílemi nudí, nebo když částečně vnímá mluvícího učitele.
Je pravda, že hlava je zvláštní, ale co se mne týče, víc bych tam nedával. Hlava (nebo spíše maska, v čemž s Indil naprosto souhlasím) je opravdu zajímavá. Ostatní mi už tak důležité či "pěkné" nepřijde a spíše to kazí dojem z díla.
Myslím, že srovnání s pravěkými malbami také není nejlepší. Figurální pravěká kresba nebyla geometrická (nebo se mi alespoň nevybavuje žádné dílo, kde by byla). Naproti tomu jsou páteř, ruce i nohy příliš rovné, geometrické (obdélnékové)
Co se týče symbolu kříže musím naprosto souhlasit s Elwinem.

Věku bych se příliš nechytal, protože to je ošemetná věc, nicméně si myslím, že i čtrnáctiletý Upírek má na víc.

[Další]
[Předchozí]


Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
18 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.06800103187561 sekund.
© 2002 - 2009 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách