www.Dracidoupe.cz


Galerie


A: Hmyzolidé I
A: Hmyzolidé I
Autor: Sccion
Přidáno: 9:26:46 16.12.2011

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
Počet zobrazených příspěvků: 1-4 / 4
Ikonka uživatele Stoupa    [pošta] reputace: 1
anarion: +1
NEW     3:21:49 17.12.2011
Asi to neni nejlepší příklad, ale to je buřt, nechce se mi dál googlit:)

http://www.gameartisans.org/dominancewar/spotlig hts/jerry/images/art/JerryJ_15.jpg

Pavouk se čtyřma nohama a všechny jsou stejný, stejně jako ty tvoje. Přední dvě jsou nejvýraznější, protože jsou k nám nejblíž. Zadní se pomalu ztrácej v mlze, je na nich menší světelnej kontrast, detaily jsou potlačený. Nejsou důležitý, protože to, jak vypadaj, už víš z těch prvních dvou. A tim, že ty zadní takhle zamlžil jednak zvýraznil prostor a druhak diváka jasně nasměroval přesně tak, kam potřeboval. Naše oči jsou stavěný tak, že se automaticky zaměřujeme na místa s nějvětšim kontrastem. On nás nasměroval do popředí, na ty dvě přední nohy a hlavu. Díváme se přesně tam, kam ten autor chce. A o tom to je:)

Ikonka uživatele Stoupa    [pošta] NEW     3:08:47 17.12.2011
Design zajímavej.

Ikonka uživatele Stoupa    [pošta] NEW     2:34:30 17.12.2011
Hrozně utažená ta šrafura. Je tam toho tolik, že se v tom nevyznam. Věci nejdál od nás dělej klidně míň výrazný, zvlášť u těch končetin, žejo. Když si divák prohlídne jednu končetinu, hned ví, jak vypadaj ty další 3, protože jsou všechny stejný. Tim pádem nemusí všechny dosahovat uplně stejný míry detailů, protože pak je to i matoucí. Tim, že ty zadní nohy uděláš mnohem míň výrazný, prostě víc nahozený, tak tu kresbu pročistíš, zpřehledníš a pomůžeš i prostoru. A platí to i o trupu. Prostě bych tam rád viděl někde nějakej akcent, nelíbí se mi, že je ta kresba v celý ploše na jedno brdo.

Ikonka uživatele anarion    [pošta] NEW     9:27:58 16.12.2011

A: Hmyzolidé I


Doba: 4 hodiny
Technika: Xerox WorkCenter 7425, Adobe Photoshop CS2 9.0, propiska, Windows XP SP3

Jedná se o kastu válečníka jednoho hmyzího národa, který ve svých hrách používám. Uvažoval jsem o kompletním zpracováním rasy s využitím tohoto obrázku, ale nakonec jsem to zavrhl s tím, že jestli se do toho někdy pustím, pak i ilustrace budou jiné. Na druhou stranu vzhledem k výzoru a technice se to může zařadit do linie antropomorfizací. Jako předlohu jsem využil brouka s názvem mantichora, který nejen, že má velká kusadla, ale hlavně takový zlý kukuč. ;)Je to dobré, ostatně jako vždycky, i když tedy se mi to zá trošičku přetmavené. Když si třeba vezmu tvéhho: Drakolidé III (který se mi z Tvých antropomorfizacích líbí asi nejvíc), u tohoto Hmyzočlověka se ta plasticita malinko ztrácí. Respektive né že by plastický nebyl, ale např. místo kde má založené ruce, se malinko ztrácí.
Chtělo by to možná i trošku víc světla a odlesků. To co jsi si třeba nemohl dovolit u Lascolidé, to by jsi tady mohl. Brouci mají převážně chytinové krunýře, od kterých se úžasně odráží světlo. Kdyby tedy na představených částech těla (klouby, drápy, kostěné výstupky) byli jasné odlesky světla, třeba by to chytlo ještě víc života :o)

To jsou jenom detaily, které ovšem nemění nic na faktu, že je to použitelný a povedený obrázek. I když jak nedávno naznačila Taranie, je to už nějaká „xtá“ antropomorfizace a pomaličku si už z toho diváci přestávají hačat na zadek :o) Možná by to chtělo menší pausu s tématem, změnit vody ve kterých lovíš a až se hladina zase uklidní (diváci si odpočinou a ty vyvětráš ruku jiným tématem), tak se k tomu klidně zase vrátit :o)

S úctou

anySoutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
0 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.064666032791138 sekund.
© 2002 - 2009 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách