www.Dracidoupe.cz


Galerie


Les
Les
Autor: Eraheron
Přidáno: 20:05:51 21.02.2009

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
Počet zobrazených příspěvků: 1-9 / 9
Ikonka uživatele Kolif    [pošta] NEW     17:04:59 28.02.2009
Hezké. Hezký, jednoduše nakreslený, stylizovaný les. Ale bohužel nic víc. Nevím, jestli napravo je poražený kmen nebo nějaké doupě, linie jsou moc výrazné...no...prostě líbivá krajinka. Ale to je všechno.

Ikonka uživatele Skewer    [pošta] NEW     18:20:08 26.02.2009
Takový můj over-all dojem, celkový náhled na obrázek, by se dal vyjádřit pouze jedním slovem, kterému ale přikládám velkou váhu: Příjemný.
Působí to nějak... ladně ? Nevím. Ale dívat se na obrázek mě projednou opět opravdu bavilo.

Jen jedna věc je trochu škoda, a to ten předěl mezi lesem a krajinou ve předu.
Jinak ale opravdu hezký obrázek.

Ikonka uživatele Stoupa    [pošta] reputace: 1
Salmar: +1
NEW     0:05:34 23.02.2009
Je to fajn. Trochu větší úctu k tý šrafuře (v popředí) a bude to dobrý. Zbytek příjemná kresba.

Ikonka uživatele Samurai    [pošta] NEW     21:15:40 22.02.2009
Kompozice není čpatná, ale jednotlivé detajly se mi již nelíbí.

hlavní chyby:
"když malujete les, podívejte s eprosím do lesa" - tedy, stromy jako kmen a pahýly větví jsou dobré. Ale konce větví jsou moc "špičaté" chtělo by to plynulejší přechod z větve do těch větýveček.
Hlavní kopec je ffajn, je dobře prokreslený ale jak žekla Tin, chtěloby to stmavit. O dost stmavit. A řeka by narozdíl od teminy měla být čirá a světlá. ikdyž envím, jeslti by to nerozžízlo dílo. Ale každopádně kopec ztmavit, takto se ztrácí linie mezi kopcem a nebem.

Ale celkově to vypadá dobře ;)

Ikonka uživatele Tinwen    [pošta] NEW     19:46:59 22.02.2009
Popravdě mě obrázek vůbec nezaujal.
Stromy jsou zvládnuté pěkně, kopci by neuškodilo, byl-li by tmavší, aby bylo víc vidět, že tam je země, protože mě se zdálo, jako by ty stromky levitovaly. A kdyby byla země tmavší, víc by vynikla i perspektíva a obrázek by byl plastičtější.

Nicméně je ten obrázek pro mě takový nazajímavý. Skoro až nudný. Možná by našel uplatnění někde v dormitáři... depresivně uklidňující.

Ikonka uživatele Nathaka Warrior    [pošta] reputace: 0 NEW     13:39:31 22.02.2009
Hezky atmosférické a hezky vykreslené prostředí, které však úplně potápí dvě věci. Začnu tedy přímo tím:

1.) Cesta, potok, whatever tam dole. Ať je to cokoliv, nepřipomíná to ani jedno z toho. Má to trochu nevkusnou šrafuru, je to dost tmavé, nehodí se to tam... Ať je to cokoliv, šlo to udělat lépe. Škoda.

2.) Křivo rostlé stromy. Vím, že ne každý strom roste zcela svisle, ale na tomhle obrázku mě to okamžitě uhodilo do očí, prostě mě to dráždí, vadí mi to. Ty stromy měly být svisle rostlé a hlavně svisle nakreslené.

Až na tyhle dvě "hrubky" je to obrázek dobrý. Líbí se mi hned několik věcí; naznačené mlhavo, dojem jakž takž prostorový, velmi hezké jsou větve stromů a jejich stínování. Pěkný a přitom ne zbytečně výrazný je kopeček vzadu (i když s tou strmou špicí to autor přehnal).

Ale jak řekl anarion, nejlepší je na obrázku punc, dojem, takové... syrové prostředí. Trochu škoda, že to není víc fantastické a laděné do nějakého toho kouzelného světa, takhle je využití sporné... spíš je to další obrázek na jedno podívání. Nicméně, hezký.

Ikonka uživatele Pajda    [pošta] NEW     10:15:00 22.02.2009
Zaujímavé... První co člověka napadne je ,,A to je jako všechno?", ale i tento samotný les má dost detailů, že stojí za to si ho pořádně prohlédnout.
Možná by pomohlo, kdyby stromy, které jsou dále v lese, také dostaly nějaké ty větve nebo alespoň zbytky od ulomených větví, aby nebyly tak holé.
Ale celkově se mi práce líbí.

Ikonka uživatele Taranie    [pošta] NEW     0:03:07 22.02.2009
Na první pohled jsem si řekla "Krajina a co..." ale musím uznat že pokud se na dílko dívám déle všímám si mnohých detailů. Celkově mě dílo nenatchlo ale řadím to jako jedno z větších zpestření lesa či jiných běžných věcí (pošť mapa...)

Ikonka uživatele anarion    [pošta] NEW     20:06:21 21.02.2009

Les


Z autorova e-mailu:
nick - Eraheron
věk - 17let
technika - tužka a poté ztmaveno na PC
malováno z vlastní fantazie, bez předlohy
čas tvorby - většinou své obrázky maluju několik dní, každý den tomu věnuji nějaký čas, takže nevim přesně, ale pár hodin to zabraloDocela se mi začínají Eraheronovy obrázky líbit. Má to takový nádech staré patiny, která tu chybí. Takže za mě zdvižený palec :) Osobně mám doma podobný obrázek lesa… nějaké grafiky.
Chválím vyjádření prostoru v dáli a vyhráním si prostoru v popředí. Pomáhá to k takovému vplynutí do obrázku :) Avšak občas mě mrzí že Eraheron má dobré nápady… docela dobře je dá na papír… ale chybí mu ten poslední švih. Tzv. Rubensův tah… ehm, ne, nebudu vás zde zatěžovat dalším malířem… možná pak soukromě :)
Les… dobrý… kopec taky, kmeny jdou… až na tu cestu co to docela ruší. Vypadá jako nějaká tortellina natažená před fotoaparát… spadlý kmen, nebo něco jemu podobného. Cestě chybí odstoupení od trávy… vyjádření plochy roviny nějakými plochými oblázky…

Osobně by jsem uvítal trošku prokreslit krajinu před cestou blíže k nám, ať máme k obrázku lepší přístup. Dále pak by jsem uvítal vržené stíny stromů na krajinu… rozevláté, zprohýbané.. kopírující terén. Občas by se hodila odlouplá kůra a ukázat divákovy světlejší jádro stromu. Jinak pěkné jak se stromy dozadu zesvětlují…

Vím že tu je málo těch, kteří mají rádi tmavší zobrazení scénky, ale podobně jako u Loučení, jsem si zde dovolil hodit na Obrazárnu do Studií upravenou tmavší verzi. Bližší stromy ztmavli a vylezli do popředí a tím se scénka prohloubila. Pro představu to máte potom tam :)

Takže dobrý obrázek… snad jen nápis nemusí být tak obří, decentně ho umístit do rohu… Možná by se hodil jedno-pixelový rámeček.. nebo tří s prostředním bílím pixelem… no jen rady do budoucna :)

S úctou
anarionSoutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
1 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.095896005630493 sekund.
© 2002 - 2009 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách