www.Dracidoupe.cz


Galerie


Časy se mění
Časy se mění
Autor: Eraheron
Přidáno: 13:31:34 06.05.2008

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
  [Předchozí]
Počet zobrazených příspěvků: 1-10 / 13
Ikonka uživatele Eraheron    [pošta] NEW     21:40:34 14.03.2010
Ehm děkuju za ohlas, ale jsem autor ne autorka :) jen pro upřesnění situace jinak děkuju :)

Ikonka uživatele Salmar    [pošta] NEW     16:48:38 28.02.2010
Drahá autorko, Eraheron. Tento obrázek mě dokonce nutí zapamatovat si tvůj nick. Na kritiku je asi pozdě, tak snad jenom poznamenám, že oproti té Osamělé věži je to velice kvalitní zlepšení ve filozofii díla i v jeho estetice. Jako by odpoledne svítilo slunce.

Tvůj, Fezzik.

Ikonka uživatele Tfoft    [pošta] NEW     12:00:04 08.05.2008
Ano, jak již říkali jiní, je to děsně chaotické, ale vubec to nevadí. Na mne to působí trochu jako suchá jehla... Nejvíc se mi však líbí ty černé holé stromy, které tomu pro mne dodávají dojem ponurosti a prostoru.

Ikonka uživatele smycma    [pošta] NEW     20:26:49 07.05.2008
Nemám co bych k tomu řekl. Obrázek je podle mě bez výraznějších hyb a ani ty detailní nemohu najít zde lze snad jenom chválit nikoli kritizovat.

Nejvíce mne upoutalo to jak skrz mraky prosvítá slunko.
Celej ten obrázek je prostě supr, fakt moc pěkný, občas lituji že se v galerii nehodnotí a tohle je jeden z případů protže by to bylo jasných 5*.

Dál už není co dodat vše podstatné již bylo řečeno.

Ikonka uživatele Shadowmage    [pošta] NEW     19:24:18 07.05.2008
Moc krásné. Trochu mi to připomíná takovou tu tradiíní japonskou kresbu krajiny, hlavně těmi "nakadeřenými" plochami, které kontrastují s jednoduchými tmavými liniemi stromů. Obrázek je dynamický a precizní zároveň, jediné, co mi nepřijde ideální, je pravý horní roh s těmi pronikajícími paprsky světla.
Dalším plus obrázku vidím v tom, alespoň já jsem v něm už poněkolikáté objevil něco nového, třeba teď mě zaujal ten vodopád...

Ikonka uživatele Skewer    [pošta] NEW     14:13:33 07.05.2008
První dojem byl rovněž takový zmatený (sice dobrý, ale trochu neurčitý, jezero mi splývalo se skalami a tak...)., ale pak jsem si na anarionovo doporučení obrázek oddálil. Je to opravdu sto a jedna. Najednou veškeré chyby jakoby mávnutím kouzelného proutku zmizely. Opravdu skvělé, připomíná mi to ilustrace v gameboocích od Steva Jacksona a Iana Livingstona. A ty se mi vždy líbily (ač trochu pokroucené). A tohle se mi taky líbí.
Gratuluji.
-skeWer

Ikonka uživatele Falhir    [pošta] NEW     13:52:18 07.05.2008
Tohleto dílo je pořádný chaos. Ovšem velká výhoda je, že není samo o sobě zmatené, ale pouze znázorňuje chaos. To bylo podle mě účelem a tento plán se povedl. Optimální, pěkné, snad i do jisté míry inspirující.

Co ve mně vyvolává rozporuplné pocity, to je ten příval čehosi mezi horami a pahorkatinou. V jednu chvíli si člověk pomyslí, že by mohl být velký hvozd, dosahujíc polovic z výšky vedlejších hor. Takový hodně divoký les, skoro až prales, kde si flóra žije podle svých vlastních pravidel.
Na druhou stranu, to cosi může stejně tak dobře znázorňovat mračna dýmu a kouře, jež se přehání přes zpustlou krajinu. V tom vidím více pravděpodobnosti a tudíž bych stavěl spíše na tomto podkladu. Ovšem obě varianty jsou možné, záleží na našem úhlu pohledu i fantazii.

Dokonale chápu, že je převelice obtížné perokresbou zachytit sluneční paprky, které prosvítají skrze temná mračna, ale přesto mi připadají tyto paprsky poněkud nevěrohodné. Jsou pěkné a myslím, že všichni víme, oč jde a vcelku dobře vystihují to, co mají znázorňovat, leč mně připadají jako takové až moc hmotné. Jako by byly snad ze skla, či z něčeho tvrdého, hmotného, až moc materiálního.
Tím však nechci malíře nijak odradit; naopak, je to moc pěkná záležitost, tenhle vývor.

Co se mi naopak velice líbí, to jsou věkem zchřadlé stromy se zakřivenými větvemi. Trošku působí takovým dojmem, jako by je snad někdo vystřihl z jiného obrázku, protože jsou mnohem tmavší než okolní pozadí - krajina, ale když tuto puntičkářskou domněnku odhodím stranou a pečlivěji si stromy prohlédnu, vidím v nich opravdový "potenciál" stát se pravými temnými výtvory do zvrácených krajin a zpustlých hvozdů.
Ten kouř či mračna, jež vévodí oboze, jsou opravdu impozantní dekorací. Také zastávají dva významy a opět záleží na naší fantazii. Buďto v tom vidíme temná nebesa a kroutící se mračna, anebo příval kouře; dým vycházející ze vzdáleného zadního pohoří. Že by sopka? Nebo snad cosi podobné Hoře Osudu? Inu, na tom již tolik nesejde. Hlavní je, že v tom lze vidět více variací.

Nuže, je to pěkné dílko. Není potřeba nic víc dodávat, protože žádné závažnější chyby rozhodně neobsahuje.

Ikonka uživatele Stoupa    [pošta] NEW     21:53:12 06.05.2008
Tyvoe to je dobrý. Je v tý kresbě pořádnej zmatek, ale nějakym způsobem mi to vůbec nevadí a pasuje mi to tam Líbí se mi to.

Eraherone, oproti tý tvojí osamělý věži je to jak nebe a dudy. Celkem pokrok:) Ta věž je vyloženě špatná, tohle je gut.

Ikonka uživatele Mordredian    [pošta] NEW     17:19:04 06.05.2008
Já nejsem z toho tak nadšený jako ostatní.Všichni říkají že je to skvěle zpracované, to ano nicméně velice zmateně.Zdá se mi to místy příliž přeumělkovaně vyšrafůrované.Perokresba není špatná ale když to s ní člověk umí jinak těžce ztroskotá. A tohle dílo u mě ztroskotalo.
Dlouhou dobu sem musel luštit co je co až na stromy které vypadají pouze jako stíny stromů.Chybí mi tam nějaké výrustky na tom stromě či nějaký skulinky.
Dále k tomu jezírku.Je stejné jako vynechaná část nad ním u těch stromů a hor takže mohu klidně tvrdit že to jsou peřeje..
Dále zmateně znázorněná křoví která jsou jednou tam a podruhé tam.Na přesnost či význam kompozice si nepotrpím nějak zvlášť. Nicméně musím říct že tady bych jí velmi ocenil.
Obloha je příliž šrafůrovaná na to že se zužuje místy vypadá klidně a místy rozbouřeně.To mi také docela vadí na tomle díle.

Ikonka uživatele Tinwen    [pošta] NEW     16:12:12 06.05.2008
Velice pěkné a propracované, ačkoli bych uvítala trochu více odstínů šedi, trochu více barevného odlišení perspektivy. Když se na obrázek dívám takhle, ztrácím se v tom, dělá mi problémy zjistit, co je co zač.
Ty stromy jsou nádherné.

  [Předchozí]


Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
0 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.11446905136108 sekund.
© 2002 - 2009 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách