www.Dracidoupe.cz


Galerie


Podzim
Podzim
Autor: Qeezel
Přidáno: 19:19:04 20.11.2007

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
  [Předchozí]
Počet zobrazených příspěvků: 1-10 / 21
Ikonka uživatele Gabriel_reaper    [pošta] NEW     12:10:31 03.07.2008
Balrog:
ja bych jen okomentoval pripominku k manze...
co jsem slysel i od jinych kresliru tak manga se vyznacuje tim, ze rozdil mezi prumernou, nadprumernou a vybornou mangou je pomerne maly (uzasna manga vypada dosti podobne manze mirne nadprumerne)
coz je sice vada vice stylisaci, ale myslim si ze u komixové stylisace Franka Millera nebo Marvelu to není tak markantní...

Ikonka uživatele The_Balrog    [pošta] NEW     13:46:43 30.11.2007
Heh, taková antimanga fóbie : ) A opět se tu ukázaly některé hloupé fámy a mýty - a to jsem si myslel, že návštěvníci galerie takoví nebudou : ) Vidí hned velké oči volají manga.. fuj :) .. a tak dále.
Nejsměšnější předsudek (například Arfandixův) je ten, že na kresbu mangy člověk nemusí umět kreslit. Bohužel, přátelé, manga, stejně jako jakákoliv jiná stylizace (třeba marvelovčtí superhrdinové) je prostě stylizace - a vy musíte umět nejdřív kreslit, abyste měli CO stylizovat. Ale protože manga vypadá tak jednoduše, snadno se do něj uvrtají začínající kreslíři, a proto je všude tolik odpadu. Obzvlášť to je pikantní v tom, že protože mangu tvoří jen několik linek, jakákoliv chybička se projeví mnohem víc, než při normální kresbě. A proto je nezkušená ruka na manga kresbě tak moc vidět.
Konec osvěty.

A teď k obrázku. Rozmazávání prstem se tu už rozmázlo... tak proč to tu znova řešit. hm hm.. tak co tedy? :) .. lístečky jsou pěkně udělané, líbí se mi, i když by se mi asi líbilo víc, kdyby jich bylo na zemi nastláno hodně. Lisotvý koberec.
A anatomie : ) ... anatomie je šikovně ukrytá za volnějším oblečením - noha a bříško vypadí ale fakt pěkně :3 Bohužel, na oblečení jsi neudělala žádnou práci, hodily by se nějaký ornamenty, lemy, cokoliv.
Prsty jsou moc OK, palec nahoru : )
Hlava už tak ne : ) Je na ní potřeba ještě trochu zkušenosti - vlasy nalevo možná až moc utíkají pryč, klidně bych je ztenčil na půlku, ta "vzdálenější část" nemá odkud by se tam vzala... a pak to oko vpravo... je fakt moc daleko; a to je asi ta největší chyba na obrázku. Bohužel velice zřetelná : )

Ale není to špatný, ne : ) Nenech se tu lidmi odradit. Ale jak jsem už psal, představa, že se člověk naučí kreslit přes mangu a nebud k tomu potřebovat znát tradiční postupy - je špatná.

Ikonka uživatele Arfandix    [pošta] NEW     20:30:16 27.11.2007
Kladného už asi bylo řečeno dost (jak tu ostatně bývá zvykem) tak přejdu k věci.Mě se to nelíbí.

Lidi, nedělejte ty manga blbosti... Sice na tom skoro všechno skryjete, ale ve většině případů je podle mě efekt nemastný, neslaný...

Navíc bych řek, že obrázek má s podzimem společného jen to, že na něm padá listí. Stejně tak by se to mohlo jmenovat:
Zima (místo listí vločky)
Jaro (místo listí déšť)
Léto (místo listí nic)

Tak nevim, jestli to jsou začátky, ale řek bych, že jo a taky bych řek, že špatným směrem.

Mimochodem. Až budeš příště dělat obuv, tak bych doporučil u takovýchhle postav spíš sandály nebo obuv žádnou. Nemůžu si pomoct, ale tohle mi připomíná dřeváky.

Ikonka uživatele Stoupa    [pošta] NEW     17:46:54 25.11.2007
Objevil sem jednu stránku, takže na ní teď odkaz asi budu házet často, páč je fakt dobrá. Koho baví kreslení a chce v tom bejt dobrej...učte se:

www.preterhuman.net/texts/art/Drawing/Šáša: Teď nevim co máš na mysli:) Jestli myslíš obrázek co si posílala do galerie a byl moc velkej, tak teď už je v pohodě. Akorát nevim proč je ve formátu bmp, ale to už je jedno, já to převedu. Jenom pro příště - obrázky neukládej ve formátu bmp, páč je to pak zbytečně velký.

Ikonka uživatele Šáša    [pošta] NEW     20:32:04 24.11.2007
stoupa: koukni na můj jesi ho schválej, ju? pak mi můžeš říct co si o tom myslíš a jesi ho neschválej pošlu ti ho na mail.

Ikonka uživatele Šáša    [pošta] NEW     20:31:18 24.11.2007
anarion: gommen ale někteří třeba říkají že jen nemají rádi mangu a proto se jim to nelíbí. asi jo máš pravdu, ale přecejen každej obrázek něco vyjadřuje i když třebajen minimálně. ale gommen jestli ti můj názor co sem tam psala vadí

Ikonka uživatele anarion    [pošta] NEW     18:44:40 24.11.2007
Šáša: No dobře... obrázek působí klidně.... to ano, ovšem já to vidím jinak.
Pokud autor chce napsat kritiku ohledně citů, může, pokud ne, nemusí. Možná by jsem na to autory zas tak nenabádala, oni by se ozvali. Tento možná citově zas take nezaujme, jiné třeba více. Vem si takového DRida ve Hvozdu od Stoupy. Tam nikdo neříkal jak se má na obrázek koukat a lidi se hnedka ozvali, když šlo o city.... neboj Šášo, pokud by byl hodně procítěnej, uživatelé to poznají.
Ps. Mě anime nevadí :o)

Stoupa: Tak tak...

Ikonka uživatele Stoupa    [pošta] NEW     4:01:48 24.11.2007
Šáša: U kresby je styl dost důležitej a člověk si prostě ruku nevykreslí, když bude pořád šmudlat prstem.

Ikonka uživatele Šáša    [pošta] NEW     20:27:16 22.11.2007
Moje nejdražší Katy-chan,
**z technické stránky: určitě je pravda to, co ti tu všichni píšou, ale taky je pravda, že kdybys to kreslila jinak, nebyla by to tvá kresba. nebyl by to tvůj styl a taky v porovnání s mou zmatenou anatomií postaviček, tvoje jsou na tom pořád dobře - i s tím jednoduchým obličejem - a co se ti opravdu nesmí upřít je tvůj smysl pro oblíkání postav. oblečení je dokonalý - jak jsem ti říkala už v knihovně ^^

**po stránce citové aneb, jak obrázek působí: dílko působí opravdu krásně, zamyšleně a dokonale vyjadřuje tvou náladu - a to si piš, že to z toho jde cítit - v době, kdy jsi to vytvářela. pocity z toho přímo sálají. z téhle stránky moc povedený.


mý drazí všichni,
věřte, že Qee znám - aby ne když je to moje nej kámoška. jinak by to ani nakreslit nemohla a na stylu nezáleží. důležitý je to, cocítite, když to vidíte a já cítím Katyin optimismus. optimismus smíchanej s podzimním melancholismem a vím, že Katy umí kreslit skvěle a procítěně.

taky jsem vás chtěla poprosit, zkuste se na jíejí dílka dívat jinak než jako: "bože další šílenec co čmárá pojaponsku, tak jí řekneme,co si o manze myslíme skrz její obrázek." - věřte mi, když se na to budete dívat takhle, nikdy význam toho dílka nepochopíte. neříkám, že se tak na to díváte všichni, ale všechny vás prosím, abyste se na to podívali po citové stránce, a pak to zkusili zkomentovat znova.

nechci tím Qee-chan upřít komentář, co tam má špatně. taky chci, aby mi ostatní říkali, co mám zlepšit. jen to zkuste komentovat nejen technicky.

Arigaato, Šáša

PS.: nechci jí to tu nějak moc obhajovat, to ne, jen jí to pořádně zkritizujte ^^ , ale jak to tak čtu, hodnotíte většinou jen styl jakým je to nakreslený, ale ten není tolik důležitej jako city vložený do toho obrázku a čas autorky, který je v tom zapečetěn, protože času není nikdy dost a citů taky ne ^^ tak ještě jednou dík ^^

Ikonka uživatele Fee    [pošta] NEW     19:34:09 21.11.2007
Ale v tomto případě je ústředním motivem sppíše dívka, kolem které se vyskytují znaky podzimu.... Strom tu není až tak důležitý, byť je pravda, že mu chybí plastičnost ,prostorové zobrazení či jak to mám nazvat.

  [Předchozí]


Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
0 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.096914052963257 sekund.
© 2002 - 2009 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách