www.Dracidoupe.cz


Galerie


Sulik
Sulik
Autor: Jaaja
Přidáno: 19:19:46 08.02.2007

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
  [Předchozí]
Počet zobrazených příspěvků: 1-10 / 13
Ikonka uživatele Vanir Rusovlas    [pošta] NEW     18:18:57 29.04.2007
Čau umělče!!!!!!
Tenhle obrázek je ouplně dokonalej až na to pravý ucho, který je moc vysoko.......
Ale jinak........ouplně dokonalý
DOKONALÝ!!!!!!!
ČAU A KRESLI DÁL!!!!!
Vanir Rusovlas

Ikonka uživatele Archer    [pošta] NEW     15:04:22 17.02.2007
Eh, tak sem se sem zas pořádně dostal, tak se na to mrknu, ne tak podrobně, jako třeba jinde, ale rozeberu.

Hlava...je celkem v pohodě, akorát mám pocit, že je možná trošičku velká a moc se mi nezdá to ucho, podle mě je takové přilehlé...jestliže to má být třeba jen z části kroll, jak se domnívám, tak by je měl mít takové odstáté do stran, ale to je věc názoru, takle na mě hlava působí trochu krychloidně, trochu víc než by měla. Co se mi ale nelíbí, je, že v zátylku není kloudně naznačen krk, toho sem si nevím proč všiml hned, jedna linka a bylo by to v klidu.
Nárameníky...v poho, celkem nemám co vytknout, jen, jak zde již bylo řečeno, je divné uchycení, podle mě je uplně celé špatně řešené.

Pravá, pohledově levá ruka...má IMHO dlouhé nadloktí, celkem dost. Na vnitřní straně by možná bývalo bylo vhodné naznačit stín. Zakončení rukávu kazajky, či co je to taky není nejvhodnějš, měl's tam alespoň trochu naznačit drapérii. Dalň nejni tloušťkově oddělená od předloktí (jistě, může to být rukavicí) dlaně jsou vůbec takové malé, či co, ale anatomicky celkem slušně zvládnuté.

Levá, pohledově pravá ruka...je co se týče délek asi správná, ale mám pocit, že je nízko posazená, měla být o kousíček výš, tzn. nebyl by tolik vidět oblouk ramene, skryl by se pod nárameníkem. Dlaň je IMHO opět malá.

Trup...bez výhrad, protože nelogické a nejspíš neuskutelnitelné uchycení nárameníků jsem již zmínil.

Suknice...uplně ti tam chybí zadní strana (na zadku) díky tomu to působí ploše, a jaksi nestabilně, celá ta postava. Jinka ale musim ocenit slušně zvládnutou draperii. Netvrdím, že je to ideál, ale je to fajn, je vidět, že je to hrubá, tvrdá látka.

Pravá, pohledově levá noha...aj, tohle je nejproblémovější část celého dílka. Vypadá to, že sis to uplně ideálně nerozvrhl na papíře a jaksi ti nevycházelo místo, nepletu se? Každopádně je zde plocha zcela nevhodně oříznuta moc těsně, jen to vytáhne a zvýrazní chyby. Chodidlo je celé špatně...tady nevím, co ti poradit, pozoruj, pozoruj a pozoruj, dostaneš to do ruky ;) Možná by mělo být trochu víc nalevo, ale toť otázka, je to takový pahýlek :) To co má na holeni (nevím, co je to, v oblečení se nevyznám) je jaksi takové tlusté neohrabané, ale na druhou stranu ten obvaz, či co, nad tím je vyřešen pěkně. Celá noha je IMHO špatně postavená, měla být spíš dozadu, než do boku, takhle to vypadá, že se co chvíli dozadu překlopí.

Levá, pohlůedově pravá noha...je celkem bez problému, co se týče postavení. Jen, jak zde již také zaznělo, bota vypadá jak teniska :) Podívej se někde, jak mají takové středověké škorně vypadat (já vím, já vím, tady je fantasy, Kroll může mít tenisky ;) Jinak je tu akorát hodně vidět, že chybí druhá strana suknice. Možná by bylo dobré celou nohu posunout trochu doleva.

Celkově...co se týče zpracování, je vidět, že už máš něco odkresleno a víš o co jde, jen by sis měl ještě některé věci ujasnit. Co se týká materiálů, střídej tužky, směry šrafury, zkoušej všechno možný, taky to dostaneš do ruky (to že já kreslim pentilkou trojkou v potaz neber :) Jinak opravdu tady je problém, že on nestojí, sem si téměř jistej, že by se skácel. Hodně by pomohlo, kdybys pod nohama naznačil stín.

A...teď koukám, že sem zapoměl na skeru...mnio, někdo by moh namítnout, že je malá, to si ale nemyslím. Ale co je problém, je, že se tu příliš neuplatnila perspektiva...nebo by možná bylo vhodnější říct uplatnil nedostatek místa na papíru ;) Spodní (bližší) břit by měl být větší, a táhnou se víc doprava. Ale popravdě, musel sem na tohrozně dlouho koukat, abych zjistil, co mě na to tak nesedí. Prostě, ten břit měl být větší, a trošku víc vpravo.

Tak a teď to hlavní...Chci se za tuhle kritiku omluvit, protože sem opravdu skritizoval, co jsem moh, ale když bych vypisoval klady, nebudeš vědět kde se zlepšit, tady jsem se ti snažil poradit. Mnio, ber to s rezervou ;) obrázek se mi totiž jako celek dost líbí. Kdybys chtěl, tak až budu mít čas, trochu s v tom v počítači pokuchám a pokusim se poopravit to, co sem tady vytknul, mohla by to být zajímavá práce.

S pozdravem a přáním úspěchu Sir William James "Provinilec" Archer z Gynvael ;)

Ikonka uživatele Liraela    [pošta] NEW     17:36:54 13.02.2007
Je to pěkné, ale trochu do očí bijící je ta pravá noha. Lýtko má mnohem silnější než na levé noze a má dost krátké chodidlo. Taky to díky šrafuře vypadá trochu nedokončeně ataky je zvláštní, že na levé starně se brnění leskne a sekera už tolik ne. To pravé ucho má taky trochu moc vzadu. Jiank to není špatné...

Ikonka uživatele Tinwen    [pošta] NEW     13:58:40 13.02.2007
Líbí se mi, že to vypadá živě. Zvlášť ta horní polovina těla je opravdu povedená (heh, hlava mi připomíná Johna Locka :) ) Spodek taky není špatný, nicméně je to trošku pokřivené. Jako celek to na mě ale působí velmi dobře.

Ikonka uživatele anarion    [pošta] NEW     12:50:59 10.02.2007
Hrdlořez Nesro: Opravdu, ale spíše mne bije do očí bota na levé noze....

Ikonka uživatele Hrdlořez Nesro    [pošta] NEW     10:51:24 10.02.2007
Zdravim autora,
Jedniné co si mu na obrázku nezdá je jeho pravá noha. Trošku tam vydim stopy po gumě (asi, nevyznam se) a asi ti ešte chtělo, teď mi to příde, jako by měl vytaženou a roztřenou ponožku. Jinak pěkný :-)

Ikonka uživatele Rotrigo    [pošta] NEW     20:37:18 09.02.2007
Ahoj,

Mě se to zdá dobré. Akorát zadní, pravou nohu má trochu "zvláštně" nakreslenou. Působí, že je strašně daleko a přitom na dosah ruky. Taky název je velmi podivný. Šulík. Ale kdybych ho potkal naštvaného na ulici, tak pokládám peněženku a zdrhám.

Ikonka uživatele anarion    [pošta] NEW     18:38:04 09.02.2007
Ano, na první pohled by se mohlo zdát, že levá ruka je kratší, ale jedná se o perspektivní zkratku. Dále by mohl autor trošku zlepšit šrafuru, jak typově tak stylově. Opravdu pokud má postavička sval na rue, který je oblý a zjednodušeně kulatyý, chce to vést o šrafuru po tvaru, obrázku by to dodalo plastičnosti. Dále by bylo lepší odlišit materiály. Nejenom typem šrafury, ale třeba i výměnou tužky...Jinak sy mohl být obrázek na více místech tmavší. Celistvě působí jednolitě, stíny nejsou tak určitě podbarveny a nedodává to trovna dobrý dojem.
Jiank po kritice musím uznat že obrázek není špatný Zachytit člověka chce uš kapku umu a v pohybu ještě více, bohužel škoda že si s tím autor nevyhrál více. Obecně obrázek hodnotím k lepšímu průměru, co tu v Galerii můžeme nalézt.

Ikonka uživatele The Snorch    [pošta] NEW     18:11:20 09.02.2007
Mám-li být detailista, tak řeknu, že jeho levá ruka je zkrácená. Ale snad nebude vadit, když tu jenom pochválím autora za opravdu hezky nakreslené dílko, i když...něco umění kreslit a pak výběr motivu. Aby obrázek vyloženě zaujmul svým výrazem.
Ne, rozhodně kreslíš líp než já. Je to hezký :)

Ikonka uživatele Samantha    [pošta] NEW     13:30:18 09.02.2007
Oproti tvému poslednímu dílku musím konstatovat stoprocentní zlepšení:-) Anatomické nepřesnosti se vytratily, dílku tentokrát scan neubral na kvalitě (a jestli ano, tak ses zřejmě naučil zase to počítačově srovnat).

Stínování je pěkné, sekyra vypadá velmi realisticky... stejně jako působí opravdově dojem z celého obrázku. Kresbě nemám z hlediska zpracování co vytknout.
Přesto z dílka nejsem nijak nadšená. Je to na mě příliš obyčejné. Zkrátka nevidím tu originalitu, kterou by to mělo alespoň zčásti obsahovat. Šulík mě prostě nezaujal a zdá se mi takový nemastný neslaný... možná by mu pomohlo pozadí obrázku nebo již zmíněné větší kontrasty.

Toť vše
Samantha

  [Předchozí]


Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
18 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.061831951141357 sekund.
© 2002 - 2009 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách