www.Dracidoupe.cz


Galerie


Kat
Kat
Autor: Sccion
Přidáno: 20:20:48 22.12.2006

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
Počet zobrazených příspěvků: 1-9 / 9
Ikonka uživatele Aran    [pošta] NEW     20:32:14 18.05.2007
Asi nebudeš znát Jaroslava Hudku, ale tento obrázek mě vážně připoměl Kata Midláře, o němž složil píseň a kterou jsem si notoval celé dětství. Je to právě ten druh obrazu, který je totožný s atmosfárou v oné písni.
Mydlář, pražský kat, ten, co má Čechy rád, v srdci má pevný řád...

Ikonka uživatele Tinwen    [pošta] NEW     14:38:23 07.02.2007
Dílko jako celek mi vážení moc nesedí. Zpracované je to pěkně, co pěkně, přímo skvěle, ale ten námět se mi nelíbí. Je to ale jenom můj názor. To že nemám ráda depresivní věci neznamená, že to nejni dobré.

Ikonka uživatele Sccion    [pošta] NEW     14:46:43 06.01.2007
Víte... když to vezmu obecně, není nepřirozeněšího povolání pro člověka, než je právě kat. On není ten, kdo na smrt odsuzuje, on nezabíjí v přirozené potřebě člověka bránit se nebo něco získat, jako třeba vojáci, on jenom zabíjí. K tomu, aby někomu vzal život, nemá žádné pohnutky, žádný pocit že to co udělá je správné, nebo špatné. Četl jsem o o několika katech, o jejich práci, někdy v povídkách, někdy v pověstech a někdy v historii. Vždycky měli společnou odcizenost od ostatních lidí, jejich povolání z nich udělalo jiné lidi, kteří byli ceněni a nenáviděni zároveň.
To považuji za smutné, ne-li za nejsmutnější lidský osud vůbec... A tenhle obrázek není veselý. Ne, tenhle obrázek zobrazuje kata se smutným výrazem v tváři, na pozadí s křížem (ať už jsem se tomu snažil bránit jakkoliv, je to kříž), který se ptá: "Ty jsi další?" ... Ostnatý drát a bodce už jen okrajově doplňují pocit utrpení...

Byl to můj vůbec první "plošně" stínovaný obrázek... ani už nevím, jestli jsem si vybral dobře.

Ikonka uživatele Indil    [pošta] NEW     21:21:35 05.01.2007
Přidávám se k Petufovi: Sccione, pročpak se to vlastně jmenuje Kat?

Ikonka uživatele Sccion    [pošta] NEW     21:59:31 04.01.2007
Arfandix: Za nromálních okolností bych se o oknu nezmiňoval, ale považoval jsem to za důležité, protože originální obrázek byla fotografie.

Jinak děkuji alespoň za nějaký názor, už jsem se pomalu začínal obávat, že moje víra v připomínky je na tom dost bídně :)

Ikonka uživatele Arfandix    [pošta] NEW     21:09:23 04.01.2007
Líbí se mi to, přijde mi to zajímavé. Ta technika mi připomíná válečná fota. Nejvíc bych vyzvedl ten přechod spodní čelisti do stínu a to jak je stín propojen s obzorem v pozadí. trochu mi vadí ostré zakončení stínu pohledově levého oka a jinak z toho má pocit takové snové krajiny takže podle mě srovnávání s reálným vzhledem okna například není na místě

Ikonka uživatele Petufo    [pošta] NEW     20:18:58 04.01.2007
Mě to tedy spíše připomíná ukřižování Ježíše a trnovou korunu, nebo "Holocaust"... ale má to určitý styl (atmosféru), výraz hlavy (má to být kat nebo oběť?) je opravdu.ů.. zvláštní a... mno je to prostě dobře udělané...

Ikonka uživatele Sccion    [pošta] NEW     0:59:17 23.12.2006
Pro začátek, než ještě budou nějaké připomínky (a věřím, že budou), bych rád řekl, (protože vy nemáte možnost vidět originální fotografii) že pozadí je okno, tedy to, co vypadá jako kříž jsou dvě příčky rozdělující okenní tabulky, které mimo jiné byly dost špinavé.

A ještě jednu věc... tenhle obrázek ani původní foto nikdy nebylo míněno jako nějaká reakce na jakékoliv náboženství, ačkoliv ve výsledku to tak může vypadat.

Ikonka uživatele Indil    [pošta] NEW     20:33:00 22.12.2006
Tak…tohle je vlastně Sccionův autoportrét podle fotky, vyjádřím se tedy hlavně k té tváři, protože ať koukám, jak koukám, nic jiného hodnotit nemůžu a netuším, co má obrázek vyjadřovat.

Pohledově levá část obličeje mi přijde dost placatá a tím, že napravo je docela velký stín, působí i širší, vlastně tak působí i když si ten stín odmyslím. Kdyby byla pravá půlka tváře dotažená až k té tmavé svislici, vypadalo by to rozhodně lépe, takhle to působí nevyváženě.
A spodní ret by měl být nasvícenější.
Oči jsou asi nalíčené, a to se mi líbí, i když Pámbu ví proč, asi tomu dodávají aspoň trošku atmosféry; stejně tak mi nevadí ty dvě čáry, které se protínají na kořeni nosu, vytvářejí plastičnost.

To je ode mě vše, jsem zvědavá na vaše reakce, tohle je pro naši Galerii dost netradiční dílko.

O kompozice nechám promluvit jiné.Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
13 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.066541910171509 sekund.
© 2002 - 2009 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách