www.Dracidoupe.cz
Fórum ¤  Ankety ¤  Chat ¤  Moudrá sova ¤  Soutěž O Hlavu Zlatého Draka ¤  Co je to Dračí Doupě? ¤  Tvůrci a Redakce ¤  Uživatelé ¤  Dračí líheň ¤  Novinky ¤  Čekající díla ¤  Dračí manuál ¤  Otázky a Odpovědi ¤  Vyhledávání ¤  Rekordy a statistiky
Chat
Moudrá sova
Dobrodružství
Hřbitov
Fórum
Články
Rozvoj DrD
Bestiář
Předměty
Kouzelník
Kouzelník
Alchymista
Alchymista
Válečník
Hraničář
Hraničář
Zloděj
Nová povolání
Nové rasy
Dovednosti
Downloady
Galerie
Fotogalerie
Linky
Seznamka
Inzerce

Drak Jinu a Jangu
Drak Jinu a Jangu
Autor: oukej
Přidáno: 22:31:46 26.12.2017

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
Počet zobrazených příspěvků: 1-6 / 6
Ikonka uživatele Ascella    [pošta] reputace: 1
oukej: +1
     18:17:42 27.12.2017
Osobně sice abstraktnímu umění nic nemám, i když mu ani neholduji. Podobné je to třeba s mandalami a jiným pocitovým uměním (nebo "uměním"?) Je nám předkládán nějaký dojem ve skvrnách barvy, hrátkách se světlem, v neurčitých tazích či zcela konkrétních tvarech, které de facto nemají smysl a jdou právě jen na ten pocit, dotknout se něčeho uvnitř nás. Někdy se to podaří, jindy to autor musí vysvětlit a stejně ten záměr nevnímám.
Obrázky dělím na takové, co se mi líbí a co ne. Tohle nezapadá ani do jednoho, tohle totiž není obrázek. To je photoshopová rychlovka za 5 minut, grafika, kterou si dá jako reklamu laciná vývarovna aby do očí uhodila agresivní barva. Ani tehdy to nesplní účel.
Na tomhle serceru reklama na krevetové knedlíčky nemá co dělat. Ani nízký věk autora neomlouvá lenost najít správný znak (stačí jít na různé ezoterické eshopy, tam znaky bývá zboží pokresleno), lenost vyrovnat čáru, lenost trochu víc si s motivem vyhrát. Jistěže chápu, že nikdo nezvládne perfektní obrázek napoprvé, je to o tréningu, o sebekritice a sebereflexi... a naslouchání konstruktivní kritice. Pak také platí, že kdo talent nemá, ani moderní technika o níž se říká, ze s ní dokáže kreslit úplně každý, to nezachrání, pokud není cit pro barvu, geometrii, perspektivu...prostě pokud neslouží oko, tak ani tablet nepomůže :)
(Mimochodem, můj první na server poslaný obrázek - ilustrace k odehranému dobrodružství, jakási "černá" věž v bažinách, také nebyl schválen, protože prostě byl špatný a nesplňoval tehdejší vcelku vysokou laťku. A i obrázek, co je podle mého dobrý, si vysloužil dost kousavou kritiku. Myslím, že autor může být rád, že se zde objevil v dobu, kdy tu zbyli samí srdcaři a není vystaven až šikaně, které se dopouštěli někteří tehdejší diskutující.)

Moje kritika je tedy jak technického rázu (dílo je naprosto odfláklé, laciné, ošklivé ve volbě barev, kontrastu, "výrazových prostředcích"), tak subjektivně-tématického: dílo na server nepatří. Na zdejších stránkách hledám mezi obrázky inspiraci do hry. Co ukázat hráčům (takhle vypadá to monstrum, které na vás letí, takhle vypadá ta družina cizích postav, co po vás jde...). Ráda obdivuji obrázky lidí, kteří tvoří, i když se mi do hry nehodí, ale mají nějakou rpg tematiku a tudíž do této galerie patří. Když se podívám na něco hezkého, mám hezčí den.
Dílo je ošklivé a koukat na ně nechci. Ale aspoň jsem se pobavila tou pseudočínštinou :)

Ikonka uživatele Ascella    [pošta]      15:19:02 27.12.2017
UnknowN má pravdu. Kdepak síla jin/jang, ale půlkilový střelec :) On je rozdíl pinyin se kterým pracuje google a česká transkripce :)

Ikonka uživatele UnknowN    [pošta]      11:41:08 27.12.2017
Tak nějaký význam se dá najít skoro ve všem, když se ho člověk snaží najít ;-)

Btw, taková malá rada, nespoléhat se úplně na google translate (zvlášť když nemáš ověřené správné hláskování cizího slova), protože pak se ti třeba může stát, že místo znaků pro "yin" a "yang" dáš do obrázku znaky "jin" a "zhang".

https://translate.google.com/#cs/zh-TW/jin
https://translate.google.com/#cs/zh-TW/jang

https://translate.google.com/#cs/zh-TW/yin
https://translate.google.com/#cs/zh-TW/yang

Ikonka uživatele oukej    [pošta]      10:15:00 27.12.2017
No ve většině tvorů, se kterými se v DrD stetkáme je i dobro i zlo v růzdných poměrech. A to jsou skoro všichni jak psal UnknowN. NO A O TO PRÁVĚ JDE! (Ta křivá čára nebyla záměr, ale taky se to dá využít k vyložení tohoto obrázku. Ta čára má oddělovat jin a jang, ale je blíže k jangu tudíž jang znázorňující zlo je menší (a to je to dobro a zlo v růzdných poměrech) tento drak je tedy více dobrý, nežly zlý).

Ikonka uživatele UnknowN    [pošta]      23:55:06 26.12.2017
Výtažek z koncepce galerie:

Pro co je Galerie určena

Jedná se o galerii serveru dracidoupe.cz, proto je určena na díla s fantasy tematikou. Preferována jsou taková, která mohou ostatním pomoci při vymýšlení dobrodružství, povídek či navození atmosféry.


...no, nevím. Vypadá to spíš jako japonská reklama na instantní nudle, než něco co bych použil k navození atmosféry...

...nejsem úplně fanda snahy dodávat obrázkům hloubku skrze popisek...

...ale úplně nejvíc...

...mě irituje...

JAK TA ŠEDIVÁ ČÁRA VLEVO DOLE PĚKNĚ ZAPADÁ PŘESNĚ DO ROHU, A VPRAVO NAHOŘE JE MIMO.

*nádech*
*výdech*

*nádech*
*výdech*

...omlouvám se, to jsem měl jen takovou slabou chvilku ;-)

Ikonka uživatele Sccion    [pošta]      22:56:14 26.12.2017

Drak Jinu a Jangu

•13 let
•kombinace sestřihu, kresby a vkládání písma.
•obrázek by měl vzbuzovat otázku: co to má ale společného s DrD? (Všiměte si, že ve většině dobrodružství je přiměřená míra dobra a zla většinou zobrazená v podobě nějakého tvora (v mém případě draka rozděleného na 2 půlky, půlky jin a jang.))

[Poznámka: jin je nahoře a jang je dole]

Ale tak byly ty Vánoce, že?

Hned na začátek bych měl předeslat, že toto už lze považovat za záležitost, na které lze spíš ukázat, jak nepostupovat. Zatímco u předchozí zbraně je nějaké jednotné téma a barevnost, byla vidět i určitá práce s kontrastem, toto už je na úrovni, s prominutím, grafického paskvilu. Pokud je tématem Jin a Jang, dva protiklady, daly by se kupříkladu předpokládat protikladné barvy - nicméně zde se barvy přelévají z odstínu červnené do odstínu ... zase červené. Navíc v několikafázovém přechodu, další přechody jsou pak u písma, opět ve stejném odstínu, tam ale lze alespoň k dobru připsat to, že s okolím zcela nesplývá, což je správný přístup. Ovšem všeho s mírou. Diagonála přes obrázek je naopak doslovná katastrofa. I pokud bych pominul, že tím, že je tvořena zcela kontrastní barvou vlastně přitahuje víc pozornosti, než všechny ostatní objekty, tak možná by nebylo od věci srovnat její natočení s natočením přechodu na pozadí. No a draka v úplném závěru si skoro ani nejde všimnout.

Takže pokud mohu poprosit, takto už ne. U obrázku, obzvlášť u koláže tohoto typu je vcelku důležité si říct, co je na něm důležitého a co má být znázorněno, na co chci jako autor upozornit. Což se na druhou stranu možná i stalo. A to nás vede k tomu, proč vlastně byl obrázek schválen.

Jak jsem dostal ten mail, zaujala mě právě ta věta, že obrázek má vyvolávat otázku, 'co má společného s DrD'. A prvotní reflex mi velel obrázek zamítnout s komentářem, že velmi oceňuji trik, jak se pokusit obejít schvalovací pravidla. Ale pak mě zaujala jiná část autorského textu. Konkrétně tato:

"Všiměte si, že ve většině dobrodružství je přiměřená míra dobra a zla většinou zobrazená v podobě nějakého tvora"

To byla chvíle, kdy jsem si uvědomil, že něčeho podobného jsem si vlastně nikdy nevšiml. Všiml jsem si, že vyložené symbolické zlo je zobrazováno nějak (skřeti, hrůzy) a vyložené dobro taktéž (poletucha, moudrá sova). Ale "přiměřená míra dobra a zla"? Copak to nejsou skoro všichni? A protože jsem si začal klást otázky, nakonec jsem usoudil, že obrázek schválím kvůli této části textu, abych se vyptal veřejně autora (a nebo kohokoliv), jak to vlastně je.

Jen musím, ač nerad, opět zdůraznit, že kvalitu obrázku bych si do příště opravdu představoval vyšší.
Aktuality

Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo
--
9 přihlášených uživatelů.
uživatelů je na chatu.


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold

Novinky
Fórum ¤  Chat ¤  Moudrá sova ¤  Soutěž O Hlavu Zlatého Draka ¤  Co je to Dračí Doupě? ¤  Tvůrci a Redakce ¤  Uživatelé ¤  Dračí líheň ¤  Novinky ¤  Čekající díla ¤  Dračí manuál

Vygenerováno za 0.49160099029541 sekund.
© 2001-2007 Almad, James Timqui a Tomash, design © 2001 by Lightbringer.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.