www.Dracidoupe.cz


Galerie


Pouštní jezdci
Pouštní jezdci
Autor: Ascella
Přidáno: 19:31:54 04.07.2017

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
Počet zobrazených příspěvků: 1-3 / 3
Ikonka uživatele Dradol    [pošta] NEW     12:05:37 03.08.2017
Moc pěkné dílo, hned na první pohled jasný Ascellin rukopis. Líbí se mi barevné pojetí, je jasné, že je to poušť, nebo nějaká step alá Majovky (Chorvatsko :D), Kordillery... Moc se mi líbí výrazné obličejové kosti, mám z nich pocit, že opravdu najezdili hodně času po poušti a mají obličej zdrásaný pískem a sluncem..
Trošičku mě mrzí splynutí nohy pravého jezdce s koňským tělem... Celkově ten kůň mi malinko nesedí.. příjde mi, tak divně natočený a tím pádem má kratší tělo.. Dále přemýšlím, jestli by neměli mít koně ty nohy přecejenom o fous svalnatější (Alespoň blíž k tělu..) přecejenom je to sval, který musí nést celé tělo. Ale nejsem expert na koňskou anatomii a nemám to ani na pozorované tak moc..
To jsou jen drobné výtky, jako vždy se mi dílo moc líbí, je plné života a atmosféry.

Ikonka uživatele Plž    [pošta] NEW     9:39:19 07.07.2017
Obdivoval jsem již jinde. Ač mám rád více perokresbu tak možná jsem spíše zastáncem čistoty stylu. Myslím si že barva perokresbě moc nesluší a stejně tak je to přesně opačně. rozhodně bych do akvarel a tahů štetcem necpal okrajové linie a přílišné zvýraznění. Při detailnějším pohledu jsou vidět tahy štetcem a až jakási rozplyzlost okrajů ale tohle vše k tomu patří a naopak to tvoří kouzlo akvarel.

Nakonec snad jen jeden dotaz. Kdy bude další?

Plž

Ikonka uživatele Sccion    [pošta] NEW     19:50:18 04.07.2017

Pouštní jezdci

Technika: Akvarel

Jenom tak, pro radost, když jsem našla nevyužitý akvarelový skicák… Vymalovaná naše al-skalská družinka na svých věrných ořích. Chtěla jsem víc takovou tu akvarelovou rozpitost, než nějaký pokus o detailnost a skončila asi nešťastně na půli cesty. Ale co, účel splnilo, procvičila jsem štětce, ruku, strávila příjemné odpoledne, a novinky nebudou prázdné :)


Jenom tak pro radost pěkné. Je pravda, že tam nejedno místo ujelo, někteří koně mají kupříkladu přece jen příliš dlouhé nohy a obloha podle mě poněkud trpí značnou rozbitostí. Jinak to ale není žádná hrůza, ústřední motiv (postavy) vystupují z obrázku, jsou dostatečně odlišení, koně nestojí zcela staticky a je i rozdíl mezi pózami jednotlivých postav. To vše hodně výslednému dojmu pomáhá a obrázek tak žije svým vlastním životem.

Někde jsem zaregistroval dotaz na to, zda přidat okrajovou linii. Není zapotřebí, jak jsem zmínil, postavy vystupují z obrázku dostatečně tak, aby nesplývaly s pozadím.

Pokud s něčím pracovat do příště, pak zkoušet třeba jiné odstupňování horizontu, v barvě i detailech.
Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


Novinky
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
6 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
Limit (minut):
15 | 45
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.39894700050354 sekund.
© 2002 - 2005 Almad, James Timqui a Alcator design © 2002 - 2005 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována,
publikována ani jinak využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků. Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu.