www.Dracidoupe.cz


Galerie


Truhlice
Truhlice
Autor: Plž
Přidáno: 22:49:08 09.02.2017

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
Počet zobrazených příspěvků: 1-3 / 3
Ikonka uživatele Dakeyras    [pošta] NEW     7:34:35 13.02.2017
Paráda! Inspirace pro skautský tábor. Sice skaut už nejsem, ale dcera tam začala chodit a tak třeba v létě, nebo za rok bych jim něco takového mohl udělat a měli by aspoň co na táboře za bojovku.

Ikonka uživatele Plž    [pošta] NEW     9:56:30 12.02.2017
Třináct je také moc hezké číslo a po pravdě našel jsem na truhlici dvě místa kam se dají dát dva další zadlabané zámky. Když jsem se ptal dětí jestli je tam přidělat tak byli samozřejmě pro. A tak je tam možná jednou přidělám. Ne kvůli třináctce dle dětí prostě čím víc tím líp.

Plž

Ikonka uživatele Sccion    [pošta] NEW     22:57:24 09.02.2017

Truhlice

Materiál: smrk
Přibližné rozměry: výška 30 cm, šířka 30 cm, délka 40 cm

„Vážený mistře, dle tvých poznámek se nám nakonec po drobných nesnázích podařilo najít onu tajnou místnost zmiňovanou v deníku, ale i přes to naše výprava nebyla zcela úspěšná. V místnosti totiž byla nalezena pouze truhlice, jejíž některé z jedenácti zjištěných zámků dosud odolávají našim pokusům….“

Podobnou truhlici by asi proklínal nejeden dobrodruh. Jak dlouho by asi družinovému zloději trvalo otevřít všech 11 zámků?

Truhlice s celkem jedenácti zámky je určena na dětské hry kdy mají ze začátku najít truhlici (poklad) a následně celý týden získávat klíče. Protože nejsem kovář, udělal jsem alespoň falešné kování z mořených destiček pobytých hřeby. Tvorba ale nebyla bez neúspěchů. Největším neúspěchem bylo, že jsem ji neuhlídal před dětmi a ty tak objevili předčasně všechna její tajemství. Jak falešnou dutou nohu, tak dvojíte dno. Na druhou stranu mi ale pomohli odhalit nedostatky v zámcích. Starší zámky, co jsem doma našel, měli jednu velkou nevýhodu, když se klíč nezastrčil úplně do zámku a přes to se sním otočilo, tak se zámek zasekl a otevřít ho trvalo i mě asi deset minut. A potom ještě jeden z nově koupených zámků byl nějaký zmetek. Šel otevřít čímkoliv třeba i šroubovákem, takže také pryč s ním.

Okamžitě jsem chtěl volat něco o pokladu, ale je těžké prohlašovat za poklad něco, co má poklad střežit. Ačkoliv... no, to je ale asi na jinou diskuzi.

Vlastně ani sám nevím, jestli je to dáno nostalgií z her na hrdiny, ale pro mě osobně mají truhlice, a obzvlášť takové, kdy jejich otevření má provázet značné úsilí, velkou přitažlivost. Ó, jaké cennosti musí obsahovat, když bylo zapotřebí celých jedenácti zámků. Jaké příběhy se váží ke každému klíči. Omluvte mě, jdu si přečíst nějakou klasickou pohádku, kde čísla mají svůj tajemný význam, třeba Třináctery hodiny.

A Plžovi děkuji za vyslyšení prosby.
Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
5 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.41187310218811 sekund.
© 2002 - 2007 Almad, James Timqui a Alcator design © 2002 - 2007 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována,
publikována ani jinak využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků. Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu.