www.Dracidoupe.cz
Fórum ¤  Ankety ¤  Chat ¤  Moudrá sova ¤  Soutěž O Hlavu Zlatého Draka ¤  Co je to Dračí Doupě? ¤  Tvůrci a Redakce ¤  Uživatelé ¤  Dračí líheň ¤  Novinky ¤  Čekající díla ¤  Dračí manuál ¤  Otázky a Odpovědi ¤  Vyhledávání ¤  Rekordy a statistiky
Chat
Moudrá sova
Dobrodružství
Hřbitov
Fórum
Články
Rozvoj DrD
Bestiář
Předměty
Kouzelník
Kouzelník
Alchymista
Alchymista
Válečník
Hraničář
Hraničář
Zloděj
Nová povolání
Nové rasy
Dovednosti
Downloady
Galerie
Fotogalerie
Linky
Seznamka
Inzerce

Čarodějův čaj
Čarodějův čaj
Autor: Ascella
Přidáno: 17:36:00 07.11.2016

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
Počet zobrazených příspěvků: 1-3 / 3
Ikonka uživatele Nathaka    [pošta]      21:13:15 09.11.2016
Výborný, má to krásnou atmosféru, ale jak říká Sccion, chybí tomu prostor. Díky tomu se postava vpravo proti té vlevo trochu vznáší. Přitom by stačila ta zmiňovaná linka, případně podlahu jemně vyšrafovat (podobně jako zeď pod oknem) a vypadalo by to ještě dvakrát lépe.
Trošičku se mi ještě nezdá rukáv postavy vlevo, je hodně napnutý a strnulý, nepůsobí dojmem látky, spíš nějakého levného kostýmu.
Jinak ale chválím. :)

Ikonka uživatele Plž    [pošta] reputace: 2
Ascella: +1
Sccion: +1
     13:04:30 08.11.2016
Obrázek se mi líbí. Je to klasická perokresba z Ascellina pera. Není zbytečně přeplácaný. Zkrátka takový akorát.

Dost jsem přemýšlel nad Sccionem naznačeném pozadí a stíny. Dokonce jsem si obrázek vytisknul a zkusil tam linku rozdělení mezi podlahou a stěnou přikreslit. Došrafoval jsem i stíny pod postavami a výsledek je ten že bych to tam rozhodně nepřidával. Vynikl by totiž jiný nesoulad a to mezi postavami které jsou čistě z boku a stolkem který je částečně z pohledu shora.

Takto to není tak rozdílné a tak nápadné ale jakmile se při jedna linka na rozhraní mezi stěnou a podlahou tak začnou postavy sedět nějak divně (například by měla být vidět druhá noha, hlavy více shora atd.) a jakýkoliv pokus o stíny to jen ještě umocní. Ne rozhodně bych obrázek nechal tak jak je.

Plž

Ikonka uživatele Sccion    [pošta]      17:49:28 07.11.2016

Čarodějův čaj

Technika: perokresba

Soustředění, meditace, duševní očista. Co pomáhá lépe, než šálek dobře připraveného čaje? Rozjímání nad pomíjivostí světa (sežehlého ohnivou koulí), potěcha všech smyslů (vsak čajový klasik pravil, že šálek v dlani podobá se ňadru)... a po skončení obřadu je mysl čistá, soustředěná, připravena uchopit tu nejvyšší magii.
Urgil, mimo to, že je špičkovým bojovým čarodějem, je i čajovým mistrem. Právě připravuje čaj svému spoludružiníku Dal-Korovi, který jej zvědavě sleduje. Zvědavost bude odměněna plným soustředěním.

A vůbec, atmosférické obrázky jsou stejně vždycky nejlepší. Máme tu všechno, postavy, které vytváří sdělení, rekvizity pro lepší pocit všech zúčastněných, nějakou tu drobnost na pozadí a zbytečný detail, ke kterému se nakonec stejně všichni rádi vrátí, tj. sovu. A kdyby toho snad bylo málo, vše propojuje příběh slovní, který dává poznat děj ještě lépe těm, kteří se neorientují v konkrétní události a postavách.

Máme sice všechno, ale přesto něco malého chybí. Prostor. I prostá linka oddělující podlahu od stěny by pomohla, ukotvení postav na zem stínem taktéž. I přestože to není tím hlavním, co má na obrázku upoutat, pro ještě lepší pocit by to byla další drobnost, co by posunula obrázek zase o něco výš.
Aktuality

Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo
--
5 přihlášených uživatelů.
uživatelů je na chatu.


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold

Novinky
Fórum ¤  Chat ¤  Moudrá sova ¤  Soutěž O Hlavu Zlatého Draka ¤  Co je to Dračí Doupě? ¤  Tvůrci a Redakce ¤  Uživatelé ¤  Dračí líheň ¤  Novinky ¤  Čekající díla ¤  Dračí manuál

Vygenerováno za 0.32677698135376 sekund.
© 2001-2007 Almad, James Timqui a Tomash, design © 2001 by Lightbringer.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.