www.Dracidoupe.cz
Fórum ¤  Ankety ¤  Chat ¤  Moudrá sova ¤  Soutěž O Hlavu Zlatého Draka ¤  Co je to Dračí Doupě? ¤  Tvůrci a Redakce ¤  Uživatelé ¤  Dračí líheň ¤  Novinky ¤  Čekající díla ¤  Dračí manuál ¤  Otázky a Odpovědi ¤  Vyhledávání ¤  Rekordy a statistiky
Chat
Moudrá sova
Dobrodružství
Hřbitov
Fórum
Články
Rozvoj DrD
Bestiář
Předměty
Kouzelník
Kouzelník
Alchymista
Alchymista
Válečník
Hraničář
Hraničář
Zloděj
Nová povolání
Nové rasy
Dovednosti
Downloady
Galerie
Fotogalerie
Linky
Seznamka
Inzerce

Družina
Družina
Autor: Ascella
Přidáno: 23:26:57 18.10.2016

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
Počet zobrazených příspěvků: 1-5 / 5
Ikonka uživatele Sccion    [pošta]      19:31:02 21.10.2016

Pokud vše děláš tuší, pak se už jednou udělané linie nerozpijí, mám to vyzkoušené. (jinak by to bylo při použití třeba černého popisovače). Každopádně pokud už budeš v těch změnách, ještě bych si troufl doporučit zvýraznění linie obličeje. Ne nutně tak silnou linku, jako je obrysová, ale mohlo by to přece jen ještě trochu pomoci se zdůrazněním výrazu, což si myslím žádoucí je.


Ikonka uživatele Ascella    [pošta]      23:32:11 19.10.2016
Díky za postřehy! Originál jsem ještě nepředala, takže je prostor pro doladění. Stín dole/nějaký podklad by měl být hračka. Se stínováním tváří to bude horší, bojím se, aby se nerozplizly (mělo to být uděláno první a až přes to linie perem).
Plži, pravdu díš, cítila jsem se dost svázaná :) U druhého obrázku pro tutéž herní skupinu se zkusím domluvit na technice, co mi bude sedět líp. Třetí naštěstí chtějí v barvě :)

Ikonka uživatele Sccion    [pošta]      19:53:15 19.10.2016

Na tvou otázku ohledně stínování je odpovědí, že to jednoznačně chyba není. Ale vlastně na to i sám odpovídáš, chyba spočívá v tom, pokud dostaneš pocit, že jedna část obrázku patří na jiný. Vlastně je to přesně to samé, jako u mého posledního obrázku, kde je jeho každá polovina zpracována jiným stylem, i když to mělo být sjednocené.


Ikonka uživatele Plž    [pošta]      15:50:00 19.10.2016
Perspektivu u sekery a myslím si že i meče vidím také (a já toho většinou vidím jen málo).

A co se týče obličejů vůči zbytku těla? Přemýšlel jsem nad tím rozdílem a ano vypadá to jako by hlavy patřili na jiný obrázek než zbytek těl. Když bych ale srovnám ty dva nově vzniklé obrázky tak ten s pouze hlavama by se mi líbil více. A tak se ptám je skutečně chyba v tom že hlavy nemají stínování nebo je to naopak v tom že těla mají zbytečně mnoho stínovaní? Já si spíše myslím to druhé.

Na druhou stranu pokud je obrázek kreslen na zakázku a přání tak je zapotřebí přání respektovat a tuš byla v zadání tak být musel. Proto bych hlavičky spíše ohodnotil jako kousek skutečné Ascelly a její tvorby uprostřed svazujícího zadání.

Plž

Ikonka uživatele Sccion    [pošta]      23:42:59 18.10.2016

Družina

Technika: Tuš + perokresba

Na zakázku jedna vpravdě archetypální družinka. Přání znělo, ať je to černobílé a vyvedené tuší, což jsem respektovala jen částečně (slabé linie jsou perem a inkoustem). A byl dodán poměrně konkrétní popis postaviček.

Troufnu si hned zpočátku odvážně tipnout, že ses tu docela cítila svázána popisem a že se ti dílo nedělalo úplně nejlehčeji.

Ale popořadě a obecněji. Archetypální je skutečně přesný termín. Klasické téma družiny, ze které lze takřka vyčíst i jejich číselné charakteristiky. Pravda, povolání i rasu bych tu a tam musel tipovat, ale dlužno podotknout, že role jsou jasné a v tomto směru lze s klidem prohlásit, že vyobrazení odpovídá svému účelu.

Pokud jde o technickou stránku, osobně se mi to popravdě zdá skoro jako krok zpět. Dobrá je práce s kontrasty, hobit vystupuje oproti trpaslíkovi a jednotlivé předměty taktéž, což je jedině dobře. Semtam uletěla perspektiva, hlavně u zbraní, sekera je asi nejpatrnější. Co mě ale přece jen asi nejvíc mrzí jsou obličeje postav. Oproti zbytku obrázku jim totiž chybí stíny. Jsem si vcelku jistý, že by to v žádném případě obrázku neublížilo, právě naopak, obličeje by, úplně stejně jako zbytek postav, dostaly hloubku. Ne, že by se teď nedalo číst ve výrazech, ale těch pár tahů štětcem zde skutečně chybí. A nakonec i ten stín pod postavami by pomohl, o tom už také z osobní zkušenosti vím své.
Aktuality

Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo
--
5 přihlášených uživatelů.
uživatelů je na chatu.


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold

Novinky
Fórum ¤  Chat ¤  Moudrá sova ¤  Soutěž O Hlavu Zlatého Draka ¤  Co je to Dračí Doupě? ¤  Tvůrci a Redakce ¤  Uživatelé ¤  Dračí líheň ¤  Novinky ¤  Čekající díla ¤  Dračí manuál

Vygenerováno za 0.47439193725586 sekund.
© 2001-2007 Almad, James Timqui a Tomash, design © 2001 by Lightbringer.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.