www.Dracidoupe.cz


Galerie


Charón a Afrodita
Charón a Afrodita
Autor: Plž
Přidáno: 20:03:42 08.08.2015

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
Počet zobrazených příspěvků: 1-4 / 4
Ikonka uživatele Plž    [pošta] NEW     11:38:25 16.08.2015
Ještě jsem zapomněl na jednu věc. "Kácení dozadu"

Afrodita má velmi malou základnu na které stojí. Původně k ním měl být ještě přidělán podstavec (proto jsou také chodidla pár milimetrů na koncem dřeva) ale z časových důvodů jsem ho prostě nestihnul. I tak Afrodita umí stát ale na úplně rovném povrchu což jak uznáte žulový kámen není. Proto nestojí úplně rovně a proto jsem hodnou chvíli vůbec bojoval s tím aby stála.

Kdyby jste náhodou chtěli vidět Afroditu i z jiné strany tak tady je menší pokus:

http://www.plz.wz.cz/vytvory/ostatni/pokus2.gif

Plž

Ikonka uživatele Plž    [pošta] NEW     14:00:01 15.08.2015
Na postavičkách je krásně vidět jak pracnost nemusí odpovídat hodnocení. Charón byl otázkou celkem chvilky oproti Afroditě jejíž póza byla mnohem složitější a na vyřezávaní těžší.

Správná je také domněnka, že volba postaviček i jejich oblečení byla tak trošku Plžova pomsta. Zadání bylo jen tři figurky nic víc. Na jednu stranu jsem kamarádku nechtěl odmítnout na druhou stranu jsem vyhověl trošku škodolibě. Smrťák byl první a kamarádce se moc nelíbil, že chce něco hezčího třeba Afroditu a tak ji i dostala.

Dvojici ještě doplňuje Kerberos na kterého ale bylo málo času a tak je tak akorát pro děti ale publikovatelný není. V jeho případě ale byla "pomsta" dokonána protože má 30 cm.

Navíc na tenhle tábor já nejedu, zařídil jsem si Apaluchu s kamarádem (bývalým hráčem) a všemi našimi dětmi, na kterou beru většinu dílny.

Plž

Ikonka uživatele Ascella    [pošta] NEW     19:20:34 11.08.2015
Toto je opět nádherná práce, zvlášť smrt – byl by skvěle využitelný i do hry. A souhlasím se Sccionem co se místa fotografování týče. Sice kompozice s mnoha a mnoha figurkami ze zimy byla supr, ale takhle v přírodě je to takové oku lahodící. Hezká zeleň… pravda, Charón by se dobře vyjímal i v sopečné krajině, černém pokrouceném tufu. Nebo na nějakém utrženém svahu, suti, skále.
Líbí se mi, v jakém jsou spolu kontrastu.
Hele, a Afrodita fakt měla být nahatá? Nějaká tunika se zdobeným opaskem ve stylu antických och by určitě taky byla fajn. Na druhou stranu, lidské tělo je přirozená záležitost a bohyně si to může dovolit :-)

Ikonka uživatele Sccion    [pošta] NEW     20:10:38 08.08.2015

Charón a Afrodita

Věk: hodně

Materiál: Charón: tělo dub, ruce a hlava líska, Afrodita: Jabloň

Povrchová úprava: lněný olej
Výška cca 20 cmDvě z postaviček tvořených na zakázku pro kamarádku na tábor s řeckou tématikou. Děti je budou každé ráno hledat. Charón byl zcela záměrně dělán ze dvou dřevin s tím, že dub by měl být zřetelně tmavší než líska, záměr ale moc nevyšel. U Afrodity jsem až takové ztmavení olejem nečekal.

Inu, africká Afrodita je skutečně mírně "afro", ovšem ne účesem. :)

Musím velmi ocenit výběr prostředí pro fotografii. Je to přesně to, co jsem delší dobu žádal a za mě rozhodně nejsem zklamán. Postavy nesplývají s prostředím a pokud jde o zachycení jejich charakteru, tleskám. Je pravda, že Afrodita vypadá, jako by se každou chvíli měla převrátit dozadu, ale protože evidentně stojí, zajímalo by mě, co je na mém pohledu špatně. Je fakt, že mým favoritem je rozhodně Chárón, ať už gestem či celkově provedením, ale špetkou i tak, že nechat hledat každé ráno malé děti nahatou paní mi přijde ... no, ne nevhodné, spíš tak trochu úsměvné. :)

Ať se tábor vydaří! Nyní mě prosím omluvte, před asi hodinou jsem byl jmenován čtyřiadvacetihodinovým králem světa a svět čeká. :)
Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
5 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.43655395507812 sekund.
© 2002 - 2007 Almad, James Timqui a Alcator design © 2002 - 2007 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována,
publikována ani jinak využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků. Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu.