www.Dracidoupe.cz


Galerie


Jezdecká Modlitba
Jezdecká Modlitba
Autor: Ascella
Přidáno: 16:07:40 28.03.2015

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
Počet zobrazených příspěvků: 1-6 / 6
Ikonka uživatele Kibe    [pošta] NEW     13:25:06 01.04.2015
Uloženo do archivu:-)

Ikonka uživatele Omisir    [pošta] NEW     3:03:21 30.03.2015
Ano, moc pěkné. Jak se říká v jednoduchosti je krása. Nejvíce obdivuji tu krajinu, to je něco s čím pořád bojuji. Ani po x hodinách, bych ty hory nedokázal takhle parádně nakreslit a ty jsi to zvládla za tři hodiny, nechápu..:-)

Ikonka uživatele Plž    [pošta] NEW     13:43:39 29.03.2015
Ať se dívám na obrázek jak se dívám tak tenhle obrázek je snad nejhezčí věc kterou jsem za dlouho dobu viděl. Nevadí mi ani to že než jsem našel vodopád a město kde vlastně jsou tak mi to chvilku trvalo. Nic nezkazilo první dojem a detaily jen zpříjemnily další zkoumání obrázku.

Navíc jsem díky obrázku zjistil že se děje i něco někde jinde.

Plž

Ikonka uživatele Ascella    [pošta] NEW     19:33:59 28.03.2015
Hamster: :) taková spontánní reakce potěší :)
Sccion: Děkuju za komentář. Máš bod pozornosti za vodopád a hrad. Jako vzor jsem měla fotky, vyjma oltáře, ten jsem dělala naposled. Takže roztříštěnost je možná mou neschopností zpracovat různé vzory do jednoho celku. Ani nevím, jaké hory mi to pózovaly, ale nepoznaly by se :-) No, bavolo mě to a ráda jsem si udělala změnu od karet :-)

Ikonka uživatele Hamster    [pošta] NEW     18:20:45 28.03.2015
júú

Ikonka uživatele Sccion    [pošta] NEW     16:32:23 28.03.2015

Jezdecká modlitba

Technika: perokresba, asi 3 hodiny

Ilustrace k povídání u stolu Mytologie a filosofie. Urzemská jízdní hlídka se zastavila u poutní svatyně lokálního džara – světce v hornaté oblasti Buhogorje. Družina má pozvání na velkou arénu do jednoho z místních hradů, ukázat, jak to v okolí vypadá, se vždycky hodí.

Opět něco trochu nového víří galerijní vody.

Je to dílo se vším všudy. Vzhledem k tomu, že se jedná o Ascellino dílo, může být trochu zajímavá otázka, zda i zde budeme moci "rozlepit" obrázek na jednotlivé prvky. Svým způsobem ano, malý oltářík vpravo dole, který neodpovídá perspektivě zbytku obrázku, tomu nahrává. Jedzci též nestojí vůči zbylé krajině v té pravé linii, ale v podstatě jen považuji za formálnost to zmínit. A také proto, že jsem si toho všiml, což si dávám jako bod pro mě. Takže bych si obrázek rozložil tak na tři roviny. Detailní oltář, jezdce a krajinný reliéf v pozadí.

Oltář je můj favorit. Je hezké vidět inspiraci a dobře zvládnutou architektonickou formu.

Jezdci jsou... důležití. Mít obrázek bez nich by zkrátka bylo příliš prázdné a nudné. Po technické stránce nejsou tak zdařilí jako zbytek obrázku (mohli by vůči koním, pokud se nejedná o nějakou obří odrůdu, být poněkud větší), ale už jen za jejich přítomnost je třeba dát palec nahoru.

Horizont je perfektní. Jsou to přesně ty ostré skály čnící nad údolím zalitým křišťálově čistým horským jezerem. Kresba hor je nádhera, víc se mi snad ani nechce dodávat. Trochu slabší je snad jen levá strana s vodopádem a naznačením města. Tam by podle mě trochu pomohlo zvýšit podíl černé a nechat jen několik bodů naznačujících budovy a případně obkreslujících vodopád, aby byl více zřetelný.

Obecně však jen chvála. Vytvořit komplexní obrázek, který v sobě kombinuje právě všechny pohledy a prvky je hodno hlasitého ocenění.
Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


Novinky
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
6 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
Limit (minut):
15 | 45
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.52233195304871 sekund.
© 2002 - 2005 Almad, James Timqui a Alcator design © 2002 - 2005 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována,
publikována ani jinak využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků. Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu.