www.Dracidoupe.cz


Galerie


Lovec hrdinů
Lovec hrdinů
Autor: Omisir
Přidáno: 22:44:11 24.03.2015

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
Počet zobrazených příspěvků: 1-8 / 8
Ikonka uživatele Dakeyras    [pošta] NEW     22:30:47 20.04.2015
obrázek je super a tap lasticita je skvělá a ruší ji jen ocas, ten je zcela plochý a vypadá jako by jej dokresloval někdo jiný, nebo to byl pozůstatek z podkladové skici, který se nepřekryl. Jinak fakt paráda

Ikonka uživatele Zdenál    [pošta] NEW     20:54:37 15.04.2015
Na první pohled:
Ježišmarja co to je!?

Ale jak to v posledních pár týdnech otevírám víckrát a teď se na něj chvilku dívám, má něco do sebe. Předtavil jsem si ho v akci jak vykostí nějakou družinku.... ááh :-) Pěkná představa.

Jo a když zrovna neni koho stíhat, palcát poslouží jako činka. Tenhle bad boy měl být v dungeon keeperovi :-) Hodil by e tam.

Ikonka uživatele Omisir    [pošta] NEW     2:52:11 30.03.2015
Komiksu bych se nebál, horší je to s mým časem.:-)

Jak bude scénář, můžu na tom pracovat, ale rychlost bude tragická..

Ikonka uživatele Nathaka    [pošta] NEW     12:37:09 29.03.2015
V tom případě bych se klidně hlásil jako zájemce, scénář dodám. :))

Ikonka uživatele Ascella    [pošta] NEW     11:09:08 29.03.2015
Právě tu komiksovost mám na Omisirovi tak ráda, má styl. A je moc fajn vidět něco z jiného soudku. Mám ráda rozmanitost, jak divácky, tak autorsky (a chuťově a cestováním a herně...je součást mé povahy ve všech ohledech vyjma vzhledu :-) ) a tato kresba mé choutky uspokojuje. Líbí se mi opět ta nadsázka. Z jednotlivostí především hlava a celková výhružnost. Nelíbí se mi plastelínovost.
Jsem moc ráda, že jsi začal kreslit víc, talent máš a byla by škoda ho nerozvíjet. A monstra ti jdou ;-) Třeba to časem dotáhneš k nějakému profikomiksu (jen výtvarníci často maj problém ve scénáři, opravdu málokdo je schopný kreslíř a vypravěč v jednom, chce to pak spolupracovat, pokud jsou ambice na něco velkolepého :-) ...)

Ikonka uživatele Omisir    [pošta] reputace: 1
Dakeyras: +1
NEW     3:41:18 29.03.2015
Kde bych jen začal..Možná jsem měl napsat více k popisu obrázku, ale nechtěl jsem ovlivnit dojem z kresby. Proto ty rozdílné kritiky, za které děkuji. Jinak se Nathaka trefil do mého úmyslu. (já si říkal, koho mi ta jeho hlava připomíná, teď už vím) Taky děkuji za chválu, moc potěšila.

Obrázek je předimenzovaný záměrně. Chtěl jsem, aby démon působil monstrózně, proto jsem zvolil ten nepoměr. Malá hlava s mohutnou postavou měli ten dojem umocnit. Démonova levá ruka s třemi prsty je silnější a větší, je z jistých důvodu anatomicky jiná. S kovovým návlekem totiž slouží především k blokování a odrážení útoku, je to démonův štít. V jiných případech jí používá k drcení, párání a k jiným nepěkným věcem. Původně jsem chtěl nakreslit i lidskou postavu pro porovnání, měla být vysoká po jeho pas. Místo postavy jsem pro porovnání nakreslil lidské lebky na jeho ohon.

S výsledkem jsem spokojený, až na jednu věc. Kromě kompozice, kterou mi Nathaka vytýkal, je to i břišní svalstvo. Čím více se na obrázek dívám, tím více si nejsem jistý silnou linií.

Ano moje kresby jsou silně ovlivněny komiksovou ilustrací. Vyrůstal jsem na komiksech a mám rád muskulaturní postavy. Zažívám znovuzrození v kreslení, i když pořád nemám tolik času, kolik bych chtěl a potřeboval. Příště zkusím něco ve stylu KeKai Kotaki, to bude výzva.:-)

Ikonka uživatele Nathaka    [pošta] NEW     14:39:53 28.03.2015
Předimenzované to je, ale je to předimenzované zjevně záměrně. Stylizace, skoro až komiksová, je ostatně u Omisira zvykem. (Krom toho je to démon - proč by měl mít démon stejné tělesné proporce jako člověk?) Neříkám, že ta hlava nemohla být o trochu větší, ale přijde mi to v pohodě, jak to je. Je potřeba si uvědomit, že i přehnaná stylizace může být vážně míněná a ne každá stylizace implikuje humor nebo odlehčenost.

Co však u Omisira vidím poprvé, je trochu temnější a drsnější téma. Zatím to byly spíš fantasy skeče a fórky, často až infantilní, tohle mi připomíná nějaké temné komiksové antihrdiny. Napadá mě třeba Spawn, možná i tou podobností v obličeji.

A musím teda říct, že je to dost hustý, po takových odlehčených blbůstkách přijít s takovým masakrátorem. Hlavně se tady ale dají ukázat věci, které v předchozích obrázcích moc nebyly, jako právě Sccionem jmenovaná plasticita a hry s materiály. Upřímně, jsem velmi mile překvapen, co Omisir dokáže.

Jednu výtku bych ale přece jen měl, a té se Sccion nedotknul: Kompozice. Okraje obrázku kolem lovce hrdinů mohly být trochu šetrnější dole a nahoře, naopak po stranách má prostoru zbytečně moc. Nejvíc mě to asi tíží dole - chápu, že má na něčem stát, ale na kraji obrázku by stát neměl, ten stín ho podkládá dostatečně, stačilo by ho třeba jen trochu rozáhnout.

A co bych ještě doporučil, tak pohrát si s texturou jeho kůže v horní části těla. Přijde mi takový umělý, plastelínový, má strašně jemnou a hladkou kůži. Kdyby se tam víc zvýraznily nějaké žíly, jizvy nebo i jen nějaká hrubší textura, hned by to působilo strašidelněji a věrohodněji.

Ikonka uživatele Sccion    [pošta] NEW     22:58:16 24.03.2015

Lovec hrdinů

28 let
kresba na PC, PC tablet


Ahoj, chtěl bych přispět obrázkem, který se jmenuje Lovec hrdinů. Lovec hrdinů je démon temnoty, který vyhledává muže s aurou síly, vůdcovství a hrdinství. Muže, kterým osud předurčil vítězit.

Předem se omlouvám, že se v tomto mém krátkém textu pravděpodobně bude až s přemírou objevovat slovo "předimenzovaný". :)

Je to totiž tak. Předimenzované je tam vše. Nadmíru vyrýsované svalstvo, jedna ruka naprosto ohromná, druhá relativně malá a v úplném kontrastu nesmírně poddimenzovaná hlava. Upřímně, obrázku nehodlám nic vyčítat. Vynikající plasticita, hra s materiály, dynamické nakročení, doprovodné slovo, to vše tu máme a že je se na co dívat. Jen, popravdě, připadám si trochu jako bych sledoval dva obrázky, dvě snahy o něco a neumím si vybrat, co vlastně z toho byl záměr. Jak úvodní slovo, tak zhruba 80% obrázku je v podstatě plnohodnotnou vážně míněnou ilustrací. Jen ta hlava. Ten minimalismus je tak straně výrazný, až si člověk říká, jestli tedy celý obrázek má brát odlečeně jako vtípek (a víme, že s těmi Omisir umí naložit výtečně). Osobně si připadám trochu schizofrenně.

Takže opět jako obvykle budiž na každém divákovi, co si z obrázku odnese. Za sebe mohu říci, že mě vlastně poněkud zneklidňuje, což může být i dobrým účelem díla, jen si nejsem tak úplně jistý, jestli to v tomto případě byl nejlepší přístup.
Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


Novinky
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
27 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
Limit (minut):
15 | 45
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.66984891891479 sekund.
© 2002 - 2005 Almad, James Timqui a Alcator design © 2002 - 2005 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována,
publikována ani jinak využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků. Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu.