www.Dracidoupe.cz


Galerie


Král duchů
Král duchů
Autor: Dradol
Přidáno: 15:20:48 16.01.2015

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
Počet zobrazených příspěvků: 1-8 / 8
Ikonka uživatele Nathaka    [pošta] NEW     20:03:00 29.01.2015
Podepisuju, co říkají ostatní, hlavně Plž a Ascella. Skutečně tomu chybí nohy, tohle je podivné zakončení, a chce to lépe si pohrát s obrázkem poté, co se naskenuje. Úprava kontrastu, jasu a sytosti je otázka dvou minut, viz mou krátkou úpravu zde: http://imgur.com/QJcncR1 - vhodným programem je třeba IrfanView.

Naopak s tím, co napsal Pioma, bych si dovolil nesouhlasit. Ve svých věcných postřezích má většinou pravdu, ale přijde mi to od něj zbytečné útočné a arogantní. Tahle Galerie je určena především amatérům a já se vždycky domníval, že nám tady jde hlavně o zpětnou vazbu a o sdílení nápadů, ne o předvádění kreslířského umu a shazování autorů.

Podle mě je to na amatérský pokus solidní - tělo a meč jsou sice slabší, ale obličej se myslím dost povedl.

Ikonka uživatele Omisir    [pošta] NEW     1:35:02 23.01.2015
Kreslit, kreslit, a kreslit, jen tak se zlepšíš. Taky se můžeš mrknout na net, je tam hodně videí jak na to, určitě ti to pomůže.
Hlava se mi líbí nejvíce, pěkné stíny, pěkný výraz, na hlavě sis dal asi nejvíce záležet.:-) Zbytek jako by k hlavě nepatřil. Působí to chaoticky a splývá mi to. I u kreslení je třeba přemýšlet a dobře si rozvrhnout kresbu. Zkus si několikrát obkreslit lidské tělo (svaly, kosti, ruce atd..), sice je to nuda, ale z toho taky něco pochytíš, potom by ti ta anatomie těla mohla jít lépe.
Obrázek není to nejhorší co jsem v galerii viděl. Na to že začínáš kreslit, je to fajn. Za nějakou dobu se tady podíváš na své staré díla a nostalgicky zavzpomínáš. Utřeš slzu, vezmeš tužku do ruky a s úsměvem na rtu a nadšením, se pustíš do dalšího dílka, které ti bude dělat radost, ať už bude jakékoliv.

Ikonka uživatele Ascella    [pošta] NEW     15:53:18 22.01.2015
Správný nemrtvák, z té tváře jde strach.
Rozhodně jsem ráda, že autor našel odvahu obrázek ukázat a rozhodně sem díla i nevykreslených autorů patří. Jak jinak získat trochu zpětné vazby?
Anatomicky bych poradila trénovat podle fotek, zrcadla a tak. Sama mám s proporcemi a délkou končetin velký problém a mnohdy ani sama na první pohled nevidím, že tam ty vady jsou a potřebuju skicu ukázat někomu dalšímu, kdo mi řekne "hlava moc velká, ruka krátká, pas vysoko..." Někoh takového s citem pro anatomii by autor ve svém okolí taky potřeboval ;-) nejprv lehce tužkou si udělat črtu a až budou proporce správné, teprve tehdy sáhnout po nevratných centropenech (osobně jsem našla zalíbení v peru, centropenu se moc rychle tupí hrot...).
Zakončení nohou je to nejhorší. U ducha klidně mohou jít do ztracena, jakoby se rozplynout, tahle ostrá čára je rušivá.
Šedost mně osobně přijde dobrá, je to duch, takže proč ne...
Zkus pracovat s celočernou plochou, mohlo by to obrázek pozvednout, sice chápu, že čárováním jsi chtěl udělat dojem duchovitosti, a že váháš, jak ho docílit, ale jasnější kontur a práce s různými plochami vizuelně dojem obohatí. A zakryjou lecjaký nedostatek ;-) (když neumim zvlnit plášť a zachovat na něm vzor, zakryju to černou jen s problesknutím nějakého záhybu, podobně schovávám do zákrytu kusy těla, co mi nejdou - ruce).

Určitě se nenech odradit, protože je to hodně o cviku a vůli, zkoušení... a myslím, že nějaký talent v Tobě dříme, jen mu uvolnit cestu :-) Těším se na další ;-)

Ikonka uživatele Pioma    [pošta] reputace: -1
Nathaka: -1
NEW     17:11:11 21.01.2015
To je slabsi... Musim rikat neco dal, jako ze i samurai by to dal dvakrat lip a ten kreslit neumi. :( Jsem trochu zklamany... Ne, vlastne docela dost, ale to spis na pana redaktora, ze pustil. I kdyz na druhou stranu je mi jasny, ze galerie je rada za kazde dilo.

Pardon, ale : Tuzkou a znovu! Zvlaste pokud jde o zacatky, nebo navrat. Vite vy jakej ja mam strach po dokonceni skicy udelet prvni a jakoukoliv dalsi caru naostro, protoze jedna vedle... A bud to jde nejak zamaskovat, splyne v celku, nebo muzu rovnou zacit znovu a tim ztacim hodiny casu. Navic tohle vypada na pulhodinove skrabani po papire, bez urazky.

A mozna potom, az bude duch duchem z tuzky, protoze s tou se da kouzlit(s trochou smylu pro realitu nebo predlohou), bych nekrery jeho hlavni linky vytahl fixem. Potom ale mega pozor pri skenovani, na papire to vypada skvele, s nastavenim jasu a kontrastu.

Ikonka uživatele Sccion    [pošta] NEW     2:57:46 21.01.2015

S tou šedou je to pravda, děkuji Plži za zmínění. Rozhodně je lépe upravit obrázek po naskenování tak, aby ve zdigitalizované podobě vypadal tak, jak by vypadat měl ve skutečnosti - tedy tak, aby černá byla skutečně černá a bílá skutečně bílá. Ten rozdíl je prakticky nebetyčný.


Ikonka uživatele Plž    [pošta] reputace: 1
Sccion: +1
NEW     8:30:16 19.01.2015
Mě osobně moc nevadí to že není obrázek uprostřed. Na kresbě je sice vidět že majitel ruky jenž to kreslila by potřeboval více cviku ale ai to není to co mě nejvíce vadí. Možná alespoň kousek čárky k nohám kam měl obrázek pokračovat, jen náznak a více místa aby tak bylo zdůrazněno že nohy chybí by neuškodilo.

Co mi na obrázku ale vadí nejvíce je jeho šedivost. Ta mi kazí obrázek nejvíce.

Ale jinak jen tak dál a těším se na další dílka.

Plž

Ikonka uživatele Dradol    [pošta] NEW     18:25:17 16.01.2015
Děkuji moc za chválení a za kvalitní kritiku :)

Měl to být teda spíš král duchů, které svolával Aragorn, než nazgůl, ale jak říkám, byla to jen inspirace... Tím, že se jedná o ducha, nohy tam nejsou záměrně. Proporční vady bohužel taky vidím :( a detaily hodlám příště určitě víc rozpracovat. Chtěl jsme aby to co nejvíc vyznělo jako duch... a protože průhlednosti se dociluje špatně, chtěl jsem aby spodní část a části děvu tak trošku splývaly...
Zvolení kompozice mi tu dělalo dost problém... je pravda, že spodní volný prostor by mohl být klidně větší... chtěl jsem se vyhnout centralizaci kompozice, tak jsem zvolil posun trošku doleva, možná by to bylo bývalo hezčí vystředit...

Ikonka uživatele Sccion    [pošta] NEW     15:41:05 16.01.2015

Král Duchů

Technika: centropen
Věk: 21
cca 3 hodiny

Po dvouleté pauze se snažím začít zase kreslit a začátky jsou velmi těžké. Můj první pokus centropenem, volná inspirace Pán Prstenů - Návrat Krále.

Toho nazgůla jsem tam poznal. :)

Je to, pravda, obrázek nedodělaný, ale souhlasím s dodatečnou zprávou v mailu, že je zbytečné, aby jen ležel v šuplíku. Obecně bych se nebál ještě zvýšit poměr černé plochy na úkor linií - jde o to nebát se zvýraznit věci, které chceš zvýraznit a naopak zakrýt místa, která nejsou podstatná. Tady se dá dobře porovnat s Ascellinými obrázky, u kterých jsou jednotlivé detaily tak důležité, až je skoro škoda všechny nezobrazit, jenže potom je to většinou na úkor celku. Jsou tu i anatomické nedostatky, ale ty nelze odstranit (stejně jako většinu jakýchkoliv nedostatků) jinak, než dalším kreslením.

K čemu bych se ale vyjádřil je závěrečná prezentace. I když jde o obrázek nedokončený, není úplně jedno, v jakém oříznutí bude vypadat jeho finální podoba. Aneb i umístění obrázku do rámu je důležité. Zde je motiv postavy vložen především do levé části rámečku a pravá polovina je příliš prázdná na úkor té levé. Nesedí to nejlépe v momentě, kdy je jen jeden hlavní motiv a ještě ke všemu když stojí čelem k divákovi. Naopak spodek obrázku bych si uměl představit i s větší prázdnou plochou, protože nedokončením nohou (ani nenaznačením) to opravdu vypadá, jako by je měl useknuté. A v neposlední řadě není vůbec od věci, když se ještě oskenovaný obrázek mírně upraví tak, aby černá byla skutečně černá. :)

Možná to nevyznělo příliš povzbudivě, ale určitě pokračuj dál, rádi uvidíme další díla.
Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
18 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.053173065185547 sekund.
© 2002 - 2009 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách