www.Dracidoupe.cz


Galerie


Karavana
Karavana
Autor: Sccion
Přidáno: 22:51:52 11.01.2015

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
Počet zobrazených příspěvků: 1-10 / 10
Ikonka uživatele Dakeyras    [pošta] NEW     19:43:19 24.01.2015
úžasná práce! nemám co říct...

Ikonka uživatele Omisir    [pošta] NEW     0:18:18 23.01.2015
Musím souhlasit s Ascellou, že je to nejlepší obrázek v galerii. Žije si svůj život. Dívám se na něj a čekám, než se karavana rozjede. Malé chyby zanikají v celku a dokud na ně někdo neupozorní, tak ani nevím, že tam jsou. To mě nutí k zamyšlení, že bych mohl zkusit i jinou kresbu než "plošinovku". Nejsem si jist, jestli se někdy dopracuji k tomu, že bych si řekl páni, kdy se už ten týpek pohne..

Ikonka uživatele Ascella    [pošta] NEW     16:09:26 22.01.2015
Tak tohle je to nejlepší v Galerii za hodně hodně dlouhou dobu. Perfektní. Živé. Opravdu mimořádně kvalitní fantasy ilustrace, která může pozvednout lecjakou hru, neb středověký feeling má prakticky většina DrD světů a karavany do nich prostě patří.
Obrázek, u něhož si jeden řekne "Tohle použiju!"
Perspektiva (smekám), stíny, šrafura, mraky figur, koně, stráže, zlodějíčci...tak úžasná pestrost, že se to dá zkoumat hodiny. Prostě nádhera!
Ohromnou radost jsi mi tímto dílem udělal, Sccione. Prostě fantasy kresba jak se patří a žádná pravidla by se za ni nemusela stydět.

Ikonka uživatele Pioma    [pošta] NEW     16:53:20 21.01.2015
Presne takovou jsme nedavno zmasakrovali v jednom horskem prusmyku tyden od Svahu... Coz vam mocnerekne a k dilu autora asi taky ne, ale ja se na ty obrazky asi koukam jinak. Par strazi, dva vozkove na dvou vozech, ctyri zvirata, par nadeniku. Idealni zabava na pet minut pro vlkodlaka a upira z temne strany meho sveta.

Ikonka uživatele Sccion    [pošta] NEW     21:17:01 14.01.2015

Přesně tak. :)
A v budoucnu z tohoto soudku jistě něco dalšího přibude. Konečně, tohle přece jen nepovažuji za to nejpovedenější, je to zkrátka jen jiné.


Ikonka uživatele irook    [pošta] NEW     21:18:17 13.01.2015
Já myslím, že ta kresba byla brutálně těžká a docela dobře chápu Scciona, proč sem tuto ilustraci dal. Je to takové zadostiučinění, myslím si.

A ačkoliv z tohoto obrázku jsem nadšen, v té dvacítce dalších jsou jiné, které mě chytily za srdce. Jsem zvědav, zda se tady někdy v budoucnu objeví.

Ikonka uživatele Sccion    [pošta] NEW     0:31:40 13.01.2015

Vedro: Chtěl jsem oponovat, že světlo přece svítí z té a té strany, ale protože svítí právě z té a té strany, máš (bohužel) naprostou pravdu. Politováníhodná nedbalost. Čili neváhejte a litujte :)

Též je tu ale jedna věc - na obrázcích pro irooka jsem dělal poslední čtyři měsíce a i když jsem měl pořád myšlenku vrátit se k jihoameričanům, oddaloval jsem a oddaloval, až se to stalo příliš oddálené. Pokud je to možné, přijmi prosím touto cestou omluvu za přesně to jednání, o kterém jsme oba souhlasili, že bych se ho neměl dopustit.

Plž: Ó kdepak, dokonce i Sccion by si na ulici představoval víc lidí, ale víc lidí by znamenalo hromadu další práce navíc a už takhle jsem o měsíc překročil limit na dodávku ilustrací, takže v momentě, kdy jsem byl alespoň v základech spokojen, dodělal jsem to tak, abych nad tím nemusel trávit další hodiny a hodiny navíc. Je pravda, že by nejspíš i prospěly, ale jak nejsem na tenhle typ obrázků zvyklý, jsem rád alespoň za tento výsledek.

Scéna, pokud vím, by se měla odehrávat ráno, takže na druhou stranu myslím, že malý počet lidí není zas tak moc od věci. :)


Ikonka uživatele Plž    [pošta] NEW     22:09:33 12.01.2015
Obrázek se mi líbí.
Líbí se mi na něm ta všednost. to, že zachycuje všední den někde ve městě. žádné naparáděné oblečení přehnaně odění dobrodruzi, ne, jen všední stráže ošumtělé pláště.
Rozhodně obdivuji pevnou ruku protože všechny ty rovné čáry musela být velká makačka.
Myslím si že jako ilustrace k povídce se to výtečně hodí.

Nad čím bych se možná ještě trošičku zamyslel je realističnost celé scénky. Pochybuji, že ve dne by byla ulice takhle prázdná takže asi musela karavana vyjíždět někdy za soumraku nebo dokonce při svitu měsíce. jinak si myslím že by na ulici bylo ještě více lidí (ale to asi Sccion slyšet nechtěl).

Každopádně pokud srovnám poslední Sccionova dílka tak tohle s naprostým přehledem vede.

Plž

Ikonka uživatele Vedro    [pošta] NEW     22:09:31 12.01.2015
Moc hezké. Jen jedna otázka, neměla by být stěna do uličky u levého bloku (s obloukovým průchodem) také v hlubokém stínu? Tedy podle toho jak jsou stíny postav, budov i brány v dálce...

Jinak nádhera :-)

Ikonka uživatele Sccion    [pošta] NEW     22:57:48 11.01.2015

Karavana

Technika: centropen
Formát: A4
Doba: 9 hodin

Ilustrace ke scéně z připravovaného irookova gamebooku s názvem "Zázračná kněžka." Tenhle obrázek jsem zároveň chtěl moc udělat právě takhle a zároveň jsem se tomu snažil vyhnout. Byl to dost nezvyk, což se na výsledku i projevuje, ale je to dílo, které

a) zatím obsahuje asi největší počet postav ze všech mých obrázků
b) má perspektivu udělanou tak, že jsem i docela spokojen

A abych nezapomněl, něco podobného ode mě dlouho k vidění nebude. ;)
Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


Novinky
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
3 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
Limit (minut):
15 | 45
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.74265098571777 sekund.
© 2002 - 2005 Almad, James Timqui a Alcator design © 2002 - 2005 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována,
publikována ani jinak využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků. Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu.