www.Dracidoupe.cz


Galerie


Papoušek Paragon
Papoušek Paragon
Autor: Dormon
Přidáno: 2:20:49 23.12.2014

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
Počet zobrazených příspěvků: 1-3 / 3
Ikonka uživatele Omisir    [pošta] reputace: 1
Ascella: +1
NEW     0:52:41 23.01.2015
Pěkné, líbí se mi realistické obrázky bez výrazné linky a tobě se to sakra daří. Kolik hodin jsi nad obrázkem seděl?
Proti Sccionovi se mi líbí, jak je postava zahalena do stínu a kdybych jí kreslil, tak bych jí nenechal více vystoupit z pozadí, ale to je asi o vkusu. Co se mi už tolik nelíbí, tak jsou přepaly na těch kovových knoflících na celé její levé straně. Lesk na knoflících bych ubral tam, kde má být černá plocha. Černá pohlcuje světlo, takže bych jí neignoroval (nemá to prý ráda).:-)
Tetování mi příjde nereálné, když si obrázek zvětším, jako by si ho kreslila fixkou. Doporučil bych ti ho nakreslit do nové vrstvy a nechat ho prolnout, aby to vypadalo reálněji.
A potom ten papoušek, ona ho drží za ocas? Vypadá to tak napůl.:-)
Jsou to jen drobnosti, obrázek na mě působí dobrým dojmem a vůbec by mě nepřekvapilo, kdybych ho viděl jako illustraci v nějaké knize.

Ikonka uživatele Ascella    [pošta] NEW     17:27:33 25.12.2014
Tož tahle dívčina se mi líbí, žádná přehnaná modelkovská póza, prostě normální hezká hraničářka džungle.
Papouch je prima, líbí se mi hra světla, kompozice, listí. Nelíbí se mi krabice, na které holka sedí, je moc výrazná a přitom nijaká, moc pravidelná, svítivá...neladí. Něco decentnějšího, tmavšího by sedělo lépe. Dojem trochu kazí ruka s papouchem, je zas taková plastelínová, přitom u druhé ruky a zbylé holé kůže tenhle pocit není.
Obrázek se mi líbí, máš pravdu, Dormone, je škoda aby se na něj prášilo na disku. A jaké je srovnání myš x tablet? Píšeš o nezvyku, ale už to nějaká doba je, tak jaké jsou dojmy?

Ikonka uživatele Sccion    [pošta] NEW     2:37:57 23.12.2014

Papoušek Paragon

Věk při vzniku: 25
Program: MyPaint 1.1 + Gimp 2.6.8 pod Linuxem, změna - tablet

Toto je můj první obrázek kreslený tabletem a tedy jinou rukou, než jsem zvyklý. Odvykl jsem kreslit levou rukou a tužkoidním nástrojem, takže si vzpomínám na zápas s tabletem. Opět je to z archivu, vznikl někdy v lednu tohoto roku. Víceméně se jednalo o testovací obrázek a není úplně dokončený. Snad neurazí a asi bude lepší, když bude na netu, než aby hnil u mě na disku.

Dobrá, tohle už je větší klasika.

Podobná díla se popravdě komentují těžce. Ve velké části obrázku je vidět, že byl vytvořen s rozmyslem a opatrně tak, aby každý detail, světlo, a hmota seděly. Ve výsledku je to však podobný pocit, jako u Ascelliných děl co se detailnosti a komplexnosti týče. Obrázek má určité napětí, různorodost a práce s jednotlivými prvky je obdivuhodná. Ale jako celek se tak trochu utápí sám v sobě. Někde linie jsou použity, někde nejsou, část jednoho prvku je velmi ostrá a naopak jiná jeho část rozmazaná. Svým způsobem možná není od věci si říct, co má na obrázku vystupovat a co ne. Podle mého názoru by si ústřední postava zasloužila více vystoupit z pozadí. Dojem určité tajemnosti, která je vyvolána hrou se světlem není k zahození, ale osobně mi tak úplně nesedí k celkovému motivu - zkrátka, řečeno snad nejjednodušeji, nevím, jak se správně na obrázek dívat.

Ale buď jak buď, tuhle diváckou rozpačitost jsem pociťoval prakticky u každého Dormonova obrázku. Popravdě nevím, čím je vlastně vyvolaná, ale rozhodně to neznamená, že bych si ji neužil.
Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
13 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.028512001037598 sekund.
© 2002 - 2009 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách