www.Dracidoupe.cz


Galerie


Defekt
Defekt
Autor: Nathaka
Přidáno: 0:42:06 13.12.2014

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
Počet zobrazených příspěvků: 1-7 / 7
Ikonka uživatele Akiros    [pošta] NEW     6:53:29 09.01.2015
Defekt je super, hodně se mi líbilo i tažení u trpaslíků ve kterém hrál...

Ikonka uživatele Martel z Kantonu    [pošta] NEW     10:18:25 15.12.2014
Dobrý den,

jen ve stručnosti - moc se mi to líbí, nejradši bych to někam zapasoval do dobrodružství už kvůli tomu obrázku! :-D ... asi zkusím něco vymyslet. Opravdu pěkné.

Ikonka uživatele Nathaka    [pošta] NEW     21:37:22 14.12.2014
Ascella: I ty jedna lichotnice. Děkuji. Třeba budu, nedávno jsem tablet vytáhl z kufru a rozložil ho na stůl, tak uvidíme, jestli krom map, které musím udělat, nevznikne i nějaká ilustrace. ;)

Ikonka uživatele Ascella    [pošta] NEW     23:57:46 13.12.2014
První reakce: jů, Nathaka poslal obrázek, a pěkný, to mám radost!
Pak si přečtu,, že ho poslal proto, abych měla radost :-) Tak jo, povedlo se :-) Ale jestli tohle má být podpora amatérů, tak nevím, je to opravdu velmi velmi pěkné. Ba parádní.
Moc se mi líbí práce s černou barvou, krásně figurku prokresluje. Líbí se mi hliněná, zemitá barevnost. I ta rozmazanost je prima. Pařát je luxusní, podobně lesk na obrnění. Podobně jako Sccionovi mi přijde, vlastně mě hned uhodilo do očí, že hlava a tělo jsou ze dvou odlišných figurek. Stylem i propracovaností. Ale za sebe, taky mnohem větší pozornost věnuji tvářím a tělo je "doplněk" :-)
Opravdu zdařilé, milý Nathako. Škoda, že nekreslíš víc.

Ikonka uživatele Nathaka    [pošta] NEW     9:22:24 13.12.2014
No já nevím, Bionicle nikdy bůhvíjak nefrčeli ani v době své největší slávy. Ale je fakt, že ten jejich ikonický styl se dá rozpoznat i po letech. :)
Z toho samozřejmě vyplývá i to, o čem mluví Sccion, že ta helma je trochu oddělená od zbytku těla - původně vypadala jinak, neustále jsem ji překresloval, ale furt to vypadalo divně, tak jsem se nakonec naštval a dodělal tam tu bionicláckou - ale to už to zkrátka asi bylo jiným brushem nebo co já vím, tak to vypadá trochu jinak. Co už. :))

Díky za schválení a pochvalu.

Ikonka uživatele UnknowN    [pošta] NEW     3:22:28 13.12.2014
Jako bonus bych jen přidal, že tato konkrétní maska dle bionicle příběhu oplývá schopností vytvářet ochranný štít (což vím, neb si celkem živě pamatuji bionicle flashové adventury, které jsem pařívával na gymplu) ;-)

Ikonka uživatele Sccion    [pošta] NEW     0:51:35 13.12.2014

Defekt

současný věk autora: 23
věk autora v době vzniku obrázku: 21
technika: Tablet + PS
doba tvorby: Těžko odhadnout, cca. 2 hodiny?

o co go: Aby měla Ascella radost ("... jak ráda bych tu viděla další autory... stylovou rozmanitost, mile amatérskou neumělost a rezervy ale hlavně snahu, mám hodně ráda, když hráči kreslí své postavy a výjevy ze hry a monstra a tak vůbec, bez ohledu, že nikdo z nás není profík"), vylovil jsem z archívů Defekta. Defekt je moje hráčská postava v Ivrinově (druhém) doupěti, ve kterém se pohybujeme v prostředí trpaslíků.


A právě dva trpaslíci, Himl a Matylda, při svém prvním dobrodružství prohrabávali starý zapomenutý sklad a probudili tam starého důlního golema. Na otázku, proč je zavřený ve skladě, naklonil golem hlavu na stranu a bezelstně odpověděl: "Mám defekt." A vskutku.

Defekt je svérázný golem s vlastní hlavou a svobodnou vůlí, který je naprosto fascinovaný vším živým (a vlastně i neživým). Defekt je také velký pacifista. Přestože je suverénně nejsilnější postava v družině, je to právě on, kdo vždy horuje za diplomatické řešení (a když se zrovna Himl chová jako idiot, tak ho i vyjedná). Trpaslíci si na něj už tak nějak zvykli, ale kdykoliv se objeví kdekoliv jinde, je to samozřejmě trochu obtížné...

O příhodách trpaslíků a Defektových si můžete čas od času přečíst na stole Co vás potkalo v poslední hře? (ID 2321), kam Ivrin přidává většinu zpráv o odehrané hře.


Bonusovou otázku, "kdo pozná, odkud jsem obkreslil přilbu, má u mě po kalíšku" zkusím zodpovědět já, zneužívajíce právo redaktora. Dělám to částečně proto, že se mi nechce věřit, že bych už byl tak starý, Bionicle určitě má za sebou dlouhý vývoj a je i dnes velice populární.

Kupodivu nejen pro radost Ascelly budiž dílo schváleno. Je to dílko pěkné na pohled a dílo ze hry. Kam jinam s ním, když ne sem? Vcelku se mi zamlouvá řešení detailů a hliněná barevnost. Jedinou výtkou, kterou si zde v tuto nekřesťanskou hodinu dovolím je ta o hlavě. Nemluvím o použitém motivu, ale spíš o použité linii. Bohužel hlava, tím, že je obtažena daleko sytější konturou, vypadá skoro jako by nepřiléhala ke zbytku mírně rozmazané postavy.

Jinak ale nic proti tomu, obrázek je řádně vylepšen důkladným popisem, ze kterého bychom si někteří tvůrci, na které samozřejmě nechci nijak narážet ani jmenovat, mohli vzít příklad. :)
Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
6 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook


Vygenerováno za 0.62296104431152 sekund.
© 2002 - 2004 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách