www.Dracidoupe.cz
Fórum ¤  Ankety ¤  Chat ¤  Moudrá sova ¤  Soutěž O Hlavu Zlatého Draka ¤  Co je to Dračí Doupě? ¤  Tvůrci a Redakce ¤  Uživatelé ¤  Dračí líheň ¤  Novinky ¤  Čekající díla ¤  Dračí manuál ¤  Otázky a Odpovědi ¤  Vyhledávání ¤  Rekordy a statistiky
Chat
Moudrá sova
Dobrodružství
Hřbitov
Fórum
Články
Rozvoj DrD
Bestiář
Předměty
Kouzelník
Kouzelník
Alchymista
Alchymista
Válečník
Hraničář
Hraničář
Zloděj
Nová povolání
Nové rasy
Dovednosti
Downloady
Galerie
Fotogalerie
Linky
Seznamka
Inzerce

Such-Darské karty
Such-Darské karty
Autor: Ascella
Přidáno: 17:04:17 08.01.2014

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
Počet zobrazených příspěvků: 1-2 / 2
Ikonka uživatele UnknowN    [pošta]      18:00:19 08.01.2014
(Toto se líbí uživateli "Ježek - Požírač Poražených") ;-)

Hodnotit se neodvážím - možná si jen tak lehce zasouhlasím se Sccionem v tom, že drobné prosvětlení kolem postav (nebo prostě světlejší pozadí) by jim dalo lépe vyniknout.

Ikonka uživatele Sccion    [pošta]      17:27:20 08.01.2014

Such-Darské karty

Doba vzniku: několik hodin (necelá hodina na kartu)
Technika: tužka, vodovky, centropen

Říkám si, že jsem již dlouho ničím nepřispěla a protože poslední dobou tvořím jen a pouze karty výraznějších účastníků arény z řad NPC, mohu ukázat jenom ty. Poslední dobou mi trvají čím dál déle aniž bych si byla jistá, že se to pozná na výsledném dojmu (vždycky si to dovedu shodit tím, že erb prostě pravidelný nenakreslím seč se snažím…).

Tedy část edice „Such-Dar B2“ k nahlédnutí. Trocha vysvětlení tajemných doplňků: velký erb dole je třída protivníka v aréně – znázornění toho, jak je dobrý, jak moc se ho hráči mají bát, jak moc si vážit že ho porazí, nebo stydět, že s ním vypadnou :-) Značka v pravém dolním rohu je povolání, v levém rasa/národ. Jsou dávány spíš ze zvyku a tradice, když to samé je napsáno dole slovy…záměr byl naučit hráče značky, aby se vyznali ve svých trofejních listech. Menší erb v pravém horním rohu je obvykle znakem místa pořádání, Such-Dar je trochu zvláštní v tom, že tam je úroveň arény, které je přiděleno patronství jednoho ze čtyř Such-Darských klanů (zde třetí Gekon) a pátá nejvyšší aréna je symbolicky „všech klanů, které porazily kdysi pátý klan - Fénixe“-tedy poněkud zjednodušeno pro účel značky z 21 na 4 (Lev, Vlk, Můra, Tajpan).

A slušné uvést, že Gen-Sil má vzor v jednom z obrázků od profesionálů na mém disku, sama bych perspektivu halapartny nedala, autora a původ ilustrace neznám. A pochopitelně i rysovi a štírovi stály modelem fotky zvířat.

Dle mého tu kvalitativní posun je, jen možná nedokážu přesně definovat, v čem spočívá. Jedná se o dílo již mírně protřelé a obsahuje znovu všechny znaky, které můžu opět vyzdvihnout - je to barevné, jednoznačně odlišené, v jistém smyslu i použitelné a každý bojovník je jiný, byť odlišnosti spočívají více v postojích a ne v rozlišení dosti stylizovaných tváří. Myslím tedy, že nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že jsme rádi za další rozšíření řady Ascelliných karet.

Z konkrétních bojovníků je mým jednoznačným favoritem (nepříliš překvapivě) Gen-Sil a to především díky mnohem dynamičtějšímu ztvárnění, než ostatní postavy. Halapartna se sice mírně rozjíždí, ale nic to nemění na vyvolaném působivém dojmu. A vždy je pěkné vidět, když autor zkouší něco nového.

Z možných připomínek by možná stálo za vyzkoušení ještě o stupeň zvýšit zvýraznění postav proti pozadí. Tím, že je tmavé a bojovníci jsou ohraničeni tmavou linií a mnohdy mají jejich šaty podobný tón použitých barev, bylo by možná vhodnější ponechat kolem nich světlejší "auru", která by je víc vymezila vůči tmavosti. Ono světlo tak vlastně funguje i v praxi, pokud vezmeme vlas a dáme ho proti bílé stěně, vidíme ho jako černý, ale proti tmavému pozadí vystupuje světleji.

I dva poslední obrázky, Hach-Bur a Dřištěj by tomu odpovídaly. Hach-Bur díky svým světlým vlasům skvěle vystupuje, štír se naopak ztrácí a Dřištěj splývá s pozadím snad nejvíce ze všech, až na jeho světlý (a krásně propracovaný) štít.

Zkrátka, když jde o stylizaci, navíc v takovéto míře, nebál bych se hrát to vyloženě na efekt. :)
Aktuality

Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo
--
5 přihlášených uživatelů.
uživatelů je na chatu.


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold

Novinky
Fórum ¤  Chat ¤  Moudrá sova ¤  Soutěž O Hlavu Zlatého Draka ¤  Co je to Dračí Doupě? ¤  Tvůrci a Redakce ¤  Uživatelé ¤  Dračí líheň ¤  Novinky ¤  Čekající díla ¤  Dračí manuál

Vygenerováno za 0.24664616584778 sekund.
© 2001-2007 Almad, James Timqui a Tomash, design © 2001 by Lightbringer.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.