www.Dracidoupe.cz
Fórum ¤  Ankety ¤  Chat ¤  Moudrá sova ¤  Soutěž O Hlavu Zlatého Draka ¤  Co je to Dračí Doupě? ¤  Tvůrci a Redakce ¤  Uživatelé ¤  Dračí líheň ¤  Novinky ¤  Čekající díla ¤  Dračí manuál ¤  Otázky a Odpovědi ¤  Vyhledávání ¤  Rekordy a statistiky
Chat
Moudrá sova
Dobrodružství
Hřbitov
Fórum
Články
Rozvoj DrD
Bestiář
Předměty
Kouzelník
Kouzelník
Alchymista
Alchymista
Válečník
Hraničář
Hraničář
Zloděj
Nová povolání
Nové rasy
Dovednosti
Downloady
Galerie
Fotogalerie
Linky
Seznamka
Inzerce

Dante v Nebi
Dante v Nebi
Autor: anarion
Přidáno: 15:17:24 09.06.2013

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
Počet zobrazených příspěvků: 1-7 / 7
Ikonka uživatele anarion    [pošta]      14:17:01 22.07.2013
Tak jsem konečně nahrál tyto linoryty na Rajče, kde se na ně můžete kouknout bez ořezu a v malinko lepším rozlišení. Snad se budou líbit.

http://kuc.cz/hs3nvp

Exercitium seu consuetudinem, ut inter antiquos Lacedaemoniorum et Cretensium, comedere main farinam diei simul in publico ad confirmandos sociali et politica vincula.

Ikonka uživatele Agganist    [pošta]      18:08:29 19.06.2013
A aká je celková veľkosť? Ja používam imageshack.us (free acc do 10mb), ale ak by to nešlo, môžeš využiť služieb nejakej z virtuálnych úschovní (napr. uloz.to).

Ikonka uživatele anarion    [pošta]      12:24:14 17.06.2013
Agganist: Bohužel rajče mi takovou velikost nebere. Nápady? .o)

Ikonka uživatele Agganist    [pošta]      19:32:22 16.06.2013
Tá brána je úchvatná, so všetkými tými tvarovanými časťami. Celkom by sa mi hodilo k tomuto typu aj nejaké ozdobné klopadlo, hoc aj len v tvare kruhu.
Čo ma však celkom prekvapilo, sú tehly, teda skutočne hmatateľné steny, po bokoch brány, nad ňou aj po Danteho ľavici. Tak nejak mi to k tomu nesedí, keď už sa pohybuje v tých oblačných priestoroch, čomu napovedá aj objekt, z ktorého vychádza žiara.
Síce to nebol prvý bod, na ktorom spočinul môj pohľad, upútalo ma pozadie, ktoré mi z nejasných príčin pripomína páperie, azda krídla anjelov?
Som trochu sklamaný, že sa do finálneho obrázku nedostal ani Vergílius, resp. Smrtka, alebo (už príbehovo) Beatrice, ale stále verím, že čaká niekde za bránou.

Hodnotiac teda cyklus ako celok by som môj hlas dal Očistcu, pretože na mňa pôsobí najdynamickejšie, má ten poriadny živý drajv, na ktorom najviac vnímam emócie postáv. A je tam úžasne zobrazená žiara, na to netreba zabúdať. :)

Pekné práce, všetky tri. Dúfam, že sa nám dostane sľubovanej fotky celého cyklu pospolu, kde by bolo vidieť aj ich rámčeky. :)

Ikonka uživatele Plž    [pošta]      7:39:17 11.06.2013
Nejhezčí obrázek z celého cyklu. Na první pohled je jiný a do cyklu nezapadá. Poprvé zde jako ústřední motiv na který padne při prvním pohledu zrak není postava ale brána. Obrázek má perspektivu a hloubku první pohled moc pěkný.

A k druhému pohledu. Na druhý pohled mě trošku zarazila vzdálenější noha. Vím proč je udělaná tak jak je ale na druhou stranu mě trošku praštila do očí což asi záměr nebyl. Jsou také vidět nerovnosti na přímých linkách brány i těch zakroucených, což v detailech trošku vadí. Nicméně tohle jsou jen detaily které rozhodně nezkazí dojem z dílka jako takového.

Plž

Ikonka uživatele anarion    [pošta]      2:07:12 11.06.2013
Už mám. Jak jsem psal v úvodní kritice, jedná se o tři grafiky ;-)

Můžeš prožívat :)

Ikonka uživatele Sccion    [pošta]      15:18:47 09.06.2013

Dante v Nebi

Technika: Linoryt
Doba vzniku: Pár hodin na katedře Grafiky u Mgr. Lubomíra Netušila
Co má vlastně obrázek vyjadřovat: Jedná se o jednu ze 3 ilustrací, pro Božskou Komedii (Divine Comedy) od italského velikána Dante Allighieriho. Třetí a poslední z cyklu: Dante v Pekle, Dante v Očistci a Dante v Nebi.

Co se týče použitelnosti, myslím si, že téma, námět a hlavně zpracování jsou v této, ale i dalších grafikách tak všestranné a nekonkrétní, že se dají bez problémů použít i do Dračího Doupěte.

Zdejší scéna má znázorňovat Danteho, jak vstupuje k bráně nebeské. V tomto linorytu jsem se asi co nejvíce vzdálil od Danteho myšlenky.

s úctou
anarion


Tedy do třetice všeho dobrého.
Výjev je dost odlišeno od předchozích dvou, což je podle mě dobře. V tomto případě je největší čitelnou změnou prostorovost, která zde jednoznačně vystupuje do popředí a je velmi dobře ztvárněna. Celkově obzvlášť oceňuji architektonickou část díla, u kterého bych si snad jen všiml drobného zádrhele u napojení brány na kámen. Brána se mi obzvlášť zamlouvá, nejvíc přitahuje moji pozornost - mimochodem, z něčeho vychází, nebo je to čistě tvé rozložení?

U postavy zaujala především draperie, která mi mimo jiné připomněla některá starší Piomova díla. Původně jsem chtěl říct, že je zajímavá, ale pak jsem si vzpomněl na poučku, že to se o vizuálních dílech neříká a napadlo mě slovo zvláštní, jenže to mi zase přišlo, jako bych o tom říkal, že je to divné. Ačkoliv to tak nějak vyjadřuje mé pocity z ní, možná by měla být víc jednolitá a táhnout se v ucelených liniích podél celého těla spíš, než být takto rozčleněná. Na druhou stranu splňuje účel, protože jednoznačně vyděluje postavu ze scény.


Na Dantem mě ještě zaujalo, že přechází po schodech spíše ze strany na stranu a ne přímo, což by se mi sice možná zdálo o něco přirozenější, ale nakonec bych řekl, že tento způsob je lepší volbou, protože je méně statičtější.


Zkrátka, celkově dobrá práce. A za mě osobně asi nejpřitažlivější z celého cyklu.
Aktuality

Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo
--
5 přihlášených uživatelů.
uživatelů je na chatu.


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold

Novinky
Fórum ¤  Chat ¤  Moudrá sova ¤  Soutěž O Hlavu Zlatého Draka ¤  Co je to Dračí Doupě? ¤  Tvůrci a Redakce ¤  Uživatelé ¤  Dračí líheň ¤  Novinky ¤  Čekající díla ¤  Dračí manuál

Vygenerováno za 0.49166083335876 sekund.
© 2001-2007 Almad, James Timqui a Tomash, design © 2001 by Lightbringer.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.