www.Dracidoupe.cz
Fórum ¤  Ankety ¤  Chat ¤  Moudrá sova ¤  Soutěž O Hlavu Zlatého Draka ¤  Co je to Dračí Doupě? ¤  Tvůrci a Redakce ¤  Uživatelé ¤  Dračí líheň ¤  Novinky ¤  Čekající díla ¤  Dračí manuál ¤  Otázky a Odpovědi ¤  Vyhledávání ¤  Rekordy a statistiky
Chat
Moudrá sova
Dobrodružství
Hřbitov
Fórum
Články
Rozvoj DrD
Bestiář
Předměty
Kouzelník
Kouzelník
Alchymista
Alchymista
Válečník
Hraničář
Hraničář
Zloděj
Nová povolání
Nové rasy
Dovednosti
Downloady
Galerie
Fotogalerie
Linky
Seznamka
Inzerce

Dante v Očistci
Dante v Očistci
Autor: anarion
Přidáno: 22:40:53 02.06.2013

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
Počet zobrazených příspěvků: 1-5 / 5
Ikonka uživatele anarion    [pošta]      14:16:48 22.07.2013
Tak jsem konečně nahrál tyto linoryty na Rajče, kde se na ně můžete kouknout bez ořezu a v malinko lepším rozlišení. Snad se budou líbit.

http://kuc.cz/hs3nvp

Exercitium seu consuetudinem, ut inter antiquos Lacedaemoniorum et Cretensium, comedere main farinam diei simul in publico ad confirmandos sociali et politica vincula.

Ikonka uživatele Agganist    [pošta]      16:19:45 16.06.2013
Dovolil by som si povedať, že tá ruka za kosou vôbec nemusela byť, mohla byť pri tele ako tá druhá.
Žiara je znázornená perfektne, no prečo sa zase na jednom mieste z nejakého dôvodu utína (vinie sa to od Danteho hlavy hore)? Vyzerá to trochu ako nápis, len ho neviem rozlúštiť.
Každopádne sa mi to páči, myslím, že viac než peklo. Asi nebudem celkom minimalista, ale skutočne sa mi páči tá žiara. Vôbec by mi nevadilo, ak by sa ocitla na nejakom samostatnom obrázku, napríklad obklopujúca vzácny artefakt. Hmm? :)

Ikonka uživatele anarion    [pošta]      3:17:04 10.06.2013
V podstatě ano. U Danteho jsem chtěl zachovat hlavně tu nevinnost, ale u Duše vidět její utrpení... i když ta nesourodost spíše odrazuje, než přitahuje ;-)
Baru na vědomí.

Ikonka uživatele Plž    [pošta]      8:30:47 03.06.2013
Neumím kreslit postavy a obdivuji všechny kteří se do nich pustí. Na první pohled působí obrázek velmi pěkně ale druhý pohled je už trošku horší. Připadá mi jako by jednotlivé postavy výjevu kreslil (nebo spíše řezal) pokaždé někdo jiný. Duše je nádherná postava s dynamikou a výrazem a oproti tomu působí smrt kreslená čelně jako dětská kresba.

Ale prosím neberte to jako nějakou krutou kritiku. Já sám bych něco podobného nestvořil.

Plž

Ikonka uživatele Sccion    [pošta] reputace: 1
anarion: +1
     23:09:31 02.06.2013

Dante v Očistci

Technika: Linoryt
Doba vzniku: Pár hodin na katedře Grafiky u Mgr. Lubomíra Netušila

Co má vlastně obrázek vyjadřovat: Jedná se o jednu ze 3 ilustrací, pro Božskou Komedii (Divine Comedy) od italského velikána Dante Allighieriho. Druhou z z cyklu: Dante v Pekle, Dante v Očistci a Dante v Nebi. Další grafiky dodám s časovým rozestupem.

Co se týče použitelnosti, myslím si, že téma, námět a hlavně zpracování jsou v této, ale i dalších grafikách tak všestranné a nekonkrétní, že se dají bez problémů použít i do Dračího Doupěte.

Zdejší scéna má znázorňovat Danteho, jak prochází Očistcem. Scénku jsem provedl ještě více nekonkrétněji a spíše jsem jen tak dal tušit divákovy o co by tak mohlo jít, nebo ho i nechat tápat, než že by jsem znázorňoval něco konkrétního. Snad to pro Vás nebude moc rušivé.

s úctou
anarion

Vida vida. Tohle už je poněkud jiná káva. Nutno podotknout, že nebýt informován názvem obrázku, tipl bych si toto na peklo. Ta roztříštěnost a určitá chaotičnost je něco naprosto odlišného od té, řekněme čistoty a jednoduchosti pekla, kterou jsme už měli možnost vidět. Ta roztrhaná scéna však dodává obrázku na daleko větší dynamičnosti. To jednoznačně pomáhá i proto, že toto dílo má i nesporně složitější děj a výpověď. Dante upřímně prosící za duši zemřelého člověka, který prochází místem, kde se prolíná princip pekelného ohně a očistné vody. Z mého pohledu takto čitelné musím ocenit scénu, která se přede mnou odehrává. Moc pěkné.

Jsou dvě věci, které mi mírně zážitek kazí. Ta první má jednoduché jméno: Kosa. Zdá se mi, jako by do celého obrázku nepatřila či do něj byla přidána až dodatečně. Jak její násada, tak čepel zastiňují postavu tam, kde by podle mě naopak na ni měl být dobrý výhled (obzvlášť levá ruka se tam poněkud ztrácí, což je škoda, protože je tak částečně zastíněno, že ji drží smrtka).

Druhá věc, která mě trochu zaráží je oříznutí pravé strany obrázku, kde jako bych tušil, že výjev pokračuje dál a volně přechází do další scény. Zleva je obrázek jasně ohraničen, ale zprava mi tam zkrátka něco chybí.

Celkem vzato je tam hloubka i sdělení, za mě tedy rozhodně spokojenost... a už teď jsem zvědavý na nebe.

Exercitium seu consuetudinem, ut inter antiquos Lacedaemoniorum et Cretensium, comedere main farinam diei simul in publico ad confirmandos sociali et politica vincula.
Aktuality

Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo
--
5 přihlášených uživatelů.
uživatelů je na chatu.


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold

Novinky
Fórum ¤  Chat ¤  Moudrá sova ¤  Soutěž O Hlavu Zlatého Draka ¤  Co je to Dračí Doupě? ¤  Tvůrci a Redakce ¤  Uživatelé ¤  Dračí líheň ¤  Novinky ¤  Čekající díla ¤  Dračí manuál

Vygenerováno za 0.42082095146179 sekund.
© 2001-2007 Almad, James Timqui a Tomash, design © 2001 by Lightbringer.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.