www.Dracidoupe.cz
Fórum ¤  Ankety ¤  Chat ¤  Moudrá sova ¤  Soutěž O Hlavu Zlatého Draka ¤  Co je to Dračí Doupě? ¤  Tvůrci a Redakce ¤  Uživatelé ¤  Dračí líheň ¤  Novinky ¤  Čekající díla ¤  Dračí manuál ¤  Otázky a Odpovědi ¤  Vyhledávání ¤  Rekordy a statistiky
Chat
Moudrá sova
Dobrodružství
Hřbitov
Fórum
Články
Rozvoj DrD
Bestiář
Předměty
Kouzelník
Kouzelník
Alchymista
Alchymista
Válečník
Hraničář
Hraničář
Zloděj
Nová povolání
Nové rasy
Dovednosti
Downloady
Galerie
Fotogalerie
Linky
Seznamka
Inzerce

Dante v Pekle
Dante v Pekle
Autor: anarion
Přidáno: 23:40:04 28.05.2013

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
Počet zobrazených příspěvků: 1-8 / 8
Ikonka uživatele anarion    [pošta]      14:16:09 22.07.2013
Tak jsem konečně nahrál tyto linoryty na Rajče, kde se na ně můžete kouknout bez ořezu a v malinko lepším rozlišení. Snad se budou líbit.

http://kuc.cz/hs3nvp

Exercitium seu consuetudinem, ut inter antiquos Lacedaemoniorum et Cretensium, comedere main farinam diei simul in publico ad confirmandos sociali et politica vincula.

Ikonka uživatele anarion    [pošta]      3:14:35 10.06.2013
Ten rám je bohužel malinko křivě oříznutej. Co nevidět Ti na to odpovím odkazem na Rajče, kde to budeš vidět celé .o)

Ikonka uživatele Andokajn    [pošta]      2:06:44 09.06.2013
Vzhledem k tomu, že jsem několikrát ryl linoryt mohu usoudit, že to máš opravdu pěkné... nemáš tam ožďupky a máš to takové hezky rovné...

ta linka mezi čímci za měsícem a plameny je márně rušivá to je pravda, ale postavy jsou velice pěkné... sloupy a most také, jen ty plameny mi příjdou... takové... bez života, ale stejně jak už psal Plž... asi bych něco takového udělat nedokázal... :-) už je to nějaký pátek co jsem pryč z výtvarky a jaksi to vyšlo z ruky :-)

pěkná práce...

jinak co tě vedlo k tomu tam dávat ten rám? a ještě k tomu aby něco rám přečuhovalo?

Ikonka uživatele Plž    [pošta]      8:20:12 03.06.2013
Obrázek na mě působí v detailech velmi pěkně. Jediné co mi na tom vadí je optické rozdělení obrázku na dvě půlky. Proč část s plameny a sloupy končí vodorovnou linkou? Proč slunce, měsíc, nebo co je ta koule je dole uříznutá?

Propojením té koule do části s plameny a třeba i prodloužení pat mostu trošku dolu by tohle optické rozdělení určitě setřelo.

Takto jak je to nakreslené mi to spíše připadá jako dva obrázky dané tématicky k sobě a ne jako jeden celek.

Ale na druhou stranu klobouk dolů mě by podobná věc trvala asi hodně dlouho a to ještě jestli bych vůbec byl něčeho takového schopen.

Plž

Ikonka uživatele Agganist    [pošta]      12:44:15 02.06.2013
Ahá, takže plamene sa šíria aj za hranice rámu? Interesantné.
Nuž, dúfam, že nemám z nejakého dôvodu halucinácie, ktoré by spôsobili, že danú vetu vidím len ja. Veď si ju napísal aj ty: "Exercitium seu consuetudinem, ut inter antiquos Lacedaemoniorum et Cretensium, comedere main farinam diei simul in publico ad confirmandos sociali et politica vincula."

Ikonka uživatele anarion    [pošta]      21:52:01 01.06.2013
Tedy ano. Doprovázel ho Vergilius, ale já jsem to pro dramatičnost a aby to bylo i malinko do Drd hodil na Smrtku. Respektive ona ho nemusí přímo provázet. Jen mu třeba něco ukazuje.

Co se týče té bílé plochy. Nejdřív jsem si řekl že tam něco dám a asi jsem i měl. Ale lino už bylo prořezané, tak to bohužel dopadlo, jak to dopadlo :D

Co se týče té "plaňky dole" je to část rámečku. Ono to v tom ořezu tak vidět není. Každopádně mě napadlo, že až pošlu všechny 3 obrázky, hodím asi odkaz na Rajče, kde budou všechny 3 obrázky v rozlišení mnohem větším ;-)

Exercitium seu consuetudinem, ut inter antiquos Lacedaemoniorum et Cretensium, comedere main farinam diei simul in publico ad confirmandos sociali et politica vincula.


Ps. O jakém textu to mluvíš? ;-)

Ikonka uživatele Agganist    [pošta]      14:11:34 01.06.2013
Ako vášnivý čitateľ si neodpustím - nesprevádzal Danteho v Pekle Vergílius?
Veľmi sa mi páči Mesiac (snáď som ho identifikoval správne) za postavami. Dokonca sa mi zdá, akoby to bol odraz Luny na hladine nejakej vodnej plochy (rieky Styx?), vďaka tým pekným čiaram.
Čo ma na obrázku trochu ruší (a akosi neviem prísť na to, čo to znázorňuje) je biela časť za plameňmi a stĺpmi. Zároveň mi uniká význam bieleho obdĺžnika, ktorý je umiestnený pod plameňmi. Ak to malo byť drevo na oheň, prečo tam toho nie je viac?
Možno by som uvítal do pozadia (najlepšie k plameňom) čosi z osadenstva kruhov Pekla - črty znetvorené bolesťou, či smutné tváre hľadiace na putujúcich.
Postavy sú spravené geniálne - drobný človek proti ohromnému kolosu, skôr ako nehmotný duch než živý človek, v sprievode Smrti, ktorá odhaľuje tajomstvá svojho kráľovstva. Rozhodne to má silnú atmosféru, ktorá mňa, diváka, dokáže vtiahnuť do deja.

Mimochodom, našiel by sa preklad tej latinskej pasáže pre tých, ktorí ešte neprenikli do tajov tohto vznešeného jazyka? Vopred ďakujem.

Ikonka uživatele Sccion    [pošta]      0:07:56 29.05.2013

Dante v Pekle

Současný věk autora: 22 let
Věk autora v době vzniku obrázku: 22let
Technika: Linoryt
Doba vzniku: Pár hodin na katedře Grafiky u Mgr. Lubomíra Netušila
Co má vlastně obrázek vyjadřovat: Jedná se o jednu ze 3 ilustrací, pro Božskou Komedii (Divine Comedy) od italského velikána Dante Allighieriho. První z cyklu: Dante v Pekle, Dante v Očistci a Dante v Nebi. Další grafiky dodám s časovým rozestupem.

Co se týče použitelnosti, myslím si, že téma, námět a hlavně zpracování jsou v této, ale i dalších grafikách tak všestranné a nekonkrétní, že se dají bez problémů použít i do Dračího Doupěte.

Zdejší scéna má znázorňovat Danteho, jak prochází peklem s doprovodem Smrti. Pro tématickou stylizaci a obecně poutavější prostředí, jsem scénu doplnil antickými ruinami, které zespodu ožehává pekelný plamen.

Na požádání mohu dodat obrázek i v mnohem lepším rozlišení, avšak z hlediska úsporu místa na serveru a také faktu, že server jako takový nedokáže nahrát obrázky s větší velikostí, jsem se rozhodl pro celkovou kompresi díla. Snad se bude líbit.

Ps. Sccion mi pomohl s ořezem, tímto mu děkuji ;-)

s úctou
anarion

Božskou komedii jsem si kdysi vzal do ruky a začal číst, žel až do pekla ji nedočetl. To jsem celý já, jak je někde peklo, moc se tam nehrnu. ;)

Nutno říct, že o linorytu opravdu vím dost málo, kromě snad toho, že se ryje tím ostrým koncem. Zčásti mě proto zamrzí, že kupříkladu jen těžko oceňuji jemné šrafování na mostě či antických sloupech. Na druhou stranu se podle mě jedná o nejvydařenější prvek, protože celému obrázku dodává hloubku, kterou například ne tak zcela vytváří kruhovité pozadí. Obzvlášť řešení sloupů se mi líbí, několik prostých linek a ploch a je přitom už na první pohled jednoznačně patrné, že se jedná o válec. Povedené. A podobně i most působí díky šrafuře plasticky a i plamenů je patrné odstupňování a vytvoření prostoru.

Možná i proto bych o to víc ocenil, kdyby byla prostornost věnována i ústředním postavám, které jsou jinak poměrně dost ploché. Vlastně je to poměrně zajímavé - obrázek na mě působí velmi dobře ve svém celku, ale v jednotlivých detailech už se hlásí nespokojený hlásek (mnohdy to u mě bývá přesně opačně, zaměřím se na několik detailů a příliš nevnímám celek). Pochválil bych proto kompozici a celkově způsob rozčlenění jednotlivých prvků - nic nesplývá (a že by mohlo) i přesto, že například sloupy přesahují do sousedního výjevu, vše má své jasně dané místo. Je to čisté a jednoduché. Pravda, místy na mě přece jen až moc jednoduché, ale co už.

Děkuji za dílo a pro každé další přeji dostatek trpělivosti a chirurgicky pevnou ruku.

Exercitium seu consuetudinem, ut inter antiquos Lacedaemoniorum et Cretensium, comedere main farinam diei simul in publico ad confirmandos sociali et politica vincula.
Aktuality

Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo
--
5 přihlášených uživatelů.
uživatelů je na chatu.


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold

Novinky
Fórum ¤  Chat ¤  Moudrá sova ¤  Soutěž O Hlavu Zlatého Draka ¤  Co je to Dračí Doupě? ¤  Tvůrci a Redakce ¤  Uživatelé ¤  Dračí líheň ¤  Novinky ¤  Čekající díla ¤  Dračí manuál

Vygenerováno za 0.58859705924988 sekund.
© 2001-2007 Almad, James Timqui a Tomash, design © 2001 by Lightbringer.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.