www.Dracidoupe.cz


Galerie


Kostěný golem
Kostěný golem
Autor: Ascella
Přidáno: 22:54:43 06.04.2013

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
Počet zobrazených příspěvků: 1-7 / 7
Ikonka uživatele Ascella    [pošta] NEW     13:12:48 10.04.2013
Agganist: Děkuji převelice, vypadá to o dost líp ;-)

Stoupa: Díky, bezva tip... vidíš, jednoduchý nápad, geniální použitelnost i na těch starých krámech...a ani omylem by mě to nenapadlo. Beru si k srdci ;-)

Ikonka uživatele Stoupa    [pošta] NEW     2:34:47 09.04.2013
Ascella: Hele, ono je dobrý, když něco nakresíš, když před odesláním různě pošteluješ jas a kontrast do extrémů sem a tam, a sleduješ, jestli tam někde nevylezou ěnjaký chyby, který jinak nejsou vidět kvuli nastavení monuitoru. A vrátíš to pak do původního stavu, když je to ok. Dělá se to tak běžně, když máš někde velkou bílou plochu a víš, že na svym monitoru všechny odstvíny nevidíš. :) Viz třeba test http://www.lagom.nl/lcd-test/white.php

Jinak kresba je to fajn. Je to docela na hrubo, ale to je dobře, protože je to díky tomu svěží. Má to svěžest, která mi často tak hrozně chybí u Scciona. Dobrý to je.

Ikonka uživatele Agganist    [pošta] NEW     19:52:53 08.04.2013
Snáď bude k úžitku a nijak som neponičil krásy pôvodného diela. Pri pravom kolene je možné vidieť kúsok "vygumovanej" kosti, žiaľ, taký bol aj originál. Ale to je len detail, zvyšok by mal byť (dúfam) v poriadku.

http://img42.imageshack.us/img42/9086/ascellagol emretus.jpg

Ikonka uživatele Ascella    [pošta] NEW     17:33:27 08.04.2013
Stoupa má pravdu. Problém se dá nazvat „Mám monitor“. Funguje na dobré slovo, čudlíků se bojím dotknout, páč pak tam v jednom kuse naskakuje otravná vylaďovací tabulka, zapínám ho připojením do sítě… Opravdu jsem šmouhy neviděla. Zjevně problém došel tak daleko, že na příští obrázky se budu muset kouknout u někoho z kamarádů nebo to nejprve postnout do sovy.
Kdybyste to někdo dokázal vyretušovat a dát na to odkaz, byla bych vděčná…hádám že pro vás, co jste s grafickou technikou kamarádi by to mohla být otázka pár minut.

Lebky na originále jsou modře vytónované pastelkami. Při skenu najednou bylo modré a strakaté všechno (pozadí je normální bílý papír), tak jsem to chvíli odmazávala v corelu photopaintu funkcí rozmazání. Díky blbému nastavení monitoru jsem neviděla šmouhy, co mi u toho vznikly. A předložím sem nehoráznou prasečinu.

Kresba nemá jinou ambici, než obohatit hru, ukázat zajímavou nestvůru.

Ikonka uživatele Dakeyras    [pošta] reputace: 1
anarion: +1
NEW     9:58:16 07.04.2013
Modré lebky jsou cílené, řekl bych, ale modré pozadí podle mě vzniklo špatným nastavením bílé při scanu/focení, protože ta guma je vidět jako právě neutrální čmárání do té modré. Dobře je to vidět, z podhledu (úhel pohledu na monitor změní barevnost a zvýrazní to. A ještě lépe to bude vidět, pokud se to invertuje. Stoupa asi použil zase extra přesaturování.

Tak ale mimo techniku digitalizace: Moc hezky provedeno. Malá prohlídka do světa anatomie, kde jsou znázorněny všechny různé kosti a kosterní soustavy a takřka nic nic neodpovídá umístnění - hlava z hrudního koše, Jedna ruka z pánve, další z polámaných žeber, ... golemek jak se patří.

Ikonka uživatele Stoupa    [pošta] NEW     23:06:39 06.04.2013
Jn, kolem je to šmouhatý docela nehezky.
http://www.imagehosting.cz/images/kostrasmou.jpg
Tipuju, že to Ascella neviděla, páč má blbě nastavenej monitor.

Ikonka uživatele anarion    [pošta] reputace: 1
Sccion: +1
NEW     22:54:57 06.04.2013

Kostěný golem


Autor: Ascella
Technika: tužka, centropen, pastelky
Ilustrace z bestiáře, jejímž jediným cílem je povzbudit hráčům fantasii a ulehčit si popisu. Když bojujete s nemrtváckou hordou a tápete čím ji pro vyšší úrovně doplnit, kostěný golem může dobře posloužit. (Kdoví, třeba ho nakonec dám i do zdejšího Bestiáře, nemrtvých není nikdy dost ;-) )A začnu dnes velice netradičně. A totiž nad čím jsem dumal, když jsem obrázek otevřel :D
...
Tak kostěný golem jako název sliboval už sám o sobě poměrně odvážnou podívanou a když jsem přelétl autora, kterým již nebyl nikdo jiný než samotná Ascella, sliboval obrázek i hezkou podívanou a kvalitu prověřené umělkyně :o) Každopádně po otevření a delším koukání na tohohle fešáka mi nedalo pozadí. Zdálo se mi modré. Pak jsem kouknul na koloraci lebek a zjistil, že je taky modrá. Tedy je to úmyslně? Možná... vadila by tomu tak moc bílá, nebo lehce nažloutlá? (klasika).
Možná. Každopádně se mi ta modrá moc nezdála, páč nebyla jednolitá, a při bližším přiblížení jsem zjistil, že to jsou snad šmouhy, nebo nějaký efekt. Jelikož teď dělám bakalářku v Photoshopu a Ilustratoru, bylo by to hned hotový mohlo to být možné vysvětlení. Hned to začlo mít jiný náboj.
No jo, pak jsem si ale vzpoměl, že Ascella moc do Photoshopu hrrr není a tak to nejspíš budou šmouhy. I když je zvláštní že neovlivnili kresbu. No... no prostě mi to nedá spát a musím se zeptat se. Možná to jsou stopy po gumování v Photoshopu, nebo Gimpu, avšak guma je vzala na jinou barvu ;-)
Ale to jen tak pro zasmání, pro autorku :o)

Ke Golemovy mám opět jenom chválu. Je to krásná potvůrka, hezky propracovaná, nápad výbornej a provedení jakbysmet. Těší mě, že neděláš jenom v jednom stylu a i tato kresba, která dýchá rychlou, přec povedenou skicou má něco do sebe. Aneb když to všechno štymuje, tak to všechno štymuje a tady to štymuje teda parádně. Odpusťe mi slovní vatu :D
Každopádně modrá kolorace je fest parádní a má styl a ke kresbě se hodí. Snad jen, že je to malinko statické. Kostlivec je opravdu v pohybu a zobrazen je, řekl bych i správně, ale vypadá to, jakoby v pohybu zamrznul. Jednoduše to, že je zcela z profilu (pro zobrazování pohybu né moc ideální pohled), a že obraz nemá pozadí, od kterého by se energie/pohyb mohl odrazit, může to pak působit strnule. A ve stejném stylu, už jenom pár linkama nějaké to pozadí měkčí tužkou, aby neupoutávalo moc pozornost, ale jenom doplnilo, by mohlo být fajn.

Tak i tak je to skvělá práce a já se moc těším na další dílka :o)

Ps. Tady jde vidět jak je i počítačová úprava poměrně důležitým krokem (nic proti, je to parádní kresba :o)
s úctou
anarionSoutěže
O Hlavu Zlatého Draka


Novinky
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
6 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
Limit (minut):
15 | 45
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.64426302909851 sekund.
© 2002 - 2005 Almad, James Timqui a Alcator design © 2002 - 2005 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována,
publikována ani jinak využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků. Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu.