www.Dracidoupe.cz


Galerie


Už to nestihnu
Už to nestihnu
Autor: Dormon
Přidáno: 19:55:48 13.12.2012

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
Počet zobrazených příspěvků: 1-6 / 6
Ikonka uživatele Dormon    [pošta] NEW     1:16:58 07.04.2013
Děkuji za schválení a děkuji za komentáře. Nečekal jsem, jaké to vyvolá reakce.
Tak to vezmeme popořadě:
Bohužel už si nevzpomínám, proč jsem to tak pojmenoval. Je to pryč. A zůstal jen tento obrázek.

Tráva je naschvál rozpixelovaná. Dokonce se tam vyskytuje i trochu barevného šumu. Proč je taková flekatá? Zřejmě je to poohlédnutí za všemi těmi fotkami, které člověk za život udělá. Vyřízne tu nejlepší část obrázku a pak zjistí, že je tam pixelová tráva. Krásná fotka a pixelová tráva... Pixelová tráva to ničí. Pixelová tráva to zabíjí.

Zkusil jsem to. A ejhle. Ono to nějak funguje. Nelíbí se mi to, ale pak se podívám na ty šmouhy a mám vzpomínku: Dívám se na vytrženou stránku z nějaké učebnice, která se válela několik let venku. Papír několikrát promokl a ležel na hromadě odpadků. Nevím, co to byla za kniha. Nevím, kde to bylo. Bylo to pochmurné a neutěšené místo. Kdo tu stránku vytrhl? Kde ji zahodil? Proč ji vytrhl? Kde je mu konec? Útržek obrázku s trsy trávy. Někdo ten obrázek nakreslil, někdo jej vložil do knížky. Knížka byla zničena a obrázek poletoval roky ve větru. Zbytek lidského výtvoru. Poslední kousek, který říká: "Nezapomeňte na mne. Měl jsem taky svůj účel. Pro někoho jsem něco znamenal." Zafoukal vítr a útržek zmizel v mraku listí. A tam končí vzpomínka. Tam končí a už se neobnoví. Ztratila se a vybledla v toku času. Mám svůj účel? Znamenám pro někoho něco? Skončím jako ten útržek. Skončím jako vzpomínka . Skončím jako kopka listí, ze které ubývá, jak fouká vítr času. Listí se ztrácí. Až zmizí úplně.


Ikonka uživatele anarion    [pošta] reputace: 2
Dormon: +1
nedohledatelné: +1
NEW     23:52:03 01.03.2013
Musím souhlasit se Sccionem, že toto se mi od Dormona zatím líbí snad nejvíc a pokud mohu doporučit, zkus ještě pár krajin, protože takhle mě fakt dostala.

V podstatě se mi tu líbil každý komentář. Co se mi na této diskusi zalíbilo byl holý fakt, že jsem měl pár postřehů, které jsem chtěl o obrázku říci, ale po přečtění diskuse jsem zjistil, že každý z Vás si jeden vzal a tak jsem po delší době rozdal opět pár zelených bonbónků (jelikož je v mém skinu reputace zelená, napadlo mě, že s porovnáním s bonbony by chutnala asi jako Klokánci) :D

Ale k obrázku. Musím říct, že Nathakův postřeh je dost zjevný. Opravdu ty klasy vypadají lehce rozpixelovaně a zajímal by mě autorův názor už jen z čiré zvědavosti. Stejně tak příběh jak obrázek ke svému názvu přišel.

Co mě naopak nejvíce uchvátilo, je dynamická a taková ta "klasická" fantasy obloha. Nejsou to klasické červánky, protože ty jsem ještě neviděl v takové černé obloze. Připomíná mi to spíše dým a kouř nad něčím velkým... opravdu velkým. Popravdě mě po pár vteřinách pozorováním tohoto obrázku napadla scénka:

Požár Alexandrijské knihovny. Víte... prostě něco velkého. Zánik nějaké civilizace/divu, dým co stoupá k obloze spolu s rudou září ohně... něco co se vidí jednou za život. A vy sedíte v klidu, tichu, daleko, daleko za horizontem a tušíte, že v tom klidu a tichu vám uniká něco velkého, a že o pár kilometrů dál, je atmosféra naprosto opačná, než v jaké se ocitáte vy. Ten zajímavý kontrast. Za stébla jenom umístit pár pramínků kouře a to by stačilo. Popravdě by se mi k této scéně hodilo pár scének z filmu: Agora. Koukněte na ČSFD a na trailer. Tedy sám jsem film neviděl, ale trailer i hodnocení slibují že se nejspíš bude jednat o hezký film a tato scéna co Dormon nakreslil, jakoby z oka vypadla některým scénkám z filmu. Tedy jdu stahovat ;-)

Děkuji za inspiraci a velmi, velmi hutnou atmosféru. Dormone, jen tak dál :o)

any

Ikonka uživatele Vedro    [pošta] NEW     8:21:25 31.01.2013
Dobry den

Nazev je zcela jasny a obrazek mu zretelne odpovida, to je bez diskuze. Dulezite je co na obrazku neni, v tomto pripade uz nestihla na obrazek dobehnout ta klasicka polonaha slecna, a proto se zda prazdny.

Take me napadlo, ze si ta slecna potrebovala treba z obrazku odskocit, vsak vite kam (Napovidal by tomu i ten chybejici trs travy v levem spodnim rohu), a je otazkou zda to stihla nebo ne. Ale nakonec jsem se rozhodl ze si takovou netaktni uvahu radeji necham pro sebe.

Napsal VEDRO

Ikonka uživatele Ascella    [pošta] reputace: 1
anarion: +1
NEW     23:16:15 14.12.2012
Tohle dílko se mi opravdu hodně líbí. Mám ráda zajímavé meteorologické jevy a úkazy a když se okoření kapkou fantastična, juj. Hodně se mi líbí barevnost a její dobrá rozvrstvenost, taktéž pocit pohybu mračen. Mraky dovedou v souhře se slunkem i v realitě předvést divadlo, stačí mít štěstí a dívat se...vlastně tento obraz od některých divočejších představení není tak vzdálen. Myslím, že chvíli pobude na ploše ;-)
Děkuji za něj, opravdu mi udělal radost, probarvil den.

(Ehm, a název už zase nechápu (-:)

Ikonka uživatele Nathaka    [pošta] reputace: 1
anarion: +1
NEW     1:27:12 14.12.2012
Vůbec, ale vůbec se mi nelíbí, že ty klasy trávy vypadají, jako by byly zvětšené z polovičního rozlišení a namontované úplně z jiného obrázku.
Obloha je pěkně barevná, ale ty mraky se mi nezdají úplně realistické.
Podpis tam je jak pěst na oko.
Jinak to ale dýchá docela zajímavou atmosférou, kombinace barev je povedená, přechod z červené přes žlutou do zelené takový věrohodný.
Jak napsal sám Dormon, nic extra, ale jo, celkem potěšil. Tyhle barvičky já rád. :)

Ikonka uživatele Sccion    [pošta] reputace: 1
anarion: +1
NEW     19:55:58 13.12.2012

Už to nestihnu


Věk : 24
Program: MyPaint 1.0 (používající Python 2.6) + Gimp 2.6.8 pod Linuxem, myš

Velmi rychlý obrázek. Nic extra, ale snad potěší. Začal jsem jej kreslit v Mypaint a dokončil v Gimpu. Původně tam měl být ještě nějaký objekt, ale ten jsem zrušil a nechal to takto pusté. Asi k tomu není co říci. Snad to podnítí fantazii a nápady. A pokud ne, tak doufám, že aspoň neurazí.


Za sebe musím přiznat, že mi opravdu nevadí, že se ústřední objekt nestihl dopravit na plátno. ;)

Dřív jsem si tak nějak myslíval, že kdyby Dormon vysadil vnadné slečny ze svých obrázků s komplexním pozadím, že by to pozadí bylo prázdné a něco mi tam chybělo. Po tomhle výjevu se mi k mé úlevě zdá být potvrzeno, že tomu tak není. Pro mě jedna z nejlepších prací od Dormona, což je možná tak trochu škoda, vzhledem k tomu, že oproti jiným obrázkům jde o rychlé dílko.

Zamlouvá se mi absence výraznější kontury, celek na mě působí hodně harmonicky. Možná bych oblaka u vrchní strany plátna směřoval více do oblouku a ne do pyramidy, ale jen z toho důvodu, abych zjistil, zda by to bylo ještě harmoničtější než teď. :)
Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
16 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.5771598815918 sekund.
© 2002 - 2009 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách