www.Dracidoupe.cz


Galerie


Pustiny duhy
Pustiny duhy
Autor: Dormon
Přidáno: 18:48:57 02.04.2012

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
Počet zobrazených příspěvků: 1-7 / 7
Ikonka uživatele Ascella    [pošta] NEW     22:29:36 08.04.2012
Parádní dílko. Skvěle vychytané barvy. Má to atmosféru a ducha, líbí se mi černé kontury (ach ano, jistá stylová podobnost s mou vlastní tam bude, možná i proto se mi dílko tolik líbí...nicméně tohle je o pár tříd výš než moje malůvky). Zlehynka ruší světlejší okraje, ale dá se to podat jako průhled z mlhy šinoucí se nad horama. Jako geomorfolog si s terénem moc nevím rady, na druhou stranu navštívila jsem hodně bizardní útvary i v reálném světě, tak coby ne (a haprují mi ta pouze detaily). Navíc je to fantasy a jen autor ví, jaké magické šrámy byly krajině uštědřeny a jaké nám neznámé vývoje ;)
Takže ano, potěšilo velice. Krajiny Ti opravdu jdou. A myslím, že pro obraz najdu i ve hře využití.

Ikonka uživatele Sccion    [pošta] NEW     22:40:02 05.04.2012

Jojo, do dnešního dne mám moc rád, když je v létě sucho, země popraská, pak přijde déšť a můžu se postavit na kraj nějaké velké louže u bahnité cesty a pozorovat ty útesy skrz hladinu. Tohle mi to hodně připomíná, takže Pustiny duhy si mě získaly už jen proto. :)


Ikonka uživatele Marsia    [pošta] NEW     18:51:39 03.04.2012
Líbí se mi to, ale přijde mi, že místy jsou špatně stíny. Jako by to bylo bráno z více úhlů najednou. Nejvíc mě asi ruší ta náhorní plošina skoro veprostřed (uprostřed blíž k dolnímu kraji), jsou na ní dva malé útvary. Přijde mi, jako by byla šikmá a rovná zároveň. Další věc, co se mi nezdá, je obloha. Mrak působí jako počítačově rozmazaný, zatímco zbytek působí jako hezká kolorovaná kresba, a tato stylová odlišnost mi nesedne.

Ikonka uživatele Dormon    [pošta] NEW     18:30:19 03.04.2012
Zdravím!
Díky za první komentáře a díky Anarionovy za rychlé schválení.
To Anarion: Mouchy to má. A co hůř, jsem si jich vědom, ale neopravil jsem je. Chtěl jsem zkusit jak to bude vypadat s chybami.
To Agganist:
Taky se mi oddálená verze obrázku líbí více. Hmm je to skoro poprvé. Vždycky jsem to měl téměř naopak.
To Nathaka:
Světlé okraje vznikly upravováním v MyPaint. S tímto programem ještě neumím. Jde o to, že v MyPaint nejsou definovány hranice obrázku. A když jsem obrázek dolaďoval a obarvoval vznikly nerovné okraje okolo. Ty jsem následně v Gimp ořezal, ale ne dostatečně. Taky ta světlost v MyPaint nebyla vidět.

Díky.

Ikonka uživatele Nathaka    [pošta] NEW     14:34:52 03.04.2012
Perfektní jako ilustrace pro doupě, vynikající atmosféra, trochu mi to připomíná Morrowind za výjimečně dobrého počasí... :-)
O to lepší, že je to dělané myší, to všechna čest.
Jediné, co mě ruší, jsou nedotažené kraje, které jsou světlejší, někde víc, někde míň, ale skoro všude aspoň trochu. A pak asi levý břeh jezera, ten je nepřirozený.
Asi bych přidal nějaký šum či... něco. Nějak bych znázornil vítr nebo prach ve vzduchu, takové pustiny a přitom tak čirý vzduch se k sobě nehodí.
Ale jak říkám, dobrá práce.

Ikonka uživatele Agganist    [pošta] NEW     20:46:06 02.04.2012
Mne sa to páči.
Je to istý druh spontánnej, rázovitej krajiny, ktorá je všade rovnaká a pritom iná. Krajiny, ktorá dýcha vlastným životom a ten život sa najviac ukazuje práve v idylickom jazierku, priľahlej osade a vzdialenom prísľube zelene.
Má to rozmer aj tvar, teda som naklonený uveriť tomu, že to nie je "len maľba", ale že sa skutočne nachádzam v maľbe, alebo akoby maľba mala už-už vypadnúť a prísť ku mne.
Trochu rušivo na mňa pôsobí oblak a modrá obloha, osobne by sa mi viac pozdávalo "uhranie do stratena", teda nejaké vrchy strácajúce sa v hmle.
Priznávam, obrázok sa mi viac páči nepriblížený, pretože s priblížením sa stráca ilúzia dokonalých prasklín a zrazu som schopný miestami namiesto nich vidieť nepresvedčivé krivky. Aj priblížené sa mi to páči, ale v "normálnej" veľkosti (taká, v akej sa obrázok zobrazuje tu na serveri) sa mi pozdáva viac.

Ikonka uživatele anarion    [pošta] NEW     18:52:26 02.04.2012

Pustiny duhy


Věk: 24
Program: Gimp 2.6.8 pod Linuxem, myš + MyPaint 1.0 (používající Python 2.6)

Chtěl jsem nakreslit něco jiného. Nakreslil jsem něco jiného. Většinu obrázku jsem nakreslil v Gimp, dokončil jsem jej v MyPaint. Moc jsem se s tím neštval. Krajiny mě baví kreslit. Doufám, že obrázek zapadne do galerie. Inspiroval jsem se trochu stylem Ascelly. Snad mne zato neubije :-)Má to svoje kouzlo... to rozhodně. Je to posun zase někam jinam. Má to ale i svoje mouchy ( a co ne). Každopádně je to hezké, tématické, sem se to hodí a Dormon už je taková naše stálice, takže si jí můžeme tak trošku hýčkat :D

K obrázku se vyjádřím později... dám prostor zatím ostatním :o)Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
3 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook


Vygenerováno za 0.6192991733551 sekund.
© 2002 - 2004 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách