www.Dracidoupe.cz


Galerie


A: Ptakolidé I
A: Ptakolidé I
Autor: Sccion
Přidáno: 9:29:16 16.12.2011

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
Počet zobrazených příspěvků: 1-9 / 9
Ikonka uživatele Ascella    [pošta] NEW     10:01:29 20.12.2011
Tak tohle je sympaťačka... škoda krátkých a zavalitějších končetin. Ocas by slušel také delší, vzdušnější. Ale ten výraz, postoj...neuměla jsem si představit ptačí svůdnici. Asi použiji jako výchozí vzor pro garudy, dát k tomu schopnost libozvučného zpěvu po vzoru harpií a kam se hrabou sirény.
Příběhově pro mne jedna z nejpřínosnějších lidutvárností.

Ikonka uživatele anarion    [pošta] NEW     18:03:32 18.12.2011
Kecám :D

o 90 stupňů

No že pták když letí, má zadní letky (ty na prdeli) horizontálně.

http://www.bezva.info/storage/200904091 338_letici-orel.jpg

ještě lepší příklad:

http://mm.denik.cz/26/9c/jh_orel_morsky 2_0120_denik_clanek_solo.jpg

Ovšem tady to vypadá, jako by byli otočené o 90 stupňů.

Respektive že tady na obrázku jsou:

l

místo

-


Ikonka uživatele Stoupa    [pošta] NEW     17:07:53 18.12.2011
anarion: Cože? Když je něco vertikálně a ty to otočíš o 180°, tak je to furt vertikálně. A jaký perutě maj ptáci horizontálně? Jediný perutě tady vidim na tom ocasu a nechápu, jak je jako udělat horizontálně?

Ikonka uživatele anarion    [pošta] NEW     13:18:54 18.12.2011
A hlavně příště ty perutě otoč o 180 stupňů. Ptáci je mají horizontálně, né vertikálně :o)

Ikonka uživatele Sccion    [pošta] NEW     23:52:02 17.12.2011

Stoupa, anarion: Perfektní, přesně tohle jsem potřeboval, jak tady, tak i u hmyzolidí. Ono je to stále o tom, že vlastně pořád jen tak těkám a zkouším, co se dá. Respektive, když už vím, jak nedělat chlupatá stvoření, je potřeba zjistit, jak také nedělat ta opeřená. :)

Z výsledku nejsem dvakrát nadšený, ale je to jedno z dílek ještě poměrně aktuálních a jakýkoliv názor na to se počítá, o to víc ještě pošťouchnutí nějakým směrem. Skutečně jsem tam pořád řešil, jak zachovat bělost a pokud možno se trefit i do opeření, na což jsem ale ve výsledku musel rezignovat, nemluvě o zděšení, které následovalo po zjištění, že vůbec nevím, jak napravit ten ocas. ;)

Díky za váš čas.


Ikonka uživatele anarion    [pošta] NEW     11:47:33 17.12.2011
No ocas se mi zdá krátkej. Jasně že je zakrnělej, ale možná právě ta dýlka by mu slušela. Kort kdyby se dotýkal perutěma země, vrhal by vržene stín... no.

Obecně ty letky by asi mohly být masivnější (k proporcím zadních perutí k ptákovy a k proporcím tohoto humanoida k perutím).

Ostatně na tomto odkazu:

http://www.lh-shop.cz/-pic/prirodniny/p eri

Najdeš pár zajímavejch obrázků o peří. například i tenhle:

http://www.lh-shop.cz/-pic/prirodniny/peri/letky perut.jpg
(kterej se na kresbu i docela hodí)

Ikonka uživatele Stoupa    [pošta] NEW     2:29:37 17.12.2011
Hele, pokud proporce měly bejt lidský, jakože asi jo, tak má šíleně krátký nohy od kolene dolu. Hrozně mě to irituje a nemůžu se soustředit na nic jinýho. Ještě jak to kontrastuje s tim dlouhym krkem. Trup má zase asi moc douhej (zadek nízko), ale tak může bejt, možná je to i záměr. Ale ty nohy bejt nemůžou i kdyby to záměr byl, vypadá to blbě prostě:)

Líbí se mi, že víš, jaká hmota je v nadhledu, jaká v podhledu a že je to na tý šrafuře jasně vidět. Obrovský plus.

Zvýraznění rukou a nohou je pecka. Přesně tohle mi chybí u tvejch ostatních věcí. Vždycky šrafuješ a šrafuješ a šrafuješ, až to celý hrozně utáhneš a celá kresba je prostě jedna velká nečitelná šrafura něčeho. V tomhle je jasnej akcent a je to uplně něco jinýho. A lepšího. Druhý obrovský plus.

Co se perspektivy táče, k nám bližší dlaň s prstama rozhodně zvětšit, ať je cejtit prostor a vzdálenost mezi oběma rukama.

A pak mě taky irutuje to, že padá dozadu. Tenhle postoj je nestabilní, musela by mít víc předsazenou pánev, aby těžiště bylo někde nad chodidlama, takhle má těžiště prostě uplně za sebou a to znamená jediný, pád na zadek. A ještě to umocňuje fakt, že zem si nakreslil tak nejmenší, jak to jen šlo, takže prostě balancuje na decimetru čtverečnym a předem to má prohraný. Kdyby si tu zem naznačil i dál za ní, mohl bys to opticky trochu vyvážit, dát jí prostor manévrovat. Chápeš, žejo. Prostě by to tak nerušilo.

Ocas je hrozně divnej, ale neumim říct, co je na něm blbě:)

Ikonka uživatele Dakeyras    [pošta] NEW     18:40:48 16.12.2011
Pokud má mít ptakočlověk pokožku krytou peřím, tak to není vůbec poznat, což je škoda. Pokud není pokryt peřím, tak je to taky škoda, protože tak by to podle mě mělo být správné. Ano vím, že od opic jsme taky přišli o většinu ochlupení, ale zde zobrazený ocas k tomu naprosto evokuje.
Na druhou stranu šrafura zvolená pro nohy a ruce naprosto dokonale vystihuje reálné vzezření nohou ptáků. Úplně ji z toho cítím.

Ikonka uživatele anarion    [pošta] NEW     9:31:05 16.12.2011

A: Ptakolidé I


Formát: A4
Doba: 6 hodin
Technika: Xerox WorkCenter 7425, Adobe Photoshop CS2 9.0, propiska, Windows XP SP3

Základem pro tvorbu se stala sula bílá, kterou jsem poprvé viděl ve filmu Ptačí svět, a později jsem podobné ptactvo shlédl v jakémsi dokumentu Davida Attenborougha, kde jim říkali terejové. Vybral jsem si ji pro černé linie kolem očí a zobáku. A protože má černá zakončení křídel a černé nohy, ztmavil jsem v této antropomorfizaci končetiny.Popravdě udělat tereja Bílého v této technice je dosti těžké. Kouzlo onoho ptáka tkví v jeho decentní a elegantní barevnosti: běloskvoucí peří se žlutým nádechem na hlavě a černě orámovanými perutěmi na křídlech a ocasu.

http://www.naturephoto.cz/img/fotobanka /04-2009-6445.jpg

Takto sice taky vypadá dobře, ale už ne tak.
K tak jemnému materiálu jako je peří, nevím jestli je tahle technika vhodná. Možná by to chtělo spíš organizovanou šrafuru, jako mají bankovky, známky apod. Jemné niance peří tak lépe vyniknou. Koukni se třeba na revers tisícikorunové bankovky. Tak to jde krásně vidět.
Taky se tu místy ztrácí plasticita tím, že je obrys ohraničen černou linkou a od ní jde stín po těle.

Tak i tak, je to tématické, použitelné a originální - nevím jestli tady v Galerii máme nějakého jiného křížence člověka a ptáka :o)

S úctou

anySoutěže
O Hlavu Zlatého Draka


Novinky
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
3 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
Limit (minut):
15 | 45
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.8011360168457 sekund.
© 2002 - 2005 Almad, James Timqui a Alcator design © 2002 - 2005 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována,
publikována ani jinak využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků. Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu.