www.Dracidoupe.cz


Galerie


Přemýšlej!
Přemýšlej!
Autor: Dormon
Přidáno: 19:05:22 24.03.2011

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
Počet zobrazených příspěvků: 1-8 / 8
Ikonka uživatele Scarlet    [pošta] NEW     22:05:49 30.03.2011
A hele! Že by konec sexy klišé? :D

Ikonka uživatele Dormon    [pošta] NEW     21:58:43 30.03.2011
Jo teď to tam vidím.

Ikonka uživatele anarion    [pošta] NEW     21:35:24 30.03.2011
Všiml si z vás někdo toho, že vzdáleně, ale vzdáleně ten výřez co jsem udělal připomíná úplně jinou tvář, respektive pohled zepředu, z anfasu a jakoby má půlku tváře ve stínu? .)

Ikonka uživatele Sccion    [pošta] NEW     16:48:34 26.03.2011

Vzhledem k liniím spojujícím obě hlavy uvnitř hlavy bych tipl, že obrázek by se měl jmenovat spíš Poslouchej!

Líbí se mi, že je to takové mázlé, tedy že přechod mezi černou a bílou je takový jemný. Jinak na mě však obrázek zatím příliš nezapůsobil.


Ikonka uživatele Aramir    [pošta] NEW     12:19:26 26.03.2011
Tohle jde tak trochu do sci-fi. Pěkný, dokonce jsem si to dal jako pozadí na plochu...uvidím za jak dlouho to tam vydrží :)

Ikonka uživatele Skewer    [pošta] NEW     22:36:50 24.03.2011
Ok, nevím jestli se mi tohle líbí nejvíc z tvých obrázků, ale jednoznačně k tomu mám nejméně co vytknout.
Vlastně nejspíš nic. A pokud tam je něco, co se ti nepovedlo, podařilo se ti to zamaskovat jako autorský záměr :-) (alespoň pro mě)

Ikonka uživatele Marsia    [pošta] NEW     21:48:32 24.03.2011
Zajímavé. Líbí :))) A tématičnost bych tomu zas tak nevyčítala. Ostatně, už tu byl podobně vyznívající obrázek. A todle vypadá vcelku sci-fi, když už ne fantasy.

anarion: Jinak ta čupřina stínu jakoby co vypadá že je to vlas. Není to díra do hlavy? Mně to tak připadá. ;)))

Ikonka uživatele anarion    [pošta] reputace: 1
nedohledatelné: +1
NEW     19:06:37 24.03.2011

Přemýšlej!


Program: Blender 2.56, Gimp 2.6.8 pod Linuxem

Chtěl jsem udělat něco úplně jiného. Něco zcela odlišného než to, co jsem doposud kreslil. Napadlo mě to při dnešní písemce z Haskellu. Tentokrát jsem použil dva programy. Již standardně Gimp pro "postprocessing" a Blender pro vymodelování tváře.No Dormone, tohle je už tak trošku na hranici. Zachránila tě skvěle provedená technika, ale osobně si myslím že by se to hodilo spíš na Devianart, nebo Aragorn a tak.
Každopádně tím chci naznačit, že tady už podle mě začíná nějaká ta pomyslná hranice.

Ano, dalo by se to odůvodnit proč se to do Drd hodí (snad i zazní), ovšem mnohem více důvodů by jsem podle mě našel spíš na druhém břehu.

Ale tím to nechci nějak schzovat,ani neříkám, že to využitelné není, koneckonců jsem to schválil. Jen tě chci vlídně upozornit, že na tématiku pořád ještě koukám, ale obrázku:

Docela mě těší ta mírná kouřovost těch linek i celková koncepce světla a stínu. Chytil jsi ten nápad do ploch a to mi připomělo mojí předmaturitní práci na škole, kde jsem dělal pamětní medaily Karla Kryla (házím do Obrazárny, Studií).

Musím taky pochválit rámeček. Koukám že se to stalo už tak malinko standartem a né že by to vadilo. Ba naopak. Kort ta černá barva se pěkně vsaje do skinu Historic (stejnak ho používá většina lidí).

K hlavě samotné. Je tam trošku rušivý element světla pod bradou. Popravdě nevím co má znázorňovat. Pokud jsi chtěl světlem znázornit ještě plochu od krku dolů... trapézy apod (jako bysta), má světlo úplně jiný tvar.

Jinak ta čupřina stínu jakoby co vypadá že je to vlas. Opět si myslím že bez ní by to vypadalo lépe, ale to je jenom můj názor. Musel by jsem to vidět tak i tak a pak to teprve porovnat. Takže to jsou spíš konspirační teorie :P
K nim patří ještě jedna a to vržený stín nosem. Má správný směr, ale tvar je jakoby šel po ploché ploše, né po oblé pokožce. Trošku ho vyklenout, bylo by to asi lepší. Ještě poznámku k hlavě. Nahoře ten kotouč vypadá jak židovský klobouček (židovský že jo, nebo se peltu?). Dyštak mi pověz co to je, ovšem mě se to docela zamlouvá. (Lehce náboženské tématiky do našeho v poslední době atheistického kroužku nikdy neuškodí.)

Ještě by jsem možná mírně zmenšil obě představy v hlavě, aby tam nebyli tak nalepené a měli víc místa. Možná by to tomu dodalo víc mysticity.

Ps. Moje PéEs ještě patří k té bílé lince dokončující obrys celé hlavy. Zaprvé její začátek u krku se mi zdá moc ustřižený. Kdyby začínala obloukem a kopírovala by objem krku, vypadalo by to určitě lépe. Jak jsem psal už u Sccionova keksíku, koukni se na odkazy, je tam hezky vidět práce ductusu a síly s linkou. Zesílení linek v rovných partiích by možná nebylo na škodu (s citem, nic výrazného), zrovna tak jako udělat jí z místa kde vede ze světla (od krku) světlejší a směrem dál aby se ztmavovala. Sice jsi si hrál i s její světelností, ale připadá mi to spíš že jsi hodil světlo jen tam kam se to ""hodilo""


Suma sumárum myslím že je to nadprůměr. I přes kritiku, kterou ovšem ber spíše jako pohledy co by kdyby, je jinak zcela kladná. Upozorňuju jenom na detaily a jak jsem psal, třeba kecám. Musel by jsem vidět obě změněné verze vedle sebe.
Tak i tak gratulace za myslím povedené mystické dílko, slova chvály podle mě ještě uslyšíš.

Jo a koukni se dyštak na tu mojí medaily do MS, mohla by se ti líbit. Stejný styl :)Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
16 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.71668410301208 sekund.
© 2002 - 2009 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách