www.Dracidoupe.cz


Galerie


Relikvie řádu Slovitelných Nevyslovení
Relikvie řádu Slovitelných Nevyslovení
Autor: Sccion
Přidáno: 11:56:33 06.03.2011

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
  [Předchozí]
Počet zobrazených příspěvků: 1-10 / 15
Ikonka uživatele Sccion    [pošta] NEW     22:20:50 13.03.2011

anarion: Popravdě jsem spíš čekal, že tím všechny odradím :)
Jinak proti tomu, aby jsi to převzal samozřejmě nic nemám.
Prošťourat se víc k jádru? To jako že by jsi chtěl například znát Slovo, které spojuje "ano" a "ne"? :)

Dormon: Studium humanitního oboru jsem si nevybral proto, že bych matematiku nesnášel, to rozhodně ne ;)


Ikonka uživatele anarion    [pošta] NEW     22:36:41 12.03.2011
Teda Sccione tohle je fakt bomba!

Teda já to ještě pořádně na storpro nepochopil, ale chci to do Dračáku k sobě (s tvým svolením).

Někdy tě zkusím odchytit, až budeme mít oba čas a nějak se prošťourat víc k jádru, ale i tak jsem rád, že jsi to napsal. Možná by si to zasloužilo i tučně... protože to je popravdě jedinej Obrázek v Galerii (namátkou, neznám všechno), co má i takhle zpracovanej popis.

Takže smekám... Teď, když vím co to je... tak přemejšlím o pořádný verzi jeho podoby (né že by tahle byla špatná).

Tak i tak díky

Ikonka uživatele Dormon    [pošta] NEW     22:24:05 12.03.2011
Pěkné počtení. Začínám Scciona podezřívat, že miluje matematiku, důkazy a formalismy :-).

Ikonka uživatele Sccion    [pošta] reputace: 5
Sniper: +1
nedohledatelné: +4
NEW     20:21:36 12.03.2011

Řád Slovitelných Nevyslovení je řádem polomlčenlivých mnichů. Nejsou přidruženi k žádnému většímu náboženskému celku a jejich cílem je udržet svou Znalost nevyslovenou. Členové přicházejí čas od času, protože se všeobecně tvrdívá, že mniši poznali Pravdu. Po dlouhé, ovšem nikoliv nutně náročné, přípravě odhalují onu pravdu žadateli. Při tomto aktu však nový člen zjišťuje, že skutečnost, kterou se dozvěděl, nesmí být za žádných okolností vyjevena, neboť nahlas vyslovená, sepsaná či namalovaná Znalost pravdy by zcela nutně zničila její nejzákladnější princip. Pravdivá skutečnost je tak fascinující, že mnozí lidé skutečně na delší dobu ztratí řeč a nechávají se jen unášet touto jednou myšlenkou, která tvoří pravdu. Aby se zabránilo nechtěným důsledkům nově nabyté Znalosti, musí mniši začít s postupným začleněním určitých polopravd do mysli, které nadále rozvíjejí po zbytek života.

Jakýmsi zvláštním prvkem tohoto řádu je to, že zatímco ve většině ostatních náboženských praktikách začíná člověk jako tvor velmi vzdálený svému bohu a snaží se k němu postupně propracovat, tak řád Slovitelných Nevyslovení se k tomuto pomyslnému duchovnímu cíli dostane okamžitě a jeho členové se naopak znovu od svého boha snaží určitým způsobem odpoutat. Učinit tak je sice plně v souladu s Pravdou, ale dosáhnout tohoto stupně zatemnění (rozuměj jako protiklad osvícení) mysli již není ve své plnosti možné, třebaže velmistři řádu jsou jistě velice blízko.

Členové tak docházejí velmi drastickým způsobem ke zjištění, nakolik je mocné Slovo. Řád sám má vlastně jen jediné skutečné omezení a jen jeden jediný základní kanonický zákon, tj. Pravda nesmí být nikdy zveřejněna. Je všeobecně známo, že každá pravda, tak jak ji lidé znají a uznávají, však již vzniká rozmělněna do množství polopravd a zmítá se v chaosu interpretací. Jinými slovy, lidově řečeno, kolik lidí, tolik pravd, přičemž každý člověk pravdu zná (proto ji také může tak snadno v řádu přijmout), jen o ní třeba neví.

Mistři řádu dlouze novicům vštěpují, jak se Pravda dělí na dvě stejně veliké polopravdy. Obě tyto polopravdy je již možné vyslovit, jsou slovitelné. Slovem tohoto slovení je "Ano" a "Ne". Pochopením principu oddělení obou polopravd se pomalu navrací schopnost mluvit a členové si od té chvíle osvojují Slovo. Ovšem obě tyto polopravdy se okamžitě dělí na další a další polopravdy, ze dvou vznikají čtyři, ze čtyř osm a tak je jedna Pravda základem nesčetného množství polopravd.

Novici, který sezná tento princip, je proto nadmíru zatěžko opustit Pravdu a ne všem se podaří dojít v nauce Slovitelných Nevyslovení dále.

Moc Slova spočívá v následujícím: Každý člověk zná pravdu, tedy má možnost dojít Znalosti. O Pravdě však člověk neví, jen o polopravdách. Slovo má moc spojovat, nebo dále dělit polopravdy. Stále platí, že co člověk, to jiná pravda (polopravda). Znamená to, že cokoliv je vysloveno, si každý člověk vyloží jinak. I přes stejnou výpovědní hodnotu je pochopení každého jiné na základě toho, že člověk chápe věci v rámci už existující polopravdy, v níž se nachází, protože mu chybí Znalost. Mniši oproti tomu dokáží vše chápat v rámci Pravdy. Rozvíjení vědomostí o Pravdě jim umožňuje užít v různých situacích takové Slovo, které spojí dohromady ohromné množství polopravd (čím více polopravd dokáží spojit, tím dále od Pravdy se však musí nacházet a toho se snaží dosáhnout různými cvičeními, protože jejich přirozenost jim brání se od Pravdy vzdalovat). Tomu se říká Nevyslovení. Je to proto, že spojováním polopravd může ve výsledku dojít i ke spojení dvou prvních polopravd tak, že nějakým Slovem bude vytvořena Pravda, která však nesmí být vyslovena. Princip spojení polopravd Slovem je tedy Nevyslovením. Slovem v našem případě může být dokonce i věta, sdělení. A tak zatímco Nevyslovení v podstatě určuje, v jaké vzdálenosti od Pravdy se Slovo nachází, Slovení dodává Slovu tvar a slovitelnost, tedy význam a zvuk. Pokud by tedy mnich chtěl kupříkladu, aby nějaká rostlina vyrostla rychleji, musel by znát Nevyslovení "růstu" a "rychleji" a poté nalézt takové Slovení, které by Slovem dokázalo polopravdu růstu rostliny dostat až k polopravdě "Ano".

Proto se tedy jedná o řád Slovitelných Nevyslovení.

Relikvie, která je zde zobrazena, není nic víc než relikvií, posvátným předmětem. Řád vychází z pospolitosti svých mnichů a proto po intronizaci dodá každý z členů k této relikvii své Slovo polopravdy. Tvar relikvie je proto jiný v každém klášteru. Protože však polopravdy, narozdíl od Pravdy, nejsou věčné, ani relikvie nevydrží na věky a čas od času (20 let) je stará pečlivě uložena ve vyrobeném relikviáři a mnichy je vyrobena relikvie nová. Její moc je užitečná vlastně jen mnichům samým, ovšem jedná se o vzácný sběratelský kousek pro jehož získání je nejeden sběratel ochoten zajít poměrně daleko. Relikvie symbolizuje jednotu v rozdílech všech mnichů.

Znakem řádu Slovitelných Nevyslovení je symbol takzvané Třetí možnosti, který je shodou okolností zobrazen i na mém starším obrázku Domov


Heh, je to dlouhé, já vím. Na druhou stranu, alespoň už chápete, proč jsem se tomu v komentáři k obrázku vyhnul. ;)

Májo a Dormone, díky za zajímavost. A všem ostatním za zájem... a za případné další zmatení se omlouvám :)


Ikonka uživatele Maya    [pošta] NEW     15:15:13 10.03.2011
při pohledu mé dcerky na tento obrázek vypadlo mamí to je ale zvláštní drak kde má oči on je slepý chudák :)

to jen tak pro zajímavost :)

Ikonka uživatele anarion    [pošta] NEW     7:46:57 10.03.2011
Tak mě napadlo že diskusi ještě trošku oživíme, ať si to Sccion ještě trošku užije a nejsou u každýho obrázku jen cca 15 komentů.

Takže pokud to není tajný, tak by mě Sccione zajímalo třeba něco víc o tom řádu. Máš tu obrázek k tomu a třeba by se někdo kdo sem jako mimoděk zavítá a viděl tohle i s názvem v Galerii, tak to zvědavě rozklikl. Víš co, přijde, koukne na Galerku a kouká... jů, relikvie řádu, hele to může být dobrý, kouknu se tam a zkusím si to hodit do dobrodružství. Tak to rozklikne a atdy jen pár lidí co hodnotí jak to vypadá, ale nedočte se k čemu to je. Jasně, může být vynalézavej a vymyslet si to, ale třeba nemá čas, nebo co já vím.

Takže kdyby jsi mohl k tomu něco napsat, třeba odstavec dva, klidně tučně ať to jde vidět, k čemu to je, co je to za řád apod. myslím že by to nebylo vůbec na škodu.

Ps. Dormon: Pokud ti Sccion odhalí tajemství Relikvie a ty už nebudeš zmaten a budeš smutnej že víš to tajemství, tak promiň. Dyštak popros Dormona aby před text co popisuje relikvii napsal podrtženě: Spoiler :D :D

Ikonka uživatele Nathaka    [pošta] NEW     0:03:56 10.03.2011
Marsia: Jistě, vzhledově. Ale to moje je Pokémon. Your argument is invalid. :-)

Ikonka uživatele Marsia    [pošta] NEW     18:42:34 08.03.2011
Nathaka: Nebyl by to spíš takový http://futurologie.czweb.org/archiv2004/draci-raso vnik.jpg

Ikonka uživatele Maya    [pošta] NEW     10:01:11 08.03.2011
no rozhodně je to pěkná kost :)

Ikonka uživatele Dormon    [pošta] reputace: 1
Nathaka: +1
NEW     22:13:32 06.03.2011
Zdravím

Opravdu nevím co k tomu napsat. Tak aspoň zkusím odpovědět na pár otázek:
Co si myslíš o provedení? Hezké, jen by to chtělo trochu více stínů.
Co to je? - Věc na zmatení nepřítele.
K čemu to je? - Na zmatení nepřítele.
Proč se to tak jmenuje? - Aby se zmátl nepřítel.
Co se ti na tom líbí? - Schopnost zmást nepřítele.
Co se ti na tom nelíbí? - Má to ještě příliš konkrétní tvary, aby to mohlo zmást nepřítele na sto procent.
Kde bys to využil? - Při PJ-ovaní abych zmátl hráče.
Co první se ti vybavilo, když jsi to spatřil? - Ehm, zmatení.
Kde se to vyskytuje? - Všude tam, kde je nepřítel.
Co by jsi doporučil pro příště? - Méně nepřátel pro snížení úrovně zmatení.

Jen tak dál.

Dormon

  [Předchozí]


Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


Novinky
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
11 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
Limit (minut):
15 | 45
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.79350709915161 sekund.
© 2002 - 2005 Almad, James Timqui a Alcator design © 2002 - 2005 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována,
publikována ani jinak využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků. Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu.