www.Dracidoupe.cz


Galerie


Tam, kde je pohřben Lenin
Tam, kde je pohřben Lenin
Autor: Sccion
Přidáno: 14:14:29 22.10.2010

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
  [Předchozí]
Počet zobrazených příspěvků: 1-10 / 12
Ikonka uživatele Anastázie    [pošta] NEW     20:50:06 28.01.2011
Tak si říkám, lidi, kde berete pořád tu inspiraci? A kde se tu oběvilo tolik temně laděných obrázků, přesně takových, jaká je má dušička? Nádhera, není co dodat.

Ikonka uživatele Murthags    [pošta] NEW     2:17:46 13.12.2010
užasná atmosferická kresba, hodně se mi to páčí :)

Ikonka uživatele Sccion    [pošta] NEW     11:46:01 28.10.2010

Ten prvok v okně má jediný význam. Kdyby tam byl jen bílý ovál, nemyslím, že by to vypadlo lépe, takže jsem do bílého prostoru chtěl vložit něco, co by ho rozčlenilo. Pravda, to musím přiznat, původní záměr byl spíš takový, aby se to strukturou přiblížilo spíše rozetám na gotických sakrálních stavbách. :)

Ostatně, to se mi zde na galerii líbí: Vždycky, když sem něco pošlu a říkám si, "jo, to je jasné", objeví se někdo, kdo mě kompletně překvapí svým náhledem :)


Ikonka uživatele Tfoft    [pošta] NEW     6:43:15 27.10.2010
Nevím, co jste psali pode mnou, snad se nebudu opakovat, ale číst to ted po ránu nemám čas a pak už tu dlouho nebudu, tak mě snad Sccion omluví, když budu nosit trochu toho dříví do lesa.

Mě se to ohromně líbí, opravdu to vypadá jako katedrála, ale i jako vřed pod níž je něco dost hnusného na to, aby to celou budovu nafouklo a dalo jasně najevo, že tohle rozhodně není dobré místo. (možná křivdím Leninovi) Ale ta stavba je opravdu pro mě děsivá a zároveň zvoucí, pojd ke mně, pojd se podívat...chlamst!

Tfoft a mé já

PS.: Má nějaký význam ta améba v okně? pokud je to dole napsáno tak pardon, někdy se to dočtu XD

Ikonka uživatele Sccion    [pošta] NEW     18:05:04 24.10.2010

anarion: Hm... už to vidím. Pravda pravda, vypadalo by to lépe. Inu, nezbývá mi, než se odvolat na autorovo právo inovace a vlastního pojetí fiál. :)
Z druhé strany, když už nějaký prvek vykrádám, hodilo by se držet se původního vzoru co nejvěrněji. :)


Ikonka uživatele anarion    [pošta] NEW     15:47:23 24.10.2010
Mě se prostě zdá, že zadní střecha i s věžičkama strašně padá, ale co, je to jenom dojem.

Co se týče fiál:

Jedná se o štíhlý jehlan posázený kraby a ukončený křížovou kytkou, umístěných zpravidla na vrcholech pilířů, štítů, portálů...
Mají svou velikost a z takovéhle dálky:

http://www.kr-stredocesky.cz/NR/rdonlyres/17FF9D 10-5143-40E8-B9CD-BC2462D7674E/0/17KutnaHora8605b5 3c651046f2bf726bb429bae317_preview.jpg

Sám se koukni jak jsou vzadu malé a ty tady stojíš ještě dál .)

Ikonka uživatele Dakeyras    [pošta] NEW     15:18:39 24.10.2010
Já si taky myslím, že perspektiva je v pořádku. Je to takzvaná žabí perspektiva, která tvoří takové borcení a zkreslení. Jen bych nedával takové zkosení tého podkladu. Hodně to ubírá zadku budovy oproti předku.

Ikonka uživatele Sccion    [pošta] reputace: 1
nedohledatelné: +1
NEW     14:02:55 24.10.2010

Pánové, úplně na začátek:
Děkuji.
Mimochodem, ještě to jsem chtěl také zmínit. Je to místo, kde je pohřben Lenin. A Lenin je pohřben kde? V mausoleu. Tedy žádná katedrála, ale jedině mausoleum. Gotické prvky ze stavby katedrálu nedělají. :)

anarion: Opravdu je možné docílit co nejčernější plochy bez toho abych na tu tužku tlačil? To jsem netušil. Docela to ovšem mění situaci. :)

Ta budova se bortí do sebe záměrně, lépe řečeno, chtěl jsem to tak udělat. Je to především z toho důvodu, že jsem opravdu nevěděl, jak to perspektivně zařídit jinak, aby to vypadalo, že stojím pod ní. Řekl jsem si, že perspektiva se sbíhá do jednoho bodu a tak jsem to udělal i tady, všechno postupně míří do jediného bodu.

To, že fiály jsou velké oproti všemu ostatnímu je z toho důvodu, že ta stavba až zas tak moc velká být nemá (jak už jsem zmínil, jedná se o mausoleum, nikoliv katedrálu). :)

To s těmi spárami jsi myslel tak, že bych do toho obrázku měl něco vyrývat? To snad nebude nutné... :)

Tenhle obrázek jsem měl hotový hrozně rychle a na papíře nemá moc potíží, ale po naskenování se ta celočerná plocha, která normálně byla vidět bez potíží, dost ztratila a když jsem nastavoval kontrast, tak jsem to nedokázal zařídit tak, aby to místo, které mělo být skutečně celé černé (mausoleum) zároveň nepoškodilo oblaka. Kontrast jsem nastavoval, to je nutné udělat u každého skenátu, ale tady jsem to zkrátka lépe vyřešit nedokázal - musel bych to nejspíš dělat pro každý objekt zvlášť a to se mi opravdu nechtělo. Holt, není nad papír. :)


Ikonka uživatele anarion    [pošta] NEW     22:12:01 22.10.2010
Pozn: K výslednému efektu by asi ještě pomohla automaická korekce, (pokud tam je tak přidat kontrast ručně) která by ti tam dostala víc černé jako je pozadí serveru (pole pod katedrálou). Aby se třeba dostala i do levého horního rohu a narušila tak přesný obrys obrázku.

Ikonka uživatele anarion    [pošta] reputace: 1
nedohledatelné: +1
NEW     22:08:53 22.10.2010
Je to dobrý, fakt se mi to líbí.

a) Ta absolutně rovná plocha země (myslím jenom tu nahnutou, né okraj papíru) dole je dost... industirální. Jakoby rozlitá betonem. Občas by to chtělo linku narušit trsem trav, kamením, nebo prostě dírou. Stačilo by jemně.

b) Když používáš měkkou tužku, netalč na ní, ale dosáhni tmavého odstínu pouze neustálým a opětovným kroužením tužky po stejném místě aniž by jsi na ní moc tlačil. Pořád střídej směry... Tím docílíš že se ti vytratí stopy čar, které zde jdou vidět (u mraků to zas až tak nevadí, koneckonců jsou stínovány o dost lépe), ale u katedrály je to na škodu. Nemá to smysl.

c) Perspektiva: Katedrála ti padá nalevo, celá se ti bortí směrem do sebe (když jí přejíždím očima nahoru), a rozmysli si odkud jde světlo. Věže vrhají na ostatní věže vržené stíny a na rovné ploše osvícené z jedé strany prostě nemůžeš stínovat. Je tam jenom jeden tón stínu. Maximálně někde přejde do polotónu.

d) Ke katedrále: Fiály jsou pěkné, ale moc masivní oproti těm záprdkovejm věžím. Gotika táhla všechno nahoru a zůžovala. Neboj se příště věže protáhnout a zůžit. Klendu u vchodu dotáhni u špice dokonce, aby se ti potkala, na osvětlenejch plochách věží si občas vem naostřenou pentilku a jen tak pro detail by jsi na tom malém kousku mohl zkusit spáry a tak.


Jinak moc pěkné, až sem něco napíšeš, dám ti za ten obrázek reputaci. Nejenom že je to tématické a asi to i do hry použiju (což je snad nejdůležitější), ale zpracování a myšlenka se mi dost líbí.

Jen víc podobných výtvorů.

  [Předchozí]


Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


Novinky
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
3 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
Limit (minut):
15 | 45
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.73910999298096 sekund.
© 2002 - 2005 Almad, James Timqui a Alcator design © 2002 - 2005 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována,
publikována ani jinak využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků. Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu.